Sprężyna gazowa GS 750

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

tao_tsy pisze:Oby tak było . Uszczelka portu ładowania jest ok . Parę dni temu byłem 3 razy w plenerku i było jak przed zimą . Wystukałem 2 paczki i bajka . A po feralnej nocce zmiana . Jak rozbiorę dam znać co dalej wyszło . Tak jeszcze się zastanawiam nad przesmarowaniem tłoczyska tytana olejem silikonowym . Zaszkodzić chyba nie zaszkodzi a nuż pomoże .
No i co się okazało . Masz już jakieś spostrzeżenia ?
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Zabiegany jestem i nie mogę znaleźć czasu na rozbiórkę a pogoda słabo mnie dopinguję . Ale jutro ostatni dzień pracy i wolne aż do wtorku . Dam znać po zabiegu i testach .
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Dopiero dziś rozebrałem wiatrówkę i holer zero uwag . Uszczelka jak nowa bez zadr itd . . Obadałem Vo przed i po kolejnym złożeniu i to samo . Uciekło ponad 10 m/s . Wcześniej miałem około 243 m/s z małymi odchyłkami a teraz średnia prędkość 230 m/s i duże odskoki od 221.5 do 236.8 m/s wyniki . Tragedia i do tego lupa przestała trzymać zero .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Kup normalny karabin z normalną , dobrą sprężyną . Skończą się dziwne kłopoty z dziwnymi objawami czegoś , co powinno być w klapie bagażnika , a nie w wiatrówce ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
indrzyj
Posty: 46
Rejestracja: 2012-09-02, 21:33
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: indrzyj »

tao_tsy pisze: teraz średnia prędkość 230 m/s
U mnie od początku jest tyle a nawet mniej(w crs.vantage to zamontowałem).
Jak kolega znajdzie problem to niech napisze bo ja w swoim chciałbym podnieść trochę energie (tak do 16J) tylko nie wiem jakim sposobem zwiększyć mu Juliany.
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

indrzyj pisze:zwiększyć mu Juliany.
A tak, z ciekawości OT - czemu wszyscy (no, prawie wszyscy) przypięli się do tych nieszczęsnych Julianów? Jednostka energii po polsku nazywa się dżul. Nie jul (a nawet nie Yul :^) ), nie joul, nie Julian...
Dżul.
Żuli się boicie? :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Ślubek pisze:A tak, z ciekawości OT - czemu wszyscy (no, prawie wszyscy) przypięli się do tych nieszczęsnych Julianów? Jednostka energii po polsku nazywa się dżul. Nie jul (a nawet nie Yul :^) ), nie joul, nie Julian...
Dżul.
Żuli się boicie? :^)
Jedni bawią się nazwą , a inni nie wiedzą o czym mówią . :>
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ślubek pisze:Jednostka energii po polsku nazywa się dżul.
.. to prawda , tyle że w oznaczeniu np. 1 J , a nie 1 D.
Filo pisze:Jedni bawią się nazwą , a inni nie wiedzą o czym mówią .
... dokładnie tak :idea: ... to tak samo jak z tym Rafałem ... nie dosyć , że Rafał , to jeszcze Ślubek ... a i tak wszyscy (no chyba wszyscy :mrgreen: ) wiedzą o kogo chodzi ... :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
indrzyj
Posty: 46
Rejestracja: 2012-09-02, 21:33
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: indrzyj »

Kolega Ślubek widzę ma sporą wiedzę może jakaś dobra cenna porada do mojego zapytania o zwiększenie dżuli w mojej wiatrówce.
Przyjmę każdą dobrą wskazówkę.
Dziękuję hej.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

indrzyj pisze:Przyjmę każdą dobrą wskazówkę.
... dopompować siłownik ???
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
indrzyj
Posty: 46
Rejestracja: 2012-09-02, 21:33
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: indrzyj »

Nie ma zaworka . :P
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

indrzyj pisze:Nie ma zaworka . :P
... wiem :P ... i dlatego uważam , że szkoda kasy na to "g". Nigdy nie wiadomo na co się trafi , a hatsanowe wynalazki z zaworkiem są niestety mocno awaryjne.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

indrzyj pisze:może jakaś dobra cenna porada do mojego zapytania o zwiększenie dżuli w mojej wiatrówce.
Proszę bardzo.

Najpierw zastanów się, czy w ogóle warto zwiększać energię. Nie wiem, ile masz obecnie*), ale systemy w wiatrówkach projektowane są na wydatkowanie określonej energii (sprężyna ma w miarę liniową charakterystykę tylko we fragmencie zakresu pracy). Podkręcenie może się wiązać np. ze zmianą rozrzutu prędkości, z szybszym zużyciem sprężyny i elementów uszczelniających, z większą siłą wymaganą do naciągnięcia, głośniejszą pracą, etc. Dodatkowo, skoro Twoja sprężyna gazowa nie ma zaworka, to podejrzewam, że zwiększenie mocy będzie się wiązać z jej wymianą, a więc wszystkimi problemami z tym związanymi - zakupem nowej, silniejszej, dostosowaniem mocowań, połączeń, wzmocnieniem systemu, etc.

Co dostajesz w zamian? Możliwość przypadkowego przekroczenia granicy 17 J, konieczność używania mocniejszych kulochwytów ew. konieczność ganiania do tarczy/do celu na większe odległości. :^)

To wszystko w wiatrówce za 350zł może po prostu być nieopłacalne. Oczywiście, to Twoja kasa i nie mam zamiaru mówić Ci, co powinieneś z nią zrobić, ale skoro już zadałeś pytanie...

*) Na stronie m******.pl piszą, że Crosman Vantage strzela z prędkością początkową 300 m/s. Na Exact Express Diabolo 4,5 mm (0,51 g) daje to 22,95 J.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hiszpan63 pisze:w oznaczeniu np. 1 J , a nie 1 D
Nic szczególnego. Jednostka ładunku elektrycznego to kulomb (C), napięcia wolt (V), a światłości - kandela (cd). :^)
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ślubek pisze:Nic szczególnego
... no pewnie :D ... i dlatego :
Filo pisze:Jedni bawią się nazwą ,...
... wiedząc o co chodzi ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)