Kolimator do Crosmana Vigilante.

Moderator: Hiszpan63

karlik13
Posty: 35
Rejestracja: 2014-12-19, 20:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Kolimator do Crosmana Vigilante.

Post autor: karlik13 »

Witam mam pytanie jaki polecicie kolimator na szynę 11mm do Crosmana Vigilante? Znalazłem na allegro coś takiego: http://allegro.pl/celownik-kolimatorowy ... 33614.html . Sądzicie że będzie dobry? Chodzi mi o przyzwoitą celność do 20-25m, półka cenowa to właśnie tak do 130-140zł. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Crosman Vigilante.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Nie wiem czy dobrze pamiętam , ale Berkut to białoruska firma produkująca głównie na potrzeby wojska , a jeśli tak , to rekomendacja dobra .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tyle , że "ten" Berkut to zwykły chińczyk. Nie ma wiele wspólnego z ową fabryką zbrojeniową.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Jeśli wystarczy tylko jednokolorowa kropka, to spokojnie w 50 złotych się można zmieścić, ale radzę używać "starych" baterii, by kropeczka była mała. Powyżej stówy tylko zamknięty - bezpieczniejszy dla oczu - może być od ASG. Vigilante jest bezodrzutowy przecież prawie ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: Kolimator do Crosmana Vigilante.

Post autor: Ślubek »

karlik13 pisze:Witam mam pytanie jaki polecicie kolimator na szynę 11mm do Crosmana Vigilante? (...) Chodzi mi o przyzwoitą celność do 20-25m, półka cenowa to właśnie tak do 130-140zł.
Nie jestem przekonany, czy Crosmanem Vigilante da się osiągnąć z jakimkolwiek celownikiem "przyzwoitą celność do 20-25m". Nie mam co prawda CV, ale strzelając z Crosmana 3576 zauważyłem, że niestety, sposób zasilania w śrut nie wpływa pozytywnie na celność. Śrut wdmuchiwany jest z magazynka w stożkowy wlot lufy. Ponieważ magazynek ma pewne, niedające się skasować luzy, efekt jest taki sobie. Lepszy efekt osiągałem wkładając śrut bezpośrednio do lufy. To raz.

Dwa - 20m to już sporo. Nie wiem, jaką najmniejszą plamkę da się osiągnąć w tym kolimatorze, ale obawiam się, że może Ci przesłaniać cel. Tym bardziej, że w jasnym świetle słońca jasność plamki trzeba zwiększyć, aby w ogóle była widoczna. Pamiętaj również, że kolimator nie powiększa obrazu.

Trzy - nie wiem, jak CV, ale w C3576 szyna montażowa jest wycięta w plastikowej obudowie lufy. Lufy, która w pewnym zakresie ma luzy, co na większych odległościach może obniżać celność.

Podsumowując - jak chcesz się pobawić kolimatorem, zobaczyć, jak się z nim strzela - kup. Ale nie oczekuj super efektów.

Edit: @Gebi: Mam taki kolimator za 50zł. Jest z tak podłego tworzywa, że regulacja ugina się pod naciskiem palców. No i diabli biorą ustawienie zera. Nie polecam.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:Tyle , że "ten" Berkut to zwykły chińczyk. Nie ma wiele wspólnego z ową fabryką zbrojeniową.
Tak może być . Ostatnio kupiłem bardzo dobre ( jak działało ) żelazko marki Łucznik za jedyne 79 zł . Tyle , że działało bardzo krótko .
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Ślubek
Mam takiego starocia przypominającego toto ... :
http://allegro.pl/kolimator-na-szyne-11 ... 95274.html
tylko z jakiegoś stopu jest zrobiony, albo tak twardego tworzywa, że nie umiem tego rozpoznać. Producentem mojego jest Crosman. Na przerobionym "2240" trzyma zero, na przerobionym "357-8" też był testowany. Inna rzecz, że na 20 metrów tym nie strzelam, bo nie widzę. Na 10 metrach daje radę, choć swoje przeszedł na innych pukawkach (dostałem go jako bonus do innego sprzętu).
Zgadzam się co do tego, że do strzelania tarczowego kolimator nie bardzo się nadaje, nie po to powstał.
Do Vigilante, to może laserowy celownik? - bezpieczniejszy dla oczu strzelającego ;) a i taniej wyjdzie :D

P.S.
Filo Najwyraźniej przeglądy zerowe wszystkim łucznikom trza robić :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Gebi - ten, o którym pisałem wygląda dokładnie tak samo. I też jest z tworzywa. Montaż ugina się pod naciskiem, gwinty śrub mocujących się wyrobiły, przestał się włączać... Szkoda pieniędzy. Kupiłem noname'a z trochę wyższej półki cenowej, metalowego, z regulacją plamki. I jak mnie nachodzi ochota na kolimator, to się nim leczę z tej ochoty. :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ślubek pisze: I jak mnie nachodzi ochota na kolimator, to się nim leczę z tej ochoty. :^)
...no właśnie, miałem napisać, że co to za strzelanie z rewolweru, albo pistoletu, przy pomocy kolimatora...raz, że pistolet wygląda jak idiota, dwa, że do cholery - bądźże mężczyzną i strzelaj jak mężczyzna...nawet kabur takich nie ma...

...ja z crosa 357-8" na 20 metrów trafiałem, gdzie chciałem, nie bawiąc się oczywiście w papierkowe tarcze...kolimatorki zostawcie na sub-karabinki i inne, bakielitowe pca...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

green_thunder pisze: ...ja z crosa 357-8" na 20 metrów trafiałem, gdzie chciałem,
Od dawna szukam tego Crosmana i proszę , prawie w zasięgu ręki :D .
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Ślubek, green_thunder,
Napisałem jakie mam doświadczenia. Sam z kolimatorów nie korzystam, ale ponieważ mam kilka, to pobawiłem się nimi i podzieliłem spostrzeżeniami. Gdybym jakieś dynamiczne strzelanie uprawiał, kto wie ... może bym i korzystał, ale wówczas ceny celowników kosmicznie idą w górę.
karlik13
Posty: 35
Rejestracja: 2014-12-19, 20:02
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: karlik13 »

Gebi pisze:Ślubek

Do Vigilante, to może laserowy celownik? - bezpieczniejszy dla oczu strzelającego ;) a i taniej wyjdzie :D

:mrgreen:
A czy z takiego celownika laserowego chociaż na 10-15m do tarczy w miarę celnie da się strzelać? Ja przeważnie strzelam do tarcz. Pozdrawiam.
Crosman Vigilante.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

karlik13,
Będziesz wiedzieć na tarczy, jak Ci drga pistolet w dłoni ;) Noo.., chyba, że imadło masz zamiast dłoni :mrgreen:
wojtek7777
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-08, 22:06
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: wojtek7777 »

karlik13, Crosman Vigilante ma szynę montażową 22mm
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

wojtek7777,
Tym większy wybór replik kolimatorów, albo i prawdziwych, bojowych ;)
Jedyną kwestią pozostaje zasadność i cena.