SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Testy sprzętu » Gamo PR-45 - dobór śrutu do jego lufy
Gamo PR-45 - dobór śrutu do jego lufy
Autor Wiadomość
soda 

Wysłany: 2015-11-13, 10:30   

Nie znam się, to się wypowiem ;) . Mój kolega strzela z łuku japońskiego, moim zdaniem to się też do strzelania aplikuje.
Tego nie da nauczyć, tym się powolutku nasiąka ;-). Ja też starałem się analizować wszystko, czytać, oglądać zawody na jutubie. Ale nijak to się nie przekładało na poprawę wyników ;-).
Poprawa się pojawiła tylko przy 'treningu' ale też bez wielkiej spinki. Staram się strzelać możliwie często, na luzie, lecz analizując co mogłem zrobić źle. Wyniki w sumie się jakoś drastycznie nie poprawiły, ale widzę wiekszy spokój na tarczy. Nie lata mi punkt celowania po całym kulochwycie. Ale teraz cieszy mnie nawet każda 8ka czy 9tka, bo wiem że na to zapracowałem strzelaniem. Od czytania i oglądania mi nie przybywało ;-)

Ślubek 
Administrator
Rafał

Wysłany: 2015-11-13, 11:22   

Oczywiście, że praktyki nic nie zastąpi. Wypróbowania różnych sposobów chwytania rękojeści, dopasowania przyrządów do swoich możliwości i gabarytów, etc.

Jednakże ucząc się samodzielnie, bez żadnego wsparcia teoretycznego możemy utrwalić błędy, które potem bardzo trudno będzie wyeliminować. Oczywiście, przy strzelaniu dla funu, przy grillu, nie ma to żadnego znaczenia. Jednakże, naturalną drogą rozwoju jest, po strzelaniu do puszek, chęć sprawdzenia się w trudniejszych zadaniach, na dłuższe dystanse - do figurek, czy do tarczy. Stąd właśnie bierze się zresztą pęd niektórych do szmocy - z wyobrażenia, że "szmocniej znaczy celniej" na dalsze, "snajperskie" dystanse.

Ucząc się samemu (a nie każdy ma możliwość skorzystania z opieki profesjonalnego trenera) możemy nie zdawać sobie sprawy z tego, co warto robić. Ja np., gdyby nie Hexer z beżowego, nie miałbym pojęcia, że można ćwiczyć strzelanie na sucho. I ile takie ćwiczenia dają. Nie wpadłbym również na pomysł wycięcia otworu w tarczy i ganiałbym co 10-20 strzałów do kulochwytu, zamiast strzelać, strzelać i strzelać. :^)

Tomasz_XX 
Tomasz

Wysłany: 2015-11-23, 20:59   

Podsumuję sens poczytania sobie chociaż trochę o podstawowych zasadach jednym osobistym przykładem - nawet nie wiedziałem, że warto ( należy) wstrzymać oddech w odpowiednim momencie, a na forum takiej informacji nie znalazłem.
Obecnie rozebrałem gamonia i zmniejszam luzy poziomo-pionowe spustu, bo telepie się jak flaga na wietrze.
;)

Na deser na pytanie, czy jest sens poprawiać fabrykę tj. wyrównać i wypolerować krawędzie dźwigienek spustu gamonia ?

IMG_0488.JPG
Plik ściągnięto 43 raz(y) 590,77 KB

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2015-11-23, 21:06   

Tomasz_XX napisał/a:

Podsumuję sens poczytania sobie chociaż trochę o podstawowych zasadach jednym osobistym przykładem - nawet nie wiedziałem, że warto ( należy) wstrzymać oddech w odpowiednim momencie, a na forum takiej informacji nie znalazłem.

Początkiem mistrzostwa, jest takie opanowanie karabinka, w wyniku którego widzisz jak krzyż na celu drga w rytmie uderzeń serca . Potem już tylko wystarczy ściągnąć spust pomiędzy uderzeniami :P :D .

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2015-11-23, 21:57   

Porąbało Was do imentu...to teraz trzeba mieć ciśnieniomierz na nadgarstku, siostrę przełożoną ze stoperem :shock: , skupić się na ,,pulsowaniu" krzyża :?
...a kiedy można juź strzelić :? :roll:

Cayin 
Andrzej

Wysłany: 2015-11-23, 22:08   

green_thunder napisał/a:
... skupić się na ,,pulsowaniu"
...a kiedy można juź strzelić :? :roll:

To oczywiste !, wtedy kiedy na chwilę stanie ... serce znaczy się ;)

Tomasz_XX 
Tomasz

Wysłany: 2015-11-23, 22:18   

Filo napisał [/quote]
Początkiem mistrzostwa, jest takie opanowanie karabinka, w wyniku którego widzisz jak krzyż na celu drga w rytmie uderzeń serca . Potem już tylko wystarczy ściągnąć spust pomiędzy uderzeniami :P :D .[/quote]

:mrgreen: :mrgreen:
Znakiem tego najlepiej mi strzelać jak śpię - wtedy tętno spada mi nawet do 43 uderzeń. :mrgreen:

A poważnie to czytałem i o tym, ale już nie ma sensu ciągnąć tego wątku..... w dwuszeregu zbiórka i na strzelnicę marsz....
:mrgreen:

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2015-11-23, 22:35   

...tak, czy owak, nie widziałem skaczącego krzyża... :roll:

Filo 
Włodzimierz

Wysłany: 2015-11-24, 05:26   

green_thunder napisał/a:

Porąbało Was do imentu...to teraz trzeba mieć ciśnieniomierz na nadgarstku, siostrę przełożoną ze stoperem :shock:

Przy siostrze przełożonej może stanąć nie tyko serce :D .

Ślubek 
Administrator
Rafał

Wysłany: 2015-11-24, 07:53   

Filo napisał/a:
Przy siostrze przełożonej może stanąć nie tyko serce :D .

Przy siostrze, niejednokrotnie przełożonej, że zacytuję stary dowcip... :^)

Tomasz_XX 
Tomasz

Wysłany: 2016-02-22, 22:03   

Dorzucę do tematu test sprzed kilku dni, trzech nowo zakupionych zakupionych śrutów. Dwa z nich pod kątem Ligi.
Dystans 9 m.
Dla orientacji podaję średnicę pierścienia 1 - 130 mm.
Strzelałem z imadła na skupienie.

H&S Finale Match 4.49 5 strzałów próbnych i 20 na ostro.

H&S Sport Glatt - z niego strzelałem tarcze zamieszczone wcześniej.

JSB Express 4.52

benio 

Wysłany: 2016-03-10, 18:47   Testy sprzętu Gamo pr-45-dobor śrutu do jego lufy

Ślubek - o co chodzi z tym wycinaniem otworu w tarczy?

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2016-03-10, 20:21   Re: Testy sprzętu Gamo pr-45-dobor śrutu do jego lufy

benio napisał/a:
Ślubek - o co chodzi z tym wycinaniem otworu w tarczy?

...beniu... :noniemoge:

benio 

Wysłany: 2016-03-10, 21:09   Testy sprzetu Gamo PR-456-DOBOR ŚRUTU DO JEGO LUFY

"Zielony Grzmocie",widzę,że ubawiłeś się moim pytaniem,ale nadal nic nie rozumiem :shock:
Niechże już zapłace frycowe-w czym rzecz :?

witeg 
Witek

Wysłany: 2016-03-10, 21:13   

A co jest do rozumienia? Robisz dziurę i w nią walisz... znaczy strzelasz.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Sprzęt i testy sprzętu » Testy sprzętu » Gamo PR-45 - dobór śrutu do jego lufy