Kolimator do Crosmana Vigilante.

Moderator: Hiszpan63

karlik13
Posty: 35
Rejestracja: 2014-12-19, 20:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: karlik13 »

wojtek7777 pisze:karlik13, Crosman Vigilante ma szynę montażową 22mm
Wojtek raczej się mylisz bo na stronie sklepu w którym kupuje( http://protarget.com.pl/product-pol-105 ... -5-mm.html ) jest wyraźnie napisane "Szyna 11 mm na lufie umożliwia zamocowanie niewielkiego i lekkiego celownika optycznego lub kolimatorowego.", natomiast na stronie militaria.pl ( https://www.militaria.pl/crosman/wiatro ... ml?cat=868 ) jest również w danych technicznych ta sama informacja "Cechy dodatkoweBestseller w nowej stylistyce, spust SA/DA, szyny montazowe 11 mm oraz STANAG 2324." Więc oba sklepy zamieściły by błędne informacje?
Crosman Vigilante.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

karlik13 pisze:Wojtek raczej się mylisz
... nie myli się . Ten rewolwer ma szyny 22mm . Obie bardzo krótkie .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
karlik13
Posty: 35
Rejestracja: 2014-12-19, 20:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: karlik13 »

Hiszpan63 pisze:
karlik13 pisze:Wojtek raczej się mylisz
... nie myli się . Ten rewolwer ma szyny 22mm . Obie bardzo krótkie .

Wielkość szyn nie dawała mi spokoju więc dzisiaj je zmierzyłem i zamieszczam zdjęcia, jeżeli oba sklepy się pomyliły a wojtek7777 miał rację to jak można wytłumaczyć miarkę linijki która pokazuje że szyna montażowa na niewielką lunetę lub celownik kolimatorowy ma 11mm a szyna montażowa na celownik laserowy lub latarkę ma 22mm?
A oto link do zdjęć: http://myalbum.com/album/IEYQQC0lNXrA
Pozdrawiam.
Crosman Vigilante.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

karlik13 pisze:jak można wytłumaczyć miarkę linijki która pokazuje
... pokazuje dobrze , tylko Ty mierzysz coś czego nikt nie zakładał , że jest jakąkolwiek szyną montażową . Podstawowa szyna górna ma nadal 22mm ... tak samo jak dolna . Natomiast zwróciłeś uwagę na coś , co być może pozwoli na zamontowanie lekkiego kolimatora czy optyki na końcu lufy na montażu 11mm .

Przede wszystkim posadź tam jakikolwiek montaż 11mm i cyknij zdjecie ... dla potomności ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
karlik13
Posty: 35
Rejestracja: 2014-12-19, 20:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: karlik13 »

To sorry ja zawsze to u góry właśnie uważałem za szynę montażową, nic niestety nie zamontuje i nie cyknę fotki bo nic 11mm nie mam a niestety na razie nie mam kasy aby coś kupić nawet gdybym chciał.
Crosman Vigilante.
karlik13
Posty: 35
Rejestracja: 2014-12-19, 20:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: karlik13 »

Sorry że jeszcze raz do tematu podchodzę mam zamiar jednak kupić celownik laserowy do tego właśnie Crosmana ale tu mam kilka pytań czy lepiej jest kupić na szynę 22mm górną czy może picatinny dolną? Ma ktoś taki celownik,jak jest z celnością? Trafia ogólnie tam gdzie się celuje czy jest duża różnica między wycelowaniem a trafieniem? Jeszcze raz z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za moją pomyłkę już wiem gdzie znajduje się górna szyna i wiem że ma 22mm a moja niewiedza polegała głównie na wprowadzeniu w błąd przez dwa sklepy których linki i informacje z ich stron podałem.
P.S. Głównie zastanawiam się nad kupnem tego celownika: http://protarget.com.pl/product-pol-278 ... rwien.html .
Crosman Vigilante.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Wszystko zależy od tego, jak go sobie przystrzelasz.
Lasery montuje się zazwyczaj poniżej lufy. Zwłaszcza te, które nie są zespolone z innymi celownikami.
Zamontować możesz wszędzie, byle było Ci wygodnie i skutecznie na zadanym dystansie ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Laser zamontowany na górze spowoduje, że linia, po której patrzysz oddali się od osi lufy. A to raczej nie jest korzystne.

Natomiast, czy będziesz trafiać w miejsce, gdzie zaświecisz - to zależy.

Na małych odległościach tor lotu pocisku możemy przybliżyć linią prostą, jednak zaczynającą się na innej wysokości niż światło lasera (które w jednorodnym ośrodku zawsze porusza się po prostej *) ). Jeśli więc laser podepniesz pod lufą i wyzerujesz go np. na 10 m, to na mniejszych odległościach będziesz trafiał nad plamką, a na większych - pod.

Gdy zamontujesz nad lufą, tor lotu pocisku będzie przecinać strumień lasera w dwóch miejscach - tak jak w przypadku celownika optycznego.

Przy strzelaniu bojowym (amunicją ostrą) nie ma wielkiego znaczenia, czy trafisz przeciwnika centymetr nad, czy dwa centymetry pod plamką. Przy strzelaniu z pneumatyka do tarcz może to już zrobić różnicę. Chyba, że wyregulujesz plamkę na 10 m (dystans olimpijski dla Ppn), i będziesz strzelać tylko na takiej odległości.

Po prostu - kup laser, jeśli Cię to kręci i przekonaj się sam. :^) Pamiętaj jednak, że w strzelaniu sportowym Ppn stosuje się tylko otwarte przyrządy celownicze - nauczysz się korzystać z lasera, ale w zawodach nie wystartujesz.

Edit: *) wiem, że teoria względności przewiduje odchylenie promienia świetlnego przez duże siły grawitacyjne, ale mówimy o warunkach ziemskich :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Edit: *) wiem, że teoria względności przewiduje odchylenie promienia świetlnego przez duże siły grawitacyjne, ale mówimy o warunkach ziemskich
Tu bym polemizował ;) Po dobrym śniadaniu to i promień światła się może odchylić :D
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
karlik13
Posty: 35
Rejestracja: 2014-12-19, 20:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: karlik13 »

Ślubek pisze:nauczysz się korzystać z lasera, ale w zawodach nie wystartujesz.
:^)
Nawet nie mam zamiarów startować w zawodach w końcu Crosman Vigilante to nie jest wiatrówka która mogłaby być zaliczana do zawodów, strzelam bo to lubię i kręciło mnie to od małego ale tylko dla własnej rozrywki i nigdy nawet nie przeszły mi przez głowę zawody.
Pozdrawiam.
Crosman Vigilante.
karlik13
Posty: 35
Rejestracja: 2014-12-19, 20:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: karlik13 »

Witam ponownie, laser zakupiłem wczoraj (oto i on http://protarget.com.pl/product-pol-278 ... rwien.html ) i już wczoraj nie mogąc się doczekać jak zadziała "poleciałem na skrzydłach" do piwnicy aby go wypróbować, wcześniej oczywiście laser wyregulowałem i ustawiłem w domu ale niestety na mniejszą odległość niż strzelam w piwnicy bo nie mam tak dużego mieszkania :( , ale moim zdaniem całkiem dobrze wyszło(strzelałem z odległości 10 m, tarcze zwykłe miały wielkość 14x14cm a tarcza typu francuz była wielkości kartki A4.) U dołu zamieszam link do podglądu jak wygląda mój Vigilante z laserem i skan tarcz do których wczoraj strzelałem.
Pozdrawiam Karol.
P.S. W drugim linku zamieszczam tarcze "własnej" obróbki graficznej w poincie jeżeli ktoś by miał ochotę może sobie je wydrukować i postrzelać.
Link 1: http://myalbum.com/album/PUyGxkVCTUCS
Link 2: http://myalbum.com/album/8ffex7bU07A7
Crosman Vigilante.
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Witam.
Zastanawiam się nad kupnem laserka do CV , dokładnie u chińczyków widziałem takie zabaweczki po 5-10 $.
Pewnie to badziewie, choć z komentarzy klientów raczej pozytywy.
Jako ze ten rewolwer raczej z tego co po paru dniach użytkowania szału w celności nie robi -tu byc może moje słabe umiejętności i zdrowie nie sa atutem :mrgreen: -jest wskazane cos do polepszenia tego.
Na dzień dzisiejszy czekam na kolimator , taki śliczny malutki do pistoletu (oczywiście z Chin) , jak dojdzie napisze co i jak.
W sieci na YT jest polski filmik na którym kolega zainstalował taki duży kolimator i stwierdza że w miarę to daje rade .
Jak pisałem wyżej mam deczko cienki wzrok i ręce i każdy wspomagacz jest mile widziany.
Oczywiscie strzelam wiecej niz amatorko-rekreacyjnie czyli trochę do tarczy i trochę do celów typu biatlonowy .
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Ale wiesz, że kolimator nie wspomaga wzroku (nie powiększa), tylko pokazuje punkt celowania przez bardzo małą (na długości wyciągniętej ręki) rurkę?
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Ależ wiem ja sie szybko uczę :mrgreen:
Mam problem z mierzeniem > szczerbinka > muszka > cel.
Jak się nie mylę w tym czymś jest taka kropeczka która pokazuje cel?
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Niektóre pozwalają na zmianę kropeczki na kółeczko, krzyżyk i inne.
Laser nadaje się do strzelania dynamicznego, lub zabawy asg.
W wiatrówkach to tak nie bardzo.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)