Śrut KTK - tarczowy nadkalibrowy !

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Śrut KTK - tarczowy nadkalibrowy !

Post autor: Tomasz_XX »

Kupiłem niedawno tarczowy śrut KTK i dopiero dziś spróbowałem postrzelać nim z mojego "gamonia". Niestety wielkie było moje zdziwienie, kiedy przy próbie strzału śrut został na swoim miejscu czyli początku lufy. Musiałem go wypchnąć drewnianym patyczkiem. Tak było z drugim i kolejnym... śrutem.

Kontrolnie strzeliłem exactem 4.52 i wszystko było ok - jak zawsze przy tym śrucie.
Do tej pory strzelałem "gamoniem" używając KTK Biabolo i nie było kłopotu, a ten tarczowy blokuje się. Nie mam mikrometru, więc nie powiem jaką ma średnicę.
Do karabinka bałem się go włożyć, żeby nie stanął w połowie lufy.

Strzelał ktoś z Was tym śrutem ?

Źródło zakupu

http://allegro.pl/ktk-plaski-diabolo-sr ... 71580.html
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Nigdy wcześniej nie widziałem śrutu tarczowego z tak dużą fazką na "wykrojniku". Być może dlatego, że w ogóle niewiele widziałem :^) Ciekawe, jak taki śrut będzie dziurawił tarcze.

Co do nadkalibrowości - czy wchodził gładko, czy musiałeś się z nim siłować? Mam nadkalibrowy śrut, którego nie mogę wcisnąć do Łucznika wz.70, bo gniecie się sukienka - ale całkiem nieźle lata w CM162EI - tam ładowanie odbywa się przy pomocy popychacza. Mimo tego, że też wchodzi ciężko, nie ma problemu z wypchnięciem go z lufy. Może to dlatego, że CM162EI to PCP i charakterystyka zmian ciśnienia jest inna? :roll:

Do przepychania lufy od strony zamka, gdy nie da się podejść klasycznym wyciorem, kupiłem szpulkę grubej (3 mm) żyłki do kosiarek. Jest na tyle sztywna, że potrafi przepchnąć śrut przez lufę. No i przydaje się jako flaga bezpieczeństwa. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:przy próbie strzału śrut został na swoim miejscu czyli początku lufy.
... w wielu jednostkach strzelających ten śrut nie opuszcza lufy. Nawet grzybek . Nie od dzisiaj się mówi , że śrut należy dobierać do konkretnej lufy . nie sugerować się ceną , tym , ze komuś dobrze lata . Tylko szukać tego jedynego dla siebie . szkoda , że paprzesz lufę gamonia kilkoma śrutami . Tam dobrze lata express i RS ... stopy miękkiego ołowiu . Jak będziesz tak co chwilę zmieniał śrut , to lufa nigdy nie osiągnie właściwej celności .
Tomasz_XX pisze:Do karabinka bałem się go włożyć, żeby nie stanął w połowie lufy.
... w sumie słusznie , bo ten płaski KTK w ogóle nie lata celnie . Chociaż na 10m akurat "zrobił" dobry wynik z iza 53m , to również sporadycznie stawał w lufie . Ani płaski , ani szpic KTK nie są polecane .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Od jakiegoś roku KTK, to już nie KTK ( jaki był wcześniej ). Porównywaliśmy na Bemowie, starszy i nowy. Nowy jest tak twardy, że nie da rady wygiąć go w palcach.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Gdybym na forum znalazł informację, że ten śrut blokuje się w gamoniu to bym nie kupił. U tego sprzedawcy kupiłem sporo śrutu KTK Diabolo i nie miałem podstaw sądzić, że będzie inaczej. Chciałem po raz pierwszy postrzelać płaskim, a tu lipa. Cena przy masowym strzelaniu ma niestety dla mnie znaczenie. Do tej pory wystrzeliłem gamoniem 6 pudełek KTK Diabolo, 1.5 pudełka Exacta Diabolo 4.52 i 1/3 pudełka 4.50 - czy to duży mix dla lufy ? Oczywiście więcej nie kupię tego śrutu i zgodnie z twoja radą Przemku zakupię coś miękkiego ;). Poza tym napisałem do sprzedawcy prośbę o zajęcie stanowiska w tej kwestii.
Ten śrut rzeczywiście jest bardzo twardy. Kielich jest bardzo gruby. Do lufy wchodzi bez problemu, choć troszeczkę wystaje - podobnie jak KTK Diabolo i Exact 4.52.
Rafał fajny patent z tą żyłką. W porównaniu do mojego "wyciora" z patyczka od szaszłyków zostawia w lufie na pewno zdecydowanie mniej pozostałości. Masz ochotę spróbować strzelić z tego śrutu ?

Zdjęcie śrutu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:Gdybym na forum znalazł informację, że ten śrut blokuje się w gamoniu to bym nie kupił.
... u jednych się blokuje , a u innych nie . Mówiłem , że to kwestia osobnicza konkretnego egzemplarza .
Tomasz_XX pisze:Poza tym napisałem do sprzedawcy prośbę o zajęcie stanowiska w tej kwestii.
... i na co liczysz ??
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Przemek, to powiedz mi z doświadczenia z jaką tolerancją są wykonywane lufy np. do PR-45. Jak dla mnie to dla własnego interesu producenci śrutu powinni produkować śrut, który w żadnym przypadku nie blokuje się w lufie.

Pytasz na co liczę ? Mi wystarczy, jak sprzedawca zwróci uwagę producentowi - co mi już obiecał. Czy dotrzyma słowa, zobaczę - najwyżej straci klienta.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:Jak dla mnie to dla własnego interesu producenci śrutu powinni produkować śrut, który w żadnym przypadku nie blokuje się w lufie.
... i producenci dobrego śrutu produkują dobrej jakości śrut , z dobrych stopów , gwarantujących powtarzalność i wyniki . KTK , słowacki diabolo jest produkowany w blaszanym garażu , na ciągle tych samych matrycach . Jak nie lata w Twojej lufie , to poszukaj sobie innego , albo zostań przy exact.

Raz jeszcze powtarzam :idea: .... należy dobrać sobie indywidualnie śrut do swojej lufy . Najlepszy , najdroższy też nie gwarantuje super skupień , ale też najtańszy na pewno tego nie zagwarantuje .

Przypominam pewien egzemplarz Slavi 634 , w której nie latał żaden exact . Natomiast KTK robił 8 na 9 mm na 50m.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Przemek, oczywiście ten przetopię na ciężarki do spławików, a zakupię płaski wspomniany przez Ciebie - RS lub express i zobaczę czy mój gamoń "dogada się z nimi. Powiem, na koniec, że spodziewałem się od sprzedawcy propozycji zwrotu tego śrutu na jego koszt przez co miałby u mnie dużego plusa. Nie widzę powodu dla którego mam być króliczkiem doświadczalnym i nic z tego nie mieć - nawet jednej dziurki w tarczy. ;)
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tomasz_XX pisze:zakupię płaski wspomniany przez Ciebie - RS lub express
... ani RS ani Express nie są śrutami płaskimi , tylko grzybkami . Kup sobie H&N econ lub Sport ... to są znośne śruty płaskie podobnie jak RWS Geco Dynamit Nobel .
Tomasz_XX pisze:spodziewałem się od sprzedawcy propozycji zwrotu tego śrutu na jego koszt
... a że zapytam ... na jakiej podstawie domagasz się zwrotu ??? :shock: .. kolor Ci się nie podoba ???
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

Z tymi zwrotami i z tym informowaniem producenta to nie przesadzajmy. Wymagasz aby człowiek który z garażu sprzedaje śruty na allegro produkowane przez "fabrykę" mieszcząca się również w garażu na Słowacji.
Bądźmy realistami.
Zwrot czy wymiana na inny? Na jakiej podstawie? Śrut jest, mniej więcej ilość się zgadza, kaliber mniej więcej się zgadza więc problemu nie ma. No bo jakie masz argumenty? Że Ci nie przechodzi przez lufę? A on Ci powie że przez 10 innych luf przechodzi. W końcu nie miałeś nigdzie gwarancji producenta czy sprzedawcy że akurat ten śrut będzie świetnie latał dokładnie w tym modelu i dokładnie w Twojej wiatrowce.
Z tym informowaniem producenta też bym nie przesadzał - większość sprzedawców na allegro kupuje z trzeciej ręki od pośrednika który już to do PL przyciągnął więc na dobrą sprawę nawet nie wiedzą skąd ten śrut przyszedł.

Zwrot na koszt sprzedającego? Fajny pomysł ale jak już wspomniałem sprzedawca jedyne co Ci sprzedawca gwarantował to mniej więcej kaliber, mniej więcej krztałt i mniej więcej ilość śrutu - reszta to już Twoje oczekiwania a nie jego gwarancje. Dodatkowo taki sprzedawca sprzedaje śrut za 10 pln - pewnie kupił go w hurcie za 5-7 pln ... zupełnie nie opłaca mu się walka o Twojego "plusa" - nie kupisz więcej u niego Ty to kupi wielu innych i tyle.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

W ramach ciekawostki napiszę jedynie, że moja Slavka 620 tego KTK z całego swego sprężystego serca nienawidzi, natomiast Iż 38, którego niedawno złożyłem do kupy, daje z płaskiego KTK skupienie podobne do exacta.
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

erli pisze: Zwrot czy wymiana na inny? Na jakiej podstawie? .
Cześć,

1. Jeśli zakupiony towar nie nadaje się do celu do jakiego tego rodzaju towar jest zwykle używany
2. Nie nadaje się do celu określonego przez kupującego to:

Korzystamy z USTAWY z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego

Kompletna ustawa:

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0021411176

Inne przykładowe strony:

http://www.powiatdrawski.pl/pl/menu-lew ... u-z-umowa/

http://sprzedaz.konsumencka.edu.pl/niezgodny.html

Korzystałem już z tej Ustawy lecz chodziło o większe pieniądze. Odzyskałem pieniądze po trzech tygodniach, a koszty zwrotu pokrył w całości sprzedawca. Kupiłem telefon, który w rzeczywistości nie miał możliwości odbioru rosyjskich satelit GPS systemu GLONASS mimo podanej informacji w ulotce reklamowej i angielskojęzycznym opisie telefonu.

Z tym śrutem jest podobnie. W wielu przypadkach nie spełnia swego przeznaczenia - co znacie ze swojego doświadczenia, ale na szczęście kupującego chroni ww. Ustawa. Każdy sprzedawca myślę, że ją zna, ale sam nic nie zrobi dopóki kupujący nie uruchomi procedury reklamacyjnej.

Ja w tym przypadku dam sobie spokój chociaż mógłbym. Zwróciłem uwagę sprzedawcy i to mi wystarczy - w myśl przysłowia " Mądrej głowie dość po słowie", a jeśli ktoś "natnie" się na większe pieniądze, to dzięki naszej dyskusji będzie wiedział co może zrobić.

Wg. mnie bardzo dobrze, że mamy jako kupujący - cokolwiek - taką osłonę.

W tym przypadku tez nie mogę zwalić winy na mojego gamonia, że nie "trawi" tego śrutu skoro exact 4.52 lata bez problemu.
AdamWawa pisze:KTK grzybek, z nowych dostaw też jest twardy. Odróżnić można starą dostawę od nowej, po tym, że w nowych dostawach KTK jest bardzo błyszczący i srebrny, a w starych matowy i szary.
AdamWawa

Wczoraj przepchnąłem przez lufę jeden problemowy śrut KTK i na krawędzi kielicha zostały tylko ślady bruzd. Po tym wnioskuję, że faktycznie wadą tego śrutu jest tylko i wyłącznie jego twardość ( o czym pisaliście), a nie średnica.
Ostatnio zmieniony 2015-10-14, 09:33 przez Tomasz_XX, łącznie zmieniany 2 razy.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

KTK grzybek, z nowych dostaw też jest twardy. Odróżnić można starą dostawę od nowej, po tym, że w nowych dostawach KTK jest bardzo błyszczący i srebrny, a w starych matowy i szary.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
erli
Posty: 78
Rejestracja: 2015-07-06, 13:00
Lokalizacja: Radom

Post autor: erli »

Sam jestem 100% za walką o swoje i walką z nieuczciwymi sprzedawcami czy nieprawidłowościach w sytuacjach kupna sprzedaży - z resztą gdzieś już dość dokładnie opisywałem jak walczyć i jak ja działam w przypadkach nieuczciwej sprzedaży czy niedotrzymania warunków umowy.
Jednak w tym przypadku z KTK jest zupełnie inaczej i w sumie Twoje porównanie ze sprawą telefonu której byłeś uczestnikiem ma się nijak. W sytuacji z telefonem miałeś czarno na białym że Glonass miał działać a nie działał/nie było go. W przypadku KTK nie masz w info o produkcie nigdzie notki o tym że działa z tym modelem wiatrówek ani z żadnym innym. Jedyne info jakie masz to kaliber, ilość - i jeśli to się zgadza to sprzedawca/producent dotrzymał umowy.
To tak wracając do telefonów... trochę tak jakby kupić telefon komórkowy pojechac na wieś i mieć reklamować telefon dlatego że na mojej wsi nie trzyma zasięgu.