Śrut stalowy BB a lufa gwintowana

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

javiki pisze: 50 kuleczek wazy 17g-ale na mojej wadze 1 kuleczki nie zważę :)
Bo ważenie po jednej kuleczce miało by sens , gdybyś badał odchyłkę ciężaru pojedyńczej kuleczki od średniej . Tak na marginesie , wszystkie kulki BB , których średnicę mierzyłem , miały wymiar 4,38 mm i zapewne pochodzą z jednej chińskiej fabryki .
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Mam kuleczki Golden Debils :mrgreen: i niby sztuka waży 0.34 i kupiłem czarne kuleczki HK , jedyne ponoć cięższe o 0.02g :P , ale patrząc na obiektywnie to złociaki lepiej wykonane, te czarne trafiają się z zadziorami..
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Postaram się sprawdzić wymiary kuleczek-bo tego nie zrobiłem :) Tą wagę 17g tez trzeba przyjąć około :) Ten mój to Umarex
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

javiki pisze:Postaram się sprawdzić wymiary kuleczek-bo tego nie zrobiłem :)
To będzie ciekawe . Bo ja sprawdzałem mikrometrem kulki kilku producentów i wszystkie miały jednakową średnicę 4,38 mm . Co skłoniło mnie do wniosku , że bez względu na cenę detaliczną , wszyscy zaopatrują się u tego samego chińczyka . ;)
Gargulec
Posty: 56
Rejestracja: 2016-02-23, 18:46
Lokalizacja: CENTRUM

Post autor: Gargulec »

Coś w tym jest bo ruski kvintor lata u mnie najwolniej być może on jako jedyny ma wymiar 4,46mm i waży 0,35 gram???
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Między 4.36 a 4.38. Sprawdzono 50 kulek
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

Wczoraj na jakimś forum hiszpańskim albo meksykańskim trafiłem na zdjęcia lufy wiatrówki z C2100 która było strzelane przez 2 lata BBS -z tego co translator tłumaczył- wynikało ze poszło 60tys kuleczek - goście wsadzili chyba kamerkę do srodka nowego c2100 i tamtego- optycznie bez różnicy. Celność na zwykłym śrucie -na 30m bez róznicy -strzelali do tarczek -wiatrówka pozycja ustalona. Czyli te lufy + wielkośc kuleczki i film powietrzny-muszą robic robotę. Niestety wlazłem tam przez przypadek klikając jakieś odnośniki z jakiegoś innego odnośnika- a ze miałem otwarte ze 100 okienek Chroma-to mi zjadło chyba cały ram i chrome się zawiesił..jak się odwiesił -to juz nie było tego- a historii nie mam :(
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

To zniekształcenie z prawej strony, to efekt uderzeń kulek BBs. Firma zaoszczędziła na materiale, stosując cienkościenną rurkę. Przy niezbyt precyzyjnym pozycjonowaniu atrapy łuski, w którą ładuje się śrut BBs, względem tak wykonanej lufy, już po około 1200 - 1300 strzałach nastąpiło praktycznie całkowite jej zniszczenie.

Obrazek
Wkładka lufy rewolweru Colt S.A.A '45 firmy UMAREX

Myślę, że skoro takiej destrukcji uległa lufa gładka, to każda lufa z nieutwardzanym gwintem prędzej czy później odczuje strzelanie stalowymi kulkami BBs.
Ostatnio zmieniony 2016-06-10, 09:52 przez mc_iek, łącznie zmieniany 2 razy.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Czyli MP-654K albo gładkolufowce?
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Gebi pisze:Czyli MP-654K albo gładkolufowce?
To jest właśnie lufa niegwintowana, tylko producent przegiął z oszczędzaniem na ilości i jakości stali. To obrazuje naocznie, jak duże siły mogą oddziaływac na powierzchnię kanału lufy, gdy stalowy BBs wypadnie z "tunelu aerodynamicznego" i zacznie odbijać się od ścianek.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Oryginalna łuska Colta , ma luz w bębenku ok . 0,5 mm , mierząc pod kryzą . Natomiast w przedniej części , jest dość dobrze ustalana , przez zmniejszający się kanał bębenka . Natomiast łuska Dan Wessona ma luz pod kryzą 0,75 mm , a z przodu bębenek jej nie ustala . Nie wykluczone , że ślady na lufie , po kulkach BB , powstały powstały po próbach z nieoryginalnymi łuskami .
Ostatnio zmieniony 2016-06-10, 19:25 przez Filo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

mc_iek pisze:
Gebi pisze:Czyli MP-654K albo gładkolufowce?
To jest właśnie lufa niegwintowana, tylko producent przegiął z oszczędzaniem na ilości i jakości stali. To obrazuje naocznie, jak duże siły mogą oddziaływac na powierzchnię kanału lufy, gdy stalowy BBs wypadnie z "tunelu aerodynamicznego" i zacznie odbijać się od ścianek.
Na myśli miałem właśnie to, że w MP-654K lufa jest twarda i wykonana na 100% ze stali. Czasami oglądam gwint po wystrzeleniu większej ilości kulek - dostrzegalnych zmian dotąd nie zaobserwowałem. W innych replikach Dan Wesson - rewolwer, Swiss Arms P1911 domieszka stali też chyba jakaś jest, ale prób z magnesem nie przeprowadzałem. W P1911 materiał zamka i szkieletu jest bardzo kruchy :( - o czym miałem okazję się przekonać po jego upadku z wysokości metra na twarde podłoże. W makarowie popękałyby co najwyżej okładziny chwytu, "szwajcarska" replika popękała prawie jak "kryształ" :roll:

Retorycznie zadam pytanie: dlaczego u nas repliki bywają droższe od oryginałów? To samo tyczy się "ślepej" amunicji. Zulu Gula :? :yyy:
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Filo pisze:(...) Nie wykluczone , że ślady na lufie , po kulkach BB , powstały powstały po próbach z nieoryginalnymi łuskami .
Nie bardzo się da strzelac kulkami BBs z Dan Wessonowskich łusek do śrutu diabolo, bo wypadaja z nich same. Zresztą nawet nie próbowałem tak robić. Kulkami strzelałem tylko z orginalnych łusek Colta.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

W C11 lufa jest stalowa (przyciąga magnes az miło) grubości ok 0,5-1mm ( akurat nie mam suwmiarki).
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 876
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Myślę, że tu bardziej chodzi o sposób w jaki śrut zostaje wprowadzony do lufy. W "łuskowcach" jest on przedmuchiwany do lufy z dużą prędkością i nawet mała niedokładność układu powoduje obijanie się kulki o wlot lufy, co pociąga za sobą wytrącenie jej z równowagi aerodynamicznej. W układzie, w którym kulka jest wprowadzana do lufy przed oddaniem strzału, nie występuje tyle niekorzystnych zjawisk niszczących.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...