Przygotowania do strzelania w zimę

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
Ban1ta
Posty: 15
Rejestracja: 2014-11-19, 17:59
Lokalizacja: Złotoryja

Przygotowania do strzelania w zimę

Post autor: Ban1ta »

Osobiście mogę powiedzieć, że nie zamierzam strzelać na dworze w zimę bo jestem straszny zmarzluch i ręce skostniałe mi nie służą. Myślę o tym by znaleźć sobie jakaś miejscówkę, posiadam 15m długości strych i 9m szopę, niestety strych jest bardzo słabo oświetlony, zaledwie jedno małe okienko i słabe żarówki :/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 2014-11-29, 15:49 przez Ban1ta, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 80 STG SAS Quattro Trigger+Gamo 3x7x28
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Odwrotnie, okna za plecami. Pomijając miejszą szansę że przestrzelisz ścianę, to światło będzie świeciło Ci nie w oczy, tylko na cel.
Awatar użytkownika
zizi
Posty: 55
Rejestracja: 2012-11-27, 19:40
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: zizi »

ale bajzel na tej strzelnicy :oops: :oops: !!!
BMK40
WALTHER CP88
ZORAKI K-10
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Urządzenie strzelnicy w piwnicy znacząco zmniejsza entropię, czyli, jak to byłeś łaskaw sformułować, "bajzel". :^)

Wiem z własnego doświadczenia - zaczyna się od porządkowania drogi dojścia do śrutochwytu, a kończy montażem odkurzacza odciągającego wióry spod pił oraz filtra wyłapującego pyły. :mrgreen:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ban1ta pisze:niestety strych jest bardzo słabo oświetlony
...myślę, że jeden tani halogen z marketu wystarczy, chyba, że chodzi o "rąbek u spódnicy" :P
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Ja tarcze w garażu, latarką oświetlałem, jak strzelałem z pisteletu i też spokojnie dawało radę.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Mieszkam w kamienicy, mam mieszkanie na całym piętrze i dzięki temu 22 metry "toru", od ściany do ściany. Zwykle strzelam z pokoju-szafy, pozycja siedząca z oparciem pleców, często poduszka, dystans 10 metrów.
"Kulochwyt", czyli deska oklejona gąbkami samoprzylepnymi, między dwoma oknami, niestety nie ma innej możliwości, jedynie rolety i doświetlanie lampką ze sklepu wielkopowierzchniowego portugalskiej sieci handlowej. ;)
Cele to głównie nakrętki po sokach: marchwiowym, pomarańczowym i pomidorowym. W pracy mamy kartonik na nakrętki "na wózek". Wielu kolegów wrzucało tam także nakrętki metalowe, więc postawiłem obok kartonik na nakrętki metalowe, odpowiednio opisany i mam źródełko celów reaktywnych.

Obrazek

[img]http:///oi59.tinypic.com/2rf9640.jpg%20[/img]
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Niezła poduszka strzelecka :P
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Proponuję zamienić miejscami położenie stanowiska i kulochwytu.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Jeeeezuuu.... :shock:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Zamiana położenia stanowiska jest o tyle uciążliwa, że podstawą kulochwytu jest ławeczka z domowej siłowni. W rzeczywistości po spuszczeniu rolet i podświetleniu lampką cel jest dobrze widoczny, lepiej to wygląda niż na zdjęciach z telefonu.
Poduszka wypożyczona od córki. Skrzynia z resztą też. :)
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Z ciekawości co masz za oknem?
Jak niechcący sprzęt wypali to kto/co oberwie?

Jak stodoła to pół biedy, ale jeśli sąsiad z naprzeciwka albo dzieci w przedszkolu to jeszcze będzie o tobie głośno. :)

Przemyśl jednak ten temat ponownie.
:-D
swt
Posty: 49
Rejestracja: 2015-03-23, 12:24
Lokalizacja: Turek

Post autor: swt »

Ogolnie nie szkoda ci okien :D ?
AirArms TX200MK3 (Dębowy) / DOC 3-9x40 /Sportsmatch OP25C.
Walther CP99 - Diabolo
Awatar użytkownika
kejkej
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 841
Rejestracja: 2015-02-21, 20:58
Lokalizacja: Kępno/Opole

Post autor: kejkej »

Okno rzecz nabyta. Skróciłem nieco maksymalny dystans i strzelam teraz w drzwi wejściowe. Pełne. ;)
Awatar użytkownika
Pan Sołtys
Posty: 80
Rejestracja: 2015-10-26, 09:15
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika

Post autor: Pan Sołtys »

Ostrożnie z tymi drzwiami wejściowymi pełnymi - Kiedy jeszcze pracowałem, podczas przerwy śniadaniowej strzelałem do zawieszonego na futrynie, na szpilce papierosa, kiedy kolejny raz ściągałem spust w moim Colcie Pythonie (2,5), drzwi się otworzyły, a kulka przeleciała przez górę w nowo nabytym kapeluszu mojego dyrektora, którym przyszedł się pochwalić.
Do dziś nie rozumiem dlaczego na moją uprzejmą propozycję, że mu otwór wylotowy zakleję butaprenem, wykrzyknął: "Dupę sobie butaprenem zaklej!"
Strzelam na dystansie: "jak wzrok sięga" - w moim przypadku jest to ok. 12,5 metra.
Ludzkie słowo tego nie wypowie jak się cieszę gdy czasami trafiam. :mrgreen:
I chwała Bogu, że dzięki Bogu, bo jak by tak nie daj Boże, to niech Pan Bóg broni!!!