Okulary strzeleckie

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Okulary strzeleckie

Post autor: Ślubek »

Jakiś czas temu trafiłem na targowisku u naszych braci znad Żółtej Rzeki za jedyne 25zł takie okulary zegarmistrzowskie:
Obrazek
Po bliższych oględzinach okazało się, że element optyczny mocowany jest dwoma wkrętami i można go zdjąć:
Obrazek
Ponieważ optyka na tym etapie mnie nie interesowała, zdjąłem mocowanie:
Obrazek
i nakleiłem nań kawałek czarnej taśmy mocującej. Dociąłem i zrobiłem w niej szpilką dziurkę:
Obrazek
Z drugiej strony wygląda to nieciekawie:
Obrazek
ale przecież w piwnicznej strzelnicy nikt mnie nie będzie oglądać. Zresztą, to nie o szpan mi chodziło, ale o sprawdzenie, czy wygodniej się celuje przyrządami otwartymi przez takie okulary.
Obrazek
Wrażenia? Zgodnie z przewidywaniami, nie ma problemu z wyborem, czy ostrzyć wzrok na celu, muszce, czy szczerbinie. Ponieważ promienie światła wpadają pod jednakowym, niewielkim kątem, głębia ostrości obejmuje cały tor celowania. Owszem, pole widzenia jest niewielkie, ale za to mamy pełną regulację. Wiąże się ona co prawda z ew. koniecznością naklejenia następnego kawałka taśmy i zrobienia w nim większej/mniejszej dziurki, ale nie jest to jakiś znaczący wydatek dla sknery. :^)

Z ciekawostek dodam, że użycie takich okularów wymusza patrzenie pod określonym (stałym) kątem. A to, mam nadzieję, może wpłynąć na efekty.
Druga ciekawostka to możliwość strzelania bez okularów korekcyjnych.

Podsumowując - nie trzeba wydawać kilkuset zł na profesjonalne okulary Knobloch, aby sprawdzić, czy takie celowanie nam odpowiada. No i możemy eksperymentować bez obawy, że zniszczymy kosztowny sprzęt.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Wiesz dla czego tak sobie to wymyśliłeś ?? Bo jesteś z kraju nad Wisłą. Ten z nad renu kupiłby profesjonalglas.

Trenuj Rafale i dziel się spostrzeżeniami.

W prostocie sedno sprawy :)
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Heh, jakby tu naprawdę chodziło tylko o brak funduszy, oprawki wygiąłbym sobie z drutu. :^)

Bardziej interesuje mnie, czy warto. Nie ukrywam, że liczę na to, że w tym właśnie wątku ktoś bardziej doświadczony napisze np. "nie warto się bawić w prowizorki, lepiej wydać kasę na okulary profesjonalne bo...".
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Między prowizorką a "pro" jest także inna różnica niż cena. Generalnie taka ramka ma pełnić jedną rolę - pozwolić na umieszczenie soczewki czy czegoś w osi optycznej. W kilkugramowych ramkach za kilkaset złotych rozwiązuje się to np. w taki sposób
Obrazek
I tak nie do końca uzasadniają one cenę, no ale.
Do poprawy to na pewno przesłona. Skontaktuj się z kimś, kto może Ci wypalić otworek laserem w jakimś materiale, bo tak ze zdjęć to wygląda niezbyt dobrze.
Ślubek pisze:Druga ciekawostka to możliwość strzelania bez okularów korekcyjnych.
Jeśli ma się jakąś małą wadę, to tak. Spróbuj z pistoletem dowolnym i zobacz, czy się to sprawdza.

Zresztą na koniec dodam, że jakieś dwa lata temu przekopywałem allegro w poszukiwaniu właśnie jakichś chińczyków, ażeby zrobić sobie własne okulary i nie wydawać kasy bez sensu. Inna sprawa że mi są one niezbędne, więc miałem wybór albo męczyć się w normalnych, albo kombinować chińczyka i się męczyć, albo się nie męczyć. No i w końcu się poddałem trzeciej opcji.
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Okulary strzeleckie

Post autor: eeepiotr »

Jak dalej wygląda sytuacja z tymi okularami
ślepnę na starość ( wiecznie młody) i też coś muszę zadziałać
ponieważ strzelanie w okularach za bardzo wysila mi oko
ProSport , PP20