Pierwsze strzały i wrażenia i foto ze strzelania

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

ZjaVa pisze:z każdym kolejnym strzelaniem będzie coraz lepiej
Ot i cała filozofia ;). Trening, trening i jeszcze raz trening :P.
Co do śrutu, musisz sam dopasować jaki będzie ten odpowiedni. Exact jest bardzo dobry ale nie wszystkie lufy go lubią ;). W moim R10 lepiej "lata" H&N FTT niż Exact z kolei w S400 Exact 4,51 był idealny :)
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

jacentus pisze:...W moim R10 lepiej "lata" H&N FTT niż Exact z kolei w S400 Exact 4,51 był idealny :)

...to raczej normalne zjawisko... ;)

P.S. A moje pierwsze wrażenie po obejrzeniu tarczy, było takie, że śrut ewidentnie koziołkuje - wszystkie przestrzeliny rozdarte są do góry... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Też tak wcześniej napisałem Piotrze, że coś jest nie tak bo rozdarcia są na 11-tej
Daystate MK3 FT-R
ZjaVa
Posty: 19
Rejestracja: 2015-06-11, 14:45
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ZjaVa »

To raczej wina tarczy, wydrukowanej na papierze od drukarki, śrutu raczej bym się nie czepiał bo przy zwykłej tarczy wszystko jest jak być powinno
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Uwierz mi, że 90% swoich tarcz rekreacyjnych i do zerowania optyki, drukowałem na zwykłym papierze A4 - i jeśli były one przyczepione do czegokolwiek twardszego od powietrza, nigdy nie miałem takich rozdarć na przestrzelinach... :shock:

Zakładając, że masz wersję ULTRA, oraz, że Przemek nie miał akurat kaca oraz amnezji, zajmując się koroną oraz portem ładowania - to przyczyny szukałbym w śrucie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
ZjaVa
Posty: 19
Rejestracja: 2015-06-11, 14:45
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ZjaVa »

To już nie do mnie pytanie :D Z celnością są małe problemy więc może i z resztą jest coś nie tak ale jestem jeszcze świeżakiem więc tego nie wychwycę :D Puki co na pewno po każdym strzelaniu dokręcam śrubkę przy spuście bo sama się odkręca, muszka jest zbyt nisko i celować trzeba ostro pod cel ale coś na to poradzę (mam nadzieję) ;)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

ZjaVa pisze:na pewno po każdym strzelaniu dokręcam śrubkę przy spuście bo sama się odkręca,
... to sobie wklej na lakier do paznokci .
ZjaVa pisze: muszka jest zbyt nisko i celować trzeba ostro pod cel
... większość hatsanów tak właśnie ma . Szeroko problem opisywany był na forach .

To tylko hatsan . Z całym bagażem tureckiej myśli technicznej i wszechobecnym marketingu . Dawniej kupowało się go jako pierwszy karabin do nauki , pogrzebania czy tuningowania . Dzisiaj co niektórzy , usiłują stawiać go w jednym rzędzie z np. Slavią ... :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ZjaVa
Posty: 19
Rejestracja: 2015-06-11, 14:45
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ZjaVa »

Widać, luneta jest niezbędna :P Na otwartych kwestia wyczucia... wczoraj strzelałem tak na wsi z 42m w puszki po żubrze i coli bez problemu. W tarcze raczej więcej farta ale dało się trafić całkiem niezłe jak na początek (przynajmniej wg. mnie) wyniki
Awatar użytkownika
galber
Posty: 31
Rejestracja: 2015-04-09, 16:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: galber »

ZjaVa pisze:Widać, luneta jest niezbędna :P Na otwartych kwestia wyczucia... wczoraj strzelałem tak na wsi z 42m w puszki po żubrze i coli bez problemu. W tarcze raczej więcej farta ale dało się trafić całkiem niezłe jak na początek (przynajmniej wg. mnie) wyniki
W sumie także jestem "świeżym strzelcem", ale mogę napisać co mi pomogło poprawić skupienie (tyle że ja strzelam z postawy stojącej bez podparcia):
- przy celowaniu, skupiam wzrok na przyrządach celowniczych, zaś cel widzę rozmyty
- karabinek trzymam lekko, tak aby przy miał możliwość przesuwania się podczas "kopnięcia"
- naprawdę duże znaczenie ma chwyt i praca na spuście, zaś sam spust mam dość delikatny, ale nie na "pięrdnięcie komara"

Moje ustawienie przyrządów celowniczych, linia przechodząca przez trzy kropki jest styczna z czarnym okręgiem.
Hatsan 55 QT Ultra
ZjaVa
Posty: 19
Rejestracja: 2015-06-11, 14:45
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ZjaVa »

U mnie niestety trzeba celować jeszcze niżej gdyż takie strzały lecą w górę tarczy.... :/ Szczerbinka jest już maksymalnie skręcona w dół a mimo wszystko strzały lecą w górę
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Zamaluj na początek te gówniane sru-glo czarnym markerem i zacznij celować jak należy z zaczernionych przyrządów . A potem podwyższyć trzeba muszkę .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Hiszpan63 pisze:...A potem podwyższyć trzeba muszkę .
...alibo cuś z lufą na kostce pokombinować....bo czarnego markera zabraknie.... :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
galber
Posty: 31
Rejestracja: 2015-04-09, 16:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: galber »

Hiszpan63 pisze:Zamaluj na początek te gówniane sru-glo czarnym markerem i zacznij celować jak należy z zaczernionych przyrządów . A potem podwyższyć trzeba muszkę .
Prawda to, teraz widzę że to sru-glo bardziej mi przeszkadza niż pomaga.
Zwłaszcza że albo mam linię na trzech punktach, albo linię na górnej części muszki i szczerbinki.
Hatsan 55 QT Ultra
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

galber pisze:albo mam linię na trzech punktach, albo linię na górnej części muszki i szczerbinki.
... no właśnie . Aczkolwiek w Hatsanach nie rozwiązuje to problemu z przewyższeniem . Trzeba podwyższyć muszkę . Około 1 mm.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
ZjaVa
Posty: 19
Rejestracja: 2015-06-11, 14:45
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: ZjaVa »

Szkoda, że nie wiedziałem tego przed zakupem :D Teraz wolał bym pewnie już dołożyć parę PLN na coś bez kombinacji :P