Sprężyna gazowa GS 750

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

indrzyj
Posty: 46
Rejestracja: 2012-09-02, 21:33
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: indrzyj »

No to jednak widzę że z g.......na bata nie ukręci ,trzeba słuchać większości.
Dziękuję za porady wszystkim chyba dam spokuj temu GS_owi.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

indrzyj pisze: z g.......na bata nie ukręci ,trzeba słuchać większości.
.. pierwsze to prawda , ale drugie już niekoniecznie :idea:

... swoje zadanie spełnił :! Postrzelałeś , smak złapałeś. Teraz troszkę rozwagi i porozglądasz się za czymś wcale nie z najwyższej półki , ale dającym pewność przyjemnej eksploatacji i akceptowalnych przez Ciebie wyników . Po prostu szkoda kasy na poprawianie czegoś co nie rokuje i na prawdę jest modną wydumką w dążeniu do czegoś nowego ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hiszpan63 pisze:
indrzyj pisze: z g.......na bata nie ukręci ,trzeba słuchać większości.
.. pierwsze to prawda , ale drugie już niekoniecznie :idea:
Dokładnie! "Miliony much nie mogą się mylić!" ;)

@indrzyj - ważne, że teraz masz jakie takie pojęcie o tym, czego Ci brakuje w obecnie posiadanym sprzęcie. Wiesz, co chcesz zmienić. I tym razem decyzję o zakupie podejmiesz na zimno.

Stąd już krótsza droga do znalezienia ideału. A jak już będziesz miał ten ideał - znowu znajdziesz coś, co warto w nim zmienić, tym bardziej, że Twoje umiejętności będą coraz lepsze. :^)

I tak w kółko. Na tym właśnie w dużej mierze polega ta zabawa. "Nie o to chodzi, by złowić króliczka, ale by gonić go!"
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze:"Miliony much nie mogą się mylić!"
To dlaczego miliony much obsrywają mój żółty samochodzik sądząc , że to kwiatek ? :D
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Filo pisze:dlaczego miliony much obsrywają mój żółty samochodzik sądząc , że to kwiatek ?
... może najwyższa pora zmienić kolor lub samochód ??? ... miliony nie mogą się mylić :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Filo pisze:
Ślubek pisze:"Miliony much nie mogą się mylić!"
To dlaczego miliony much obsrywają mój żółty samochodzik sądząc , że to kwiatek ? :D
W cytowanym przysłowiu nie chodziło o obsrywanie samochodów... :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
indrzyj
Posty: 46
Rejestracja: 2012-09-02, 21:33
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: indrzyj »

Ślubek pisze: Filo napisał/a:
Ślubek napisał/a:
"Miliony much nie mogą się mylić!"

To dlaczego miliony much obsrywają mój żółty samochodzik sądząc , że to kwiatek ? :D

W cytowanym przysłowiu nie chodziło o obsrywanie samochodów... :^)
No to słuchajmy i bierzmy przykład z doświadczonej większości :)
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

indrzyj pisze: No to słuchajmy i bierzmy przykład z doświadczonej większości
To się u nas nazywa OT-owaniem , czyli Odbiegnięciem od Tematu :D . Uwaga dla Swawolnych młodszych stażem .
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

tao_tsy pisze:Dopiero dziś rozebrałem wiatrówkę i holer zero uwag . Uszczelka jak nowa bez zadr itd . . Obadałem Vo przed i po kolejnym złożeniu i to samo . Uciekło ponad 10 m/s . Wcześniej miałem około 243 m/s z małymi odchyłkami a teraz średnia prędkość 230 m/s i duże odskoki od 221.5 do 236.8 m/s wyniki . Tragedia i do tego lupa przestała trzymać zero .
Po Twoim poście , z ciekawości , postanowiłem wyciągnąć dawno nie przedmuchiwanego Tytana GS 750 i sprawdzić jego stabilność energetyczną . To był szok . Energia spadła z ok. 15,5 J do ok. 10 J , a rozrzut przekraczał 1 J . Karabinek siał ostatnio po tarczy i miałem wrażenie , że co jakiś czas strzał miał nieco inny odgłos , ale przypisywałem to KTK-owi . W przekonaniu , że padło to , co Przemek widział by tylko przy klapie bagażnika , zdecydowałem założyć mu sprężynę GS 750 adoptowaną do QB57 . Na szczęście najpierw rozebrałem Tytana i kolejny szok . Tworzywowa uszczelka tłoka wyrąbana w dwóch miejscach . Nie jestem technicznym abnegatem . Swoje karabinki rozbieram , usuwam wewnętrzne grady i zadziory w otworach cylindra i jestem przekonany , ze tłok z uszczelką wszedł w cylinder gładko i bez zacięć . Wygląda to tak , jakby początkowo niewielkie przedmuchy coraz bardziej "wypłukiwały" uszczelkę . Nigdy jeszcze się z czymś takim nie spotkałem . Myślę , że nim zdecydujesz złomować sprężynę , to sprawdź jeszcze raz uszczelkę :mrgreen: .
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Obecnie zalatany jestem pod wodą i brak czasu na rozwiązanie zagadki - przyczyny . Ale już mam jedno podejrzenie . Zmieniłem uszczelkę od slavi i już jest ok . Przyczyna najprawdopodobniej to delikatne luzy uszczelki na stożku tłoka . Jak chwilkę wyłapię to zamówię następną pod wymiar u Alchemika . A tu filmik związany z wodą :) okazyjnie :
https://www.youtube.com/watch?v=eZ8uEp1dp4M
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Z której Slavii adoptowałeś tłoczek ? Importer karabinków , Sztucer .pl , ma w częściach zamiennych wyłącznie sprężynę .
Przepraszam , zapomniałem , że Ty masz Crosmana a nie Tytana . W Tytanie uszczelka też siedzi na odwróconym stożku . Muszę chyba z tłokiem pojechać do Przemka i poprzymierzać .
Ostatnio zmieniony 2015-07-11, 13:50 przez Filo, łącznie zmieniany 1 raz.
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Kolba.pl od slavii 634 kiedyś kupiłem na zapas . Więcej mnie przesyłka wyniosła jak sama cena uszczelki .
Ostatnio zmieniony 2015-07-11, 13:18 przez tao_tsy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

tao_tsy pisze: kupiłam
:?

Obrazek
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)