Śrut stalowy BB a lufa gwintowana

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Gargulec pisze:Panowie po co to wszystko? (...) sami producenci dają Nam jasno do zrozumienia,że sam pocisk stalowy niszczy lufę koniec kropka!
Ty to wiesz, ja to wiem, Mc_iek to wie, ale skoro javiki ma wątpliwości, to wyjaśniamy. :^)

BTW, z tymi pociskami w teflonie to uważaj. Hiszpan63 pisał, że mogą być problemy, gdy skrawki teflonu zostaną w lufie.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

To fakt teflon trochę syfi lufę
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Ślubek pisze:
Gargulec pisze:Panowie po co to wszystko? (...) sami producenci dają Nam jasno do zrozumienia,że sam pocisk stalowy niszczy lufę koniec kropka!
Ty to wiesz, ja to wiem, Mc_iek to wie, ale skoro javiki ma wątpliwości, to wyjaśniamy. :^)

BTW, z tymi pociskami w teflonie to uważaj. Hiszpan63 pisał, że mogą być problemy, gdy skrawki teflonu zostaną w lufie.
Po wystrzeleniu takiego plastiku z lufy, można zaobserwować efekt zbliżony do babiego lata :)
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Walend pisze:Po wystrzeleniu takiego plastiku z lufy, można zaobserwować efekt zbliżony do babiego lata
... pamiętasz ??? :D ... nie pamiętam tylko z czego wtedy strzelaliśmy , że te serpentyny wycięte na gwincie leciały za kulką ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

mc_iek pisze:
green_thunder pisze:Niewyobrażalnie przynudzacie, chyba, że chcecie utwierdzić się w swojej elokwencji.
Niewyobrażalnie chcemy!

:P
O czymś gadać trzeba , bo człowiek palcówki na klawiaturze zapomni . :mrgreen:
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Filo pisze:O czymś gadać trzeba , bo człowiek palcówki na klawiaturze zapomni . :mrgreen:
Zawszeć to pożyteczniejsze niż dyskusja o ilości diabłów na łebku szpilki. :chgw:
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Hiszpan63 pisze:
Walend pisze:Po wystrzeleniu takiego plastiku z lufy, można zaobserwować efekt zbliżony do babiego lata
... pamiętasz ??? :D ... nie pamiętam tylko z czego wtedy strzelaliśmy , że te serpentyny wycięte na gwincie leciały za kulką ... :mrgreen:
Pamiętam to ze strzelania ze swojego pierwszego, w pełni pudełkowego harnasia...jeszcze zanim trafiłem na Bemowo :) Autentycznie jakby pająk osrał :D
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

mc_iek pisze:
Filo pisze:O czymś gadać trzeba , bo człowiek palcówki na klawiaturze zapomni . :mrgreen:
Zawszeć to pożyteczniejsze niż dyskusja o ilości diabłów na łebku szpilki. :chgw:
Nie, nie pożyteczniejsze (ani bardziej pożyteczne.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Ja na moim c2100 mam ze mogę uzywac stalowe bbs 4.46 i olowiane diabolo 4.5. Nic nie piszą o miedziowanych bbs. Kulki w teflonie to inna sprawa. Mają 4.5 czyli teflon będzie się rysowal. Gdy będzie to byle jaki plastik mogą dziać się cuda. A na razie cała wiedza ze stalowe bbs niszczą gwint jest taka że wszystkim się wydaje a nikt nie wie na pewno. Tu widzę to samo co wszędzie czyli po co rozstrzasac tak jest i koniec bo gra nie warta świeczki. A ja nadal jestem ciekawy i będę szukał :)
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

green_thunder pisze:Nie, nie pożyteczniejsze (ani bardziej pożyteczne.
Ależ wodzu, co wódz?

Daj sie powymądrzać, nie bądź żyła!
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

aaa, to drobną koncesyjkę mogę odstąpić...
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

A skoro już jesteśmy przy temacie kulek bb to czy może jest ktoś na tym Forum kto zna rzeczywistą wagę tych kulek??? bo mam nieodparte wrażenie,że te podawane 0,35 gram czyli 5,4 grein i to tylko u niektórych producentów nie jest normą dla innych firm? ruski kvintor wyraźnie podaje na pudełku,że waga to 0,35 gram a np DEVIL żadnych takich parametrów nie podaje,dlatego też zwracam się z prośbą do rodziny strzeleckiej o pomoc i podanie mi wagi tych kulek i innych może ktoś sam to poważył?
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Jeśli mowa o stalowej BBs 4,46mm to ze wzorów wyjdzie 0,34-0,36 g. Rzeczywista waga będzie zależała od dokładności wykonania i rodzaju stali :)
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

Czyli najlepiej zakładać średnią O,35g.
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

50 kuleczek wazy 17g-ale na mojej wadze 1 kuleczki nie zważę :)