Problem łamanej lufy

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze:fajne są przeróbki , tuningi , poprawki , ale gdzie to ma sens ??? ... owszem dla własnej satysfakcji tak . Tylko dla satysfakcji ...
Przemku , a co mam robić z wolnym , emeryckim czasem ? O 6-tej rano biec na jogging , po pierwszą setkę , do Biedronki ? Potem po drugą do Żabki i do wieczora zrobić dystans 5 - 7 setek , jak mój sąsiad wczesny emeryt ? :P :mrgreen: A co do Tytana , to miałem jednocześnie wspomnianego Summita , Slavię 634 Ultra i ...został na dłużej Tytan . Fakt , że dopracowany .
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

Hiszpan63 pisze: Podrzuć karabin na jeden dzień , to sobie pyknę 25m ... :P
Dzięki za wyjaśnienia, w tą sobotę i niedzielę chyba będzie fajna pogoda więc wybiorę się na działkę i jeszcze sobie postrzelam.
Zwrócę uwagę na to o czym piszesz a jeśli nadal będę miał wątpliwości to w przyszłym tygodniu skorzystam z propozycji. (Zresztą i tak będę musiał wpaść po ołów.)
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Andre_
Posty: 53
Rejestracja: 2015-04-13, 20:40
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Andre_ »

a co mam robić z wolnym , emeryckim czasem
szczęściarz...
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

Przepraszając za zamieszanie, uprzejmie informuję szanowne towarzystwo, że wczoraj wyzbyłem się wszelkich wątpliwości dotyczących łamanej lufy.
Było tak.
Idąc za radą forumowicza spotkanego u Przemka podniosłem bakę za pomocą złożonego na cztery ręczniczka i owinięcia całości bandażem elastycznym.
Trochę nędznie to wygląda (widać na zdjęciu) i lekko waniajet’ apteką ale nic to!.
Niedziela rano po śniadanku, pogoda idealna absolutnie bezwietrzna, słońce lekko schowane nic nie razi, wygodne krzesełko, karabinek przekonserwowany ja zrelaksowany i do boju !
Po jakichś 100 może 150 strzałach jak się zaczęliśmy z tą owiniętą bandażem baką przytulać tak zaczęły się dziać rzeczy dziwne… :shock:
Skupienie zaczęło gwałtownie się poprawiać aż w jednej z serii udało się z uczciwych mierzonych taśmą 30m wsadzić 5 strzałów w obszar 12x8mm. :shock:
Kilkadziesiąt strzałów później (wierzcie lub nie, bo ja sam nie za bardzo wierzyłem) 3 weszły po kolei praktycznie w jeden punkt tworząc otwór ok. 7x7mm. :shock: :mrgreen:
Zapewne nieprędko uda się to powtórzyć ale jest to moim zdaniem dowód na to, że moje wątpliwości dotyczące łamańców nie były zasadne.
Właściwie, to powinienem się cieszyć, że mam dobry karabinek i udało się strzelić jak dla mnie rewelacyjny wynik … niby tak ale tu pojawia się kolejne niepokojące pytanie, póki strzelam głównie na działce na osi max 30m i da się strzelić tak jak opisałem wyżej to co zyskam kupując pro sporta ? ;)
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Cayin pisze:...póki strzelam głównie na działce na osi max 30m i da się strzelić tak jak opisałem wyżej to co zyskam kupując pro sporta ? ;)
No cóż, dziurki mniejszej niż 4,5 mm i tak nie osiągniesz... :^)

A na serio: po co Ci Pro sport, skoro jesteś zadowolony z wyników?
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

Ślubek pisze: A na serio: po co Ci Pro sport, skoro jesteś zadowolony z wyników?
No właśnie, :( coś mi się zdaje, że mając już pojęcie o możliwościach karabinka, pozostaje mi teraz ćwiczyć różne postawy strzeleckie co może zapewnić mi rozrywkę na kolejnych kilka sezonów. :D
.....
A już już miała zapaść decyzja ... i żona nie wnosiła sprzeciwu :(.
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cayin pisze:Idąc za radą forumowicza spotkanego u Przemka
... SławeQ ... ;)
Cayin pisze:powinienem się cieszyć, że mam dobry karabinek
... powinieneś , bo masz dobry karabinek ... :P
Cayin pisze:da się strzelić tak jak opisałem wyżej to co zyskam kupując pro sporta ?
... da się . Jak nauczysz się strzelać z ProSporta . Jak przejdziesz z nim taką samą drogę jak ze Slavią . Sam karabin nie strzela . Nikt nie zagwarantuje , że będzie pasował .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Cayin pisze:A już już miała zapaść decyzja ... i żona nie wnosiła sprzeciwu :(.
Zawsze możesz powiedzieć, że chcesz zostać kolekcjonerem... ;)

PS. Fajnie wygląda to Twoje podwyższenie baki. Ale pochlap je jeszcze czerwoną farbą. Bandaż na kolbie będzie wyglądał bardziej klimatycznie z rdzawymi plamami. A i w drodze na strzelnicę nikt Cię nie będzie zaczepiał... :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Bądź mężczyzną, przyznaj się, że po prostu chcesz nową zabawkę, nie dorabiaj zbędnej ideologii. Jak Cię stać to po prostu kup i baw się dobrze, nie masz co odkładać na później. A co do Sławki, to może załóż jej otwarte i wtedy będziesz miał ją do popykania z otwartych na niewielkie odległości, a Prosporta (czy co innego) z optyką na dalsze.
W ten sposób będzie i wilk syty i owca zjedzona.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Cayin pisze:Idąc za radą forumowicza spotkanego u Przemka podniosłem bakę za pomocą złożonego na cztery ręczniczka i owinięcia całości bandażem elastycznym.
Nie ty pierwszy to zrobiłeś :P Na Sharpie miałem twardą gąbkę ściśniętą elastyczna opaską (kolanową) :oops:
Cayin pisze:Trochę nędznie to wygląda (widać na zdjęciu) i lekko waniajet’ apteką ale nic to!.
Nie ważne jak wygląda, grunt, że wygodniej. Waniajet :? To nie wyprałeś bandaża :? :?
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik