Kandar 3-9x40

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Hiszpan63 pisze: tyle , że musisz raczej poszukać lepszego montażu niż ten z zestawu .
.
Tyle że ten montaż okazał się być lepszy od delty, którego to zakupiłem aby DOE posadzić.
Się śruby jak w plastelinę wkręcały.

Jako ciekawostkę podam że poprzedni właściciel mojego AOP55 też śruby w niego wkręcił. :!
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Jako ciekawostkę podam że poprzedni właściciel mojego AOP55 też śruby w niego wkręcił.
.. ha ... ja wkręcę w ten sposób wszystkie śruby , we wszystkich montażach SM :lol:

... tylko co to oznacza ??? ... ano nieumiejętne obchodzenie się z przedmiotem nie przystosowanym do używania kluczy od czołgu podczas montowania . I prawdą jest , że od czasu do czasu i te z PP zdają egzamin . Tyle , że wiele z nich niestety nie zdaje .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
itbox
Posty: 22
Rejestracja: 2015-09-25, 11:22
Lokalizacja: Popowo Parcele

Post autor: itbox »

JesperKyd pisze:Tyle że ten montaż okazał się być lepszy od delty...
Trudno zdecydować. Zostawić w standardzie czy szukać innego montażu? Wiadomo, że jednoczęściowy wysoki, niski? Raczej się przytulam do drewienka więc pewnie niski :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

itbox pisze:więc pewnie niski
... więc pewnie średni :idea: ... na niskim nie wejdzie lupa , bo ma obiektyw '42... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
itbox
Posty: 22
Rejestracja: 2015-09-25, 11:22
Lokalizacja: Popowo Parcele

Post autor: itbox »

Jakiś chyba lewy jestem:)
Zamontowałem drugą lunetę PP 3-12x42AO. Montaż standardowy z kompletu. Efekt ten sam. Potrzebuje pomocy albo lekarza specjalisty albo specjalisty od tego typu sprzętów :(
Zauważyłem coś nowego. Lufa karabinu ma mały ledwo wyczuwalny luz góra, dół. Strzelanie wygląda tak 3 śruty w punkt (ignoruje środek krzyża) 4 śruty po całej tarczy 14x14.
Co zrobić. Albo ja albo karabin jest uszkodzony? :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

itbox pisze:Co zrobić.
... niech postrzela z tego zestawu ktoś , kto na pewno umie zrobić z tego użytek :idea: Dopiero wtedy wychodzą wady sprzętu . ... lub strzelca ... ;)
itbox pisze:Zauważyłem coś nowego. Lufa karabinu ma mały ledwo wyczuwalny luz góra, dół.
... a o czymś takim w Vantage , to ja pierwszy raz słyszę . A "kilka" sztuk przez rączki przeszło ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
itbox
Posty: 22
Rejestracja: 2015-09-25, 11:22
Lokalizacja: Popowo Parcele

Post autor: itbox »

Rozumiem, że ulica Kutnowska 21a w dniu jutrzejszym otrzymam niezbędną pomoc i to na miejscu? :)
Czy są warunki do sprawdzenia (przestrzelania) karabinu?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

itbox pisze:ulica Kutnowska 21a
... tak , to ten adres ...
itbox pisze: w dniu jutrzejszym otrzymam niezbędną pomoc i to na miejscu?
... owszem , jestem jutro na miejscu :mrgreen: W sprawie karabinka owszem . Natomiast nie regulujemy wzroku , nie pozbawiamy drżenia rąk , nie stabilizujemy oddechu itp.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
itbox
Posty: 22
Rejestracja: 2015-09-25, 11:22
Lokalizacja: Popowo Parcele

Post autor: itbox »

Jeszcze nie posiadam niczego do przenoszenia sprzętu. Mam nadzieję, że okoliczni mieszkańcy są przyzwyczajeni do smutnych panów wyciągających broń z bagażnika samochodu :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

itbox pisze:Mam nadzieję, że okoliczni mieszkańcy są przyzwyczajeni do smutnych panów wyciągających broń z bagażnika samochodu
... owszem , tyle , że jak wyciągasz z bagażnika , to na ogół jeszcze jesteś wesoły ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

itbox pisze: Zauważyłem coś nowego. Lufa karabinu ma mały ledwo wyczuwalny luz góra, dół.
Luz ? Czy się ugina . Bo obciążane lufy bardzo " lubieją " się uginać , a wtedy żegnaj celność . Lufa , przy strzelaniu , powinna być swobodna i w żadnym przypadku nie przejmować ciężaru karabinka .
itbox
Posty: 22
Rejestracja: 2015-09-25, 11:22
Lokalizacja: Popowo Parcele

Post autor: itbox »

Lekko tyka. Opiszę to tak. Łamię lufę, ładuje śrut, przymierzam się do strzału i albo w dłoni albo na podpórce, również w dłoni czuje lekkie tyknięcie. Jak złapię za drewienko a następnie za koniec lufy (muszka-siła razy ramię :)) lekko tyka i nie wraca na jedną ustaloną pozycję.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

itbox pisze:Lekko tyka. Opiszę to tak. Łamię lufę, ładuje śrut, przymierzam się do strzału i albo w dłoni albo na podpórce, również w dłoni czuje lekkie tyknięcie. Jak złapię za drewienko a następnie za koniec lufy (muszka-siła razy ramię :)) lekko tyka i nie wraca na jedną ustaloną pozycję.
Bez pomacania zdiagnozować się nie da .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hiszpan63 pisze:Natomiast nie regulujemy wzroku , nie pozbawiamy drżenia rąk , nie stabilizujemy oddechu itp.
Musisz przyjechać z własnym pozbawiaczem drżenia rąk. Tylko weź ze sobą zapasowego kierowcę, bo po pozbawieniu drżenia rąk (i stabilizacji oddechu) nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze:Musisz przyjechać z własnym pozbawiaczem drżenia rąk. Tylko weź ze sobą zapasowego kierowcę, bo po pozbawieniu drżenia rąk (i stabilizacji oddechu) nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych. :^)
Trzecia puszka tego środka działa optymalnie , później należy tylko sukcesywnie uzupełniać poziom :P :D