Problem z Rangerem 35s

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Mateus_z
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-20, 15:45
Lokalizacja: Łęczyca

Problem z Rangerem 35s

Post autor: Mateus_z »

Witam szanownych kolegów. Od nie dawna jestem posiadaczem karabinka Ranger 35s (Hatsan 35s). Jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów, strzelał celnie i miał bardzo dobre skupienie. Niestety podczas wczorajszego strzelania zauważyłem coś bardzo dziwnego. Śruty zaczęło znosić na prawo. Strzelając z 5 metrów przestrzeliny układały się na tarczy 5 cm po prawo od punktu celowania jednak na dobrej wysokości (odchylenia w pionie nie ma). Postrzelałem trochę z podpórki i zauważyłem, że nie dzieje się tak cały czas, czasami śrut poleci prosto. Osada jest dobrze dokręcona, żadna śruba nie jest luźna. Dodam jeszcze, że korzystam z otwartych przyrządów i one także się nie "przemieszczają". Używam śrutu JSB Exact 4,5 mm. Nie wiem czy to mogło zaszkodzić, ale dzień lub dwa przed pojawieniem się problemu spryskałem śrut olejkiem. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Mateusz.
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Jeżeli układają się w jednej grupie to spróbuj wyregulować szczerbinkę.
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Mateus_z pisze:Nie wiem czy to mogło zaszkodzić, ale dzień lub dwa przed pojawieniem się problemu spryskałem śrut olejkiem. Proszę o pomoc.
Spróbuj odsypać trochę śrutu umyj go w płynie do naczyń,wysusz i przestrzel karabinek i zobaczysz w czym tkwi problem.
Albo smaruj dalej ale zwiększ masę śrutu.
Szczerze to jak by śrut miał być smarowany to smarowali by go producenci,jak dla mnie wolałbym tą kasę dołożyć do kolejnej puchy śrutu.
Smarowałeś napierem pewnie ?
Warto również przywitać się z forumowiczami http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Mateus_z
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-20, 15:45
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Mateus_z »

Wczoraj odsypałem trochę śrutu i odtłuściłem go. Dzisiaj przeprowadziłem kolejną próbę i niestety kompletnie nie ma skupienia. Jedyne co zauważyłem, to niektóre śruty mają mniej lub bardziej zdeformowany tył i bardzo łatwo gną się pod naciskiem palców. To normalne? Muszę zamówić teraz nową paczkę śrutu i dopiero wtedy przeprowadzę kolejny test.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Mateus_z pisze:niektóre śruty mają mniej lub bardziej zdeformowany tył i bardzo łatwo gną się pod naciskiem palców. To normalne?
Nie,to nie jest normalne jeśli chodzi o ten śrut,to że jest w miarę miękki to normalne bo to stop ołowiu a nie stal,ale "sukienka,fartuch" śrutu powinna być nieodkształcona.Więc jeśli taki kupiłeś w sklepie to radziłbym zmienić sklep bo po zakupie następnej paczki/ek masz duże prawdopodobieństwo że znów będą pogięte.Chyba że to Twoja wina bo smarując śruty napierem zrobiłeś shake wstrząsając puchą... Jeśli trafiło Ci się strzelić z pogiętych to nie ma się co dziwić że sieje po tarczy.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Mateus_z
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-20, 15:45
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Mateus_z »

Dotarły do mnie nowe paczki Exacta. Pierwsze co zauważyłem, to że śruty wyglądają jakby były gorszej jakości niż te co ostatnio miałem. Druga sprawa, że około 10% śrucin jest zdeformowanych w sposób, który opisałem wyżej. Posegregowałem, wybrałem te "dobre" i poszedłem strzelać. Można powiedzieć, że skupienie wróciło i jest w porządku, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Przed tym całym problemem opisanym w tym temacie szczerbinka była ustawiona prawie maksymalnie w prawo swojego zakresu regulacji. Teraz ustawiałem przyrządy celownicze od nowa, bo wcześniej całkowicie je rozregulowałem szukając przyczyny problemu. Dziwi mnie fakt, że teraz karabinek znowu jest celny, ale szczerbinka zawędrowała na drugi koniec i jest prawie maksymalnie wysunięta w lewo. Sprawdzałem czy mogła zmienić swoją względem korpusu wiatrówki, ale wydaję mi się, że nic takiego się nie wydarzyło.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2874
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Po otwarciu nowej paczki śrutu zawsze muszę doregulować lunetkę , a po zmianie gatunku reguluję ją od początku . Z tym , że moja AR 2079A skupia na 20 m w 50 groszówce z prawie każdego śrutu , a z KTK :lol: :lol: :lol: w 20 groszówce .
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Kupując śrut kupuję wpierw jedną paczkę,jeśli śruty nie są odkształcone kupuję większą ilość bo nie płacę za to żeby wszystkie zakupione pudełka przesiewać.Ostatnio zakupiłem sześć paczek exact i po otwarciu wszystkich z ciekawości,nie zauważyłem aby jakiś był uszkodzony.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Mateus_z
Posty: 4
Rejestracja: 2014-08-20, 15:45
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Mateus_z »

Michał pisze:Kupując śrut kupuję wpierw jedną paczkę,jeśli śruty nie są odkształcone kupuję większą ilość bo nie płacę za to żeby wszystkie zakupione pudełka przesiewać.Ostatnio zakupiłem sześć paczek exact i po otwarciu wszystkich z ciekawości,nie zauważyłem aby jakiś był uszkodzony.
Można wiedzieć w którym sklepie się zaopatrujesz?
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Akurat mam blisko do militariów.pl więc tam się zaopatruję,raczej nie kupuję śrutu wysyłkowo bo kurierzy i PP traktują zazwyczaj przesyłki jak zło konieczne.A na miejscu w sklepie kupuję paczkę,płacę i otwieram,jeśli jest wizualnie ok to biorę większą partię.Raz tylko zdarzyła się wadliwa paczka Gamo.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22