Sprężyna gazowa GS750 w QB57.

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Sprężyna gazowa GS750 w QB57.

Post autor: Filo »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Korciło mnie żeby sprawdzić czy uda się wepchnąć długą sprężynę Tytana do krótkiego systemu QB57 . Aby to zrobić trzeba ją odwrócić cylindrem do przodu , a w korku zrobić pogłębienie pod tłoczysko ( fi 11 ) i pogłębić miejsce osadzenia prowadnicy ( fi 20 ) o 6 mm by miał się gdzie pomieścić cylinder sprężyny przy zapinaniu tłoka . Montaż wymaga napięcia montażowego 40 mm , podczas gdy w Tytanie wystarczało 3-5 mm . Piszę " napięcia montażowego " bo sprężyna gazowa jest cały czas pod napięciem wstępnym wynikającym z jej ciśnienia wewnętrznego . Na pierwszym zdjęciu widoczne jest wykorzystanie ścisku stolarskiego do napinania sprężyny gazowej , oraz małą zmianę w konstrukcji cięgła między spustem a mechanizmem spustowym . Przecięte cięgło połączone zostało połączeniem gwintowym pozwalającym na regulację długości pierwszej fazy działania spustu . Po trzech godzinach pracy ciekawość została zaspokojona .
Średnia energia strzału przy oryginalnej sprężynie wynosiła ok. 10,5 J , a ze sprężyną gazową nieznacznie wzrosła do 11 J . Na ostatnim zdjęciu pozwoliłem sobie pokazać , że konstrukcja mechanizmu spustowego Tytana to nie jest kolejna wariacja konstrukcji Gamo a wyglądająca o wiele solidniej konstrukcja własna . Szkoda tylko , że nie regulowana i potrzeba jej rusznikarskiego dopieszczenia .

Zamieszczam jeszcze zdjęcie porównawcze obu karabinków dla tych Swawolnych Kompanionów którzy ich nie znają . Od oryginałów różnią się tym , że są pozbawione otwartych przyrządów celowniczych . Obrazek
Ostatnio zmieniony 2014-12-11, 18:58 przez Filo, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

No, niech mnie kule biją :shock: GAZOWA QB-ita :!
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Gebi pisze:No, niech mnie kule biją :shock: GAZOWA QB-ita :!
Po włożeniu pod prowadnicę podkładki o grubości 6 mm sprężyna druciana wróciła na swoje miejsce i QB-ty gazowej już nie ma . Tytan tyż zadowolony , że odzyskał osobistą sprężynę .
Awatar użytkownika
Gebi
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1492
Rejestracja: 2014-07-10, 16:40
Lokalizacja: na zachód od Wisły

Post autor: Gebi »

Efemeryda, ale zawsze. Znaczy się: można "gazrurkę" w QBicie zamontować. Zapisałem sobie zdjęcia. To ostatnie szczególnie mnie interesuje, teraz już wiem, co w moim Tytanie siedzi. :D
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Filo pisze: Na ostatnim zdjęciu pozwoliłem sobie pokazać , że konstrukcja mechanizmu spustowego Tytana to nie jest kolejna wariacja konstrukcji Gamo a wyglądająca o wiele solidniej konstrukcja własna . Szkoda tylko , że nie regulowana i potrzeba jej rusznikarskiego dopieszczenia .
Tak przy okazji mogłeś zrobić sesję rozbieraną Tytana z opisem ,szkoda ze o tym nie pomyślałeś :(
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

P
januszmariusz pisze:Tak przy okazji mogłeś zrobić sesję rozbieraną Tytana z opisem ,szkoda ze o tym nie pomyślałeś
Przeszukam archiwum , może coś znajdę . :>
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

System Tytana

Post autor: Filo »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tyle znalazłem w archiwum . Dodam jeszcze , że złamanie lufy zapina bezpiecznik który za każdym strzałem trzeba odblokować .
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Tylko trochę szkoda, że nie w tytanowym temacie, żeby jak ktoś będzie szukał wiadomości o tym karabinku miał szansę to odnaleźć. ;)