Hatsan 9 - czy warto ?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Doprecyzuję - mam zamiar dać, jeśli zerowanie nic nie zmieni. Hunter nie był od nowości przez właściciela smarowany - czyli kilka lat więc należy mu się smarowanie bez względu na precyzję strzałów. ;)

Filo pisze:
Cortez pisze: ...a można wiedzieć po co????? :shock:
Bo tak napisał Daras w pierwszym poście tematu :P :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony 2015-09-16, 08:48 przez Tomasz_XX, łącznie zmieniany 1 raz.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Skoro to pożyczony karabinek - to lepiej nic nie rób, bo zniszczysz :! Olejem sprężarkowym nie smaruje się komory. :!
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dawanie oleju sprężarkowego do komory , ma sens w przypadku uszczelek skórzanych . Muszą być nasączone i mieć jak się ślizgać , a nie wykruszać . Obecnie nie ma takiej potrzeby , jak również żaden z tego pozytywny efekt . Przez chwilę jest wyższa energia , a potem wszystko wraca do normy .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Dokładnie.
Natomiast jeśli Gamo nie był używany, to może i potrzebny nie jest? Bo może warto byłoby ponegocjować z właścicielem. Jeśli lufa jest w porządku (i gwintowana), sianie po tarczy jest pewnie wołaniem o sensowny przegląd - rozbiórka, mycie, smarowanie, w razie potrzeby wymiana uszczelek i sprężyny, wywalenie obciążnika tłoka (przyczyna brzęczenia i kopania) i do rekreacji karabinek świetny, moim zdaniem lepszy niż Hatsany i Slavie.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Kolega jeszcze nie napisał jakim śrutem strzelał... :idea: Gamo Hunter można doprowadzić prawie do perfekcji - ale to wymaga sporych nakładów. W optymalnej opcji nawet ponad 500 zł.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Jak się postarasz to i w 5000zł się nie zmieścisz, dotyczy to każdego karabinka. Zakładając, że nie ma tam niespodzianek, typu gładka lufa, czy efekty tfurczej pracy użyszkodnika, koszt przeglądu powinien być jak w przypadku Slavii (sprężyna i uszczelka tłoka właśnie od niej). Ja do swojego Gamonia dołożyłem jakieś 50zł (na tuningowy spust), smary miałem na stanie, sprężyna była ok, więc nie kombinowałem z drugą, po wyrzuceniu obciążnika tłoka kop się uspokoił, brzęczenie ustało, z dorabianiem prowadnic czekam, aż stara sprężyna ducha wyzionie, ale przy moim użytkowaniu mogę tego nie dożyć.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

witeg pisze:z dorabianiem prowadnic czekam, aż stara sprężyna ducha wyzionie, ale przy moim użytkowaniu mogę tego nie dożyć.
Witku , nie daj się sprężynie :D .
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Mówisz, żeby częściej ją miętolić?
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

witeg pisze:Mówisz, żeby częściej ją miętolić?
Dokładnie tak . Musisz ją często miętolić . :D
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Pierwsze strzały oddałem śrutami pointed - w fotograficznej kolejności.
Wczoraj użyłem JSB EXACT MATCH 4.52 i udało mi uzyskać skupienie 4-5 cm na 25 m z postawy leżącej. Żadna to rewelacja, ale różnica w rozrzucie ogromna. Dodam, że po 40 strzałach boli mnie do dziś ramię od odrzutu i dociskania, żeby nie podskakiwał. Bardzo kopie, prawie jak PPS-41, a spust "waży" z 3 kg ! Dziś go dokładnie zważę.
Cortez pisze:Kolega jeszcze nie napisał jakim śrutem strzelał... :idea: Gamo Hunter można doprowadzić prawie do perfekcji - ale to wymaga sporych nakładów. W optymalnej opcji nawet ponad 500 zł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2015-09-16, 08:50 przez Tomasz_XX, łącznie zmieniany 2 razy.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

To już zostań przy Exactcie... ;) W ostateczności Crosman Pointed - po taniości. Sprawdzone.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

I tak zrobię, a w miejsce śrutu pointed do zabawy, zakupię KTK Diabolo.
Cortez pisze:To już zostań przy Exactcie... ;) W ostateczności Crosman Pointed - po taniości. Sprawdzone.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Przemek, dziękuję za wyjaśnienie sensu używania tego oleju. :)
Hiszpan63 pisze:Dawanie oleju sprężarkowego do komory , ma sens w przypadku uszczelek skórzanych . Muszą być nasączone i mieć jak się ślizgać , a nie wykruszać . Obecnie nie ma takiej potrzeby , jak również żaden z tego pozytywny efekt . Przez chwilę jest wyższa energia , a potem wszystko wraca do normy .
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Tomasz_XX pisze:Dodam, że po 40 strzałach boli mnie do dziś ramię od odrzutu i dociskania, żeby nie podskakiwał. Bardzo kopie, prawie jak PPS-41, a spust "waży" z 3 kg !
Jeśli to o Gamoniu, to jest to odpowiedź dlaczego słabe skupienie. Im karabinek bardziej skacze tym jest trudniejszy do opanowania, dodatkowo im silniej dociskasz tym bardziej sieje, twardy spust też nie pomaga. Czasem starano się zrobić z niego demona mocy i właśnie wychodziło coś takiego o czym piszesz, przy ok 14J to naprawdę fajny karabinek. To co mu potrzeba to nie żaden olej do komory, tylko porządny przegląd. W zasadzie fabryczny karabinek (poprawnie nasmarowany i bez obciążnika tłoka) przechodzi bez problemu "test śruta" - stawiasz śrut na wieżyczce lunety, strzelasz i śrut ma dalej stać.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Tomasz_XX pisze:I tak zrobię, a w miejsce śrutu pointed do zabawy, zakupię KTK Diabolo
KTK radziłbym dobrze przemyśleć. Potrafi zepsuć zabawę, że tak powiem. Chyba lepiej kupić dwa opakowania oztaya w cenie jednego KTK. Przynajmniej fajne dziury robi w puszkach i nakrętkach. ;)