Zaskakujący śrut Pointed .

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Zaskakujący śrut Pointed .

Post autor: Filo »

Po każdym smarowaniu zespołu tłok , cylinder , sprężyna , stosowanym przeze mnie stosunkowo lepkim smarem , przestrzeliwuję go kilkudziesięcioma strzałami tańszego śrutu . Robię to dla energetycznego ustabilizowania współpracy elementów karabinka z filmem smarowym . Tym razem padło na Pointed'a szpica , zawierającego zaskakująco dużo uszkodzonych śrucin . Po kilkunastu strzałach z całkiem przyzwoitym skupieniem , zacząłem przebierać śruty , odkładając najbardziej uszkodzone . Na koniec , w piątą , czy szóstą tarczę , porównawczo wystrzeliłem najbardziej uszkodzone . Zaskakują wyniki . Bez względu na stopień uszkodzenia , skupienie na tarczach było porównywalne .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedynym wyjaśnieniem jest , jak się wydaje , to że płaszcz Pointed'a jest bardzo cienki i doskonale układa się do gwintowanej powierzchni otworu lufy . Skutkiem może być , że wystrzelony śrut ma jednak bardzo zbliżony kształt . Śrut na zdjęciu tarczy to już inne , poglądowe egzemplarze .

Obrazek

Dodam tylko , że strzelałem z QB57 , na 20 m , po 7 strzałów do tarczy o średnicy 80 mm.
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

No to mnie zmartwiłeś z rana. Skoro uszkodzony i dobry dają podobne wyniki to na co mam teraz zwalić moje odskoki ? :cry: , kompensowanie braku umiejętności uszkodzonymi śrutami było całkiem wiarygodne :lol:
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

No to mnie zmartwiłeś z rana. Skoro uszkodzony i dobry dają podobne wyniki to na co mam teraz zwalić moje odskoki ?
Sam jestem zaskoczony i lekko zgłupiony , ale z pewnością tego typu doświadczenie nie dotyczy każdego śrutu . Powodem smarowania QB57 było przejście z tłoczka plastusiowego na skórzany . Tak naprawdę , to nie wiadomo , na ile to skupienie to sprawa sprzętu , a ile " genialnego " Pointed,a :> .