Śrut stalowy BB a lufa gwintowana

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

IgnaS
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-25, 22:50
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: IgnaS »

Widzę dyskusja zmarła śmiercią naturalną.
W sumie nie ma się co dziwić, nigdzie nie spotkałem opisu, testu czegokolwiek potwierdzającego, że bbs niszczy lufę lub jej gwint.
Sam od kilku lat strzelam z modelu C1377 z plastikowym zamkiem, popychacz musiałem samodzielnie przystosować do strzelania BB's.
W "sezonie" szło przez niego kilka-naście tysięcy kulek i mimo upływu lat nie zauważyłem żadnych zniszczeń.
Proponuję wsadzić mit o niszczeniu gwintu lufy przez BB's pomiędzy bajki i straszeniu nim niegrzeczne dzieci ;-)

Ps. pomijam oczywiście sprzęt w którym lufa jest z bambusa lub sama wiatrówka ma wadę konstrukcyjną ja w/w nie osiowość ;-)

Moim zdaniem mit o bb'sach wywodzi się bezpośrednio z mitu jakoby stosowane na strzelnicach tzw. bolce miały masakrować lufy używanych na nich wiatrówek.
Komuś się "stalowe bbs" i "stalowe bolce" połączyło i beton zastygł ;-)
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

IgnaS pisze:(...) nigdzie nie spotkałem opisu, testu czegokolwiek potwierdzającego, że bbs niszczy lufę lub jej gwint.(...)
Wszystko zależy od sposobu, w jaki BBs jest wprowadzany do lufy. W temacie o Colcie 1873 S.A.A. opisałem i pokazałem zdjęcia, co śrut BBs potrafi zrobić z lufą nawet teoretycznie dla niego przeznaczoną. Na Jutupku jest coraz więcej filmów pokazujących ten problem, więc o braku opisów, czy testów raczej trudno mówić...
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...