Walther LGU Master

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Walther LGU Master

Post autor: eeepiotr »

Cześć
Mam pytanie o wiatrówkę która jest nowością.
Walther LGU Master
Jest to ponoć dopracowane cudeńko świetnie strzelające, a ile w tym prawdy a reklamy nie wiem czy może ktoś z Was już strzelał z niej i podzieli się z nami wrażeniami.
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...jeśli jest nowością - to nie licz na opinie użytkowników. Cudeniek nie ma. Wszystko trzeba poprawić, zrobić pod siebie.... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Jak się nie mylę to z beżowego ktoś miał.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Walther LGU Master

Post autor: eeepiotr »

Tak ja to jakoś rozumiem i jednak pojąć nie mogę
ok 30 lat temu strzelałem z Łucznika wz 70 i Haenel 312 minęło parę lat.
Niedawno kolega z pracy zaraził mnie ponownie i kupiłem sobie starszawą Hammerli mod 3 HS 05 i faktycznie strzela fantastycznie w porównaniu z hatsanami lub obecnymi sprężynami ze stajni Hammerli delikatny odrzut fajny spust i powtarzalność.Ale podkusiło mnie oddać ją do naprawy wróciła do mnie po niecałych dwóch latach ..... i postanowiłem kupić sobie inną a przeglądając fora trafiłem na Walthera LGU i dwie dobre opinie i żadnej złej, dlatego moje naiwne pytanie.
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dobrze zrobisz , jak pofatygujesz się do sklepu i weźmiesz ten karabinek do ręki . Wiele Ci to wyjaśni w kwestii pasowania lub nie ... to specyficzny karabinek .
eeepiotr pisze:Jest to ponoć dopracowane cudeńko świetnie strzelające,
... marketingowy bełkot :idea: ... co egzemplarz , to inaczej strzela . Nie chcę zniechęcać , bo dokładnie tak samo strzelają pudełkowe .. tfu ... HW , ale do dopracowania , to im daleko ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
mirek123
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 398
Rejestracja: 2014-01-13, 11:45
Lokalizacja: CK

Post autor: mirek123 »

FEG GPM-01
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Pomyśl na tą i zostanie ciut na dopieszczenie zł .
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?p ... 719#194669
Sprzedam nowy karabinek Walther LGU Master - nietrafiony prezent.
Najnowszy model tej firmy - z dolnym naciągiem.
Stan, rzecz jasna, idealny.
Proponuję cenę 1650PLN.
Proszę o rozsądne propozycje na pw.
Kolega Wiecho ma na zbyciu .
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Walther LGU Master

Post autor: eeepiotr »

No właśnie jedynie kolega Przemek mnie trzasną w łeb (marketingowy bełkot) a reszta zachwala i już sprzedaje ...
czyli co jednak lipa czy faktycznie warty uwagi karabinek
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

eeepiotr pisze:jedynie kolega Przemek mnie trzasną w łeb
... trzasnąłem , bo obsrywanie się nad nowością mocno trąci marketingiem . Do tego opis jednego użytkownika jest mocno nieobiektywny . Każdy karabinek sprężynowy wymaga poprawek :! Do tego ten model jest dosyć mocno wysilony , bo nie był wymyślany pod 16J. To nie tak , że to źle , czy też nie wart zainteresowania ... wręcz przeciwnie . Jednak zanim wyda się pieniądze , jakie by nie były , warto sprawdzić czy chociaż wizualnie i organoleptycznie sprzęt pasuje do indywidualnych upodobań . Poprawki można zrobić zawsze i w tym modelu da się bez problemu .

... i pamiętać , że nawet najlepszy karabin sam dyszek nie strzela ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

...a i pomacać warto przed zakupem - chociażby z uwagi na ergonomię. Nie każdemu podchodzą niemieckie osady... :idea:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Walther LGU Master

Post autor: eeepiotr »

Z tym strzelaniem samych dyszek to się nie zgodzę.
Miałem to szczęście być właścicielem Walthera CP3 i po krótkim okresie zaprzyjaźnienia pistol sam dyszki strzelał.
A teraz po namowach znajomych i kolegów zakupiłem Twinmastera Competitor i totalna porażka. Pistolet mnie nie lubi ,tłumaczę mu, głaszczę go ,wyjaśniam potrzeby narodu i to że partia parzy a on nic ma mnie w głębokim .... :mrgreen: :lol: :mrgreen:
ProSport , PP20
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

... jak nie rozumie po partyjnej linji , to zacznij tłumaczyć po komsomolskiej ... :mrgreen: Jak też nie zrozumie , to ... postaw na stół pół literka i ... przestań mu przeszkadzać ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Hiszpan63 pisze:... jak nie rozumie po partyjnej linji , to zacznij tłumaczyć po komsomolskiej ... :mrgreen: Jak też nie zrozumie , to ... postaw na stół pół literka i ... przestań mu przeszkadzać ... :P
...a jak i tego nie pojmie - to zrób tak, jak Stalin z Berią, Kirowem, oraz innymi towarzyszami... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Walther LGU Master

Post autor: eeepiotr »

Muszę się przyznać że zakupiłem Walthera czekam na dostawę :D
ProSport , PP20
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Walther LGU Master

Post autor: eeepiotr »

Cześć
Muszę się pochwalić tym moim karabinkiem kupiłem go parę miesięcy temu i że ciągle coś nie miałem czasu przygarnąć go i postrzelać. W między czasie wysłałem go do Mistrza Hogana na poprawki , a że dalej nie mam gdzie strzelać z tego karabinka to przygotowałem sobie stanowisko biurkowo-strzeleckie ( jest fantastycznie wygodne) na mojej strzelnicy pistoletowej.
Od kilku dni staram się codziennie postrzelać i udało mi się wyregulować spust , dopasować się do kolby (trepek) , i tak po trochu zaczynam trafiać tam gdzie celuję.Karabinek jest świetny dobrze wyważony ,troszkę za ciężki ( i za drogi ) ale faktycznie pierwsza liga. Wygodnie, łatwo się naciąga zabezpieczenie przy zamykaniu na początku przeszkadza ale później już nie. Jak dla mnie jest trudny do opanowania (pomimo tych wszystkich wirujących tłoków) potrzeba trochę czasu w moim przypadku tak 200-300 śrutów ,ale gdy znajdziesz uchwyt i dopasujesz do siebie to zaczynasz trafiać gdzie celujesz.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ProSport , PP20