Zwiększenie energii wiatrówki Hatsan.

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

....Commandante zaszył się głębiej....a forum - jak forum. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Cortez pisze:Commandante zaszył się głębiej
Czyli jednak ktoś umarł?
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

DZIKIslupsk pisze:Proszę tylko nie wklejaj więcej linków od hunterów.
Zanim nie zacząłem szukać informacji o sensowności odchudzenia tłoka w moim nowym nabytku (kilka dni temu), to nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego forum.
Informację znalazłem u nich, więc podałem link (uważam że sensownie wyjaśniono tam całą teorię).
Mogłem co prawda podać ten link od tawerniaków, jednak po tym jak zostałem tam potraktowany byłoby to przynajmniej dziwne.
I tyle.
Ostatnio zmieniony 2014-07-13, 20:03 przez młotek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

jimi krewetka pisze:....Czyli jednak ktoś umarł?
Dlaczego??? :shock: Po prostu Commandante ma teraz inne problemy... :roll:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
rafal22
Posty: 29
Rejestracja: 2013-06-11, 23:13
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: rafal22 »

Trochę mnie tu nie było i widzę, że spora dyskusja się tu zawiązała.
Widziałem już ten artykuł, ale nie ze wszystkim mogę się tu zgodzić, zwłaszcza jeżeli chodzi o prędkość dźwięku. Otóż autor nie zwrócił uwagi na to, co dzieje się wokół ciała poruszającego się z prędkością niedużo mniejszą od prędkości dźwięku. A dokładniej na to, że w powietrzu opływającym w tym przypadku nasz śrut poruszający się z prędkością poddźwiękową tworzą się zawirowania które przekraczają prędkość dźwięku a to też dla balistyki najlepsze nie jest.
mosi
Posty: 14
Rejestracja: 2014-04-19, 00:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mosi »

Taką sprężynę montowałem na weekend :) kupiłem na alledrogo i ... żal ... straciłem pieniądze. Chciałem podrasować mojego gamo cfx, myślę sobie po co oryginalna sprężyna jak mogę mieć dwie sprężyny i spory zapas mocy uszczelki i smary. ... sprężyny musiałem dociąć do odpowiedniej długości. Prowadnica nie wiem do czego ma być, instrukcja obsługi do samodzielnego montażu nie przedstawiała budowy oryginalnego cfx`a i jakaś taka nieczytelna. Trochę walczyłem z zestawem, udało mi się wszystko złożyć :) Pierwszy strzał przestrzelone na wylot metalowe wieko od beczki - wcześniej robiło za kulochwyt i pojawiały się tylko małe wgniecenia, teraz na wylot, drugi strzał takiej centymetrowej grubości kartonowa tuba (strecz się na takie nawija) obydwie ściany na wylot. Dotarło do mnie ze granica limitu 17 J już dawno została przekroczona. Oddałem jeszcze dwa strzały do tuby z rożnych śrutów i koniec strzelania. Sprężyna się zbiła, sprasowała się, tam gdzie przed chwilą było 8 zwoi, teraz jest 9. W tej mniejszej sprężynie nawet nie sprawdzałem. Sumując strata pieniędzy czasu limit mocy grubo przekroczony, jedyny plus mogę kolegów przestrzec przed tym wynalazkiem.
Ostatnio zmieniony 2014-08-26, 21:31 przez mosi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Za głupotę należy płacić.

PS. Na Androidzie też można używać polskich literek.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

JesperKyd pisze:Za głupotę należy płacić.
Najtrudniej uczyć się na cudzych błędach.
Z drugiej strony, to rzadki przypadek na forach, że ktoś się przyznaje do błędu.
mosi
Posty: 14
Rejestracja: 2014-04-19, 00:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mosi »

to rzadki przypadek na forach, że ktoś się przyznaje do błędu.
Chyba o to chodzi na forum, wymiana doświadczeń zwłaszcza tych, które mogą komuś pomóc w wyborze czy to wiatrówki, sprężyny, smaru, skrótu, itp.
JasperKyd pisze: Na Androidzie też można używać polskich literek.

Z takimi życzeniami to możesz do św Mikołaja pisać. Pozdrawiam.




Napisz jeszcze raz tak niechlujnie, to forum tylko poczytasz
Ostatnio zmieniony 2014-08-26, 21:25 przez mosi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

mosi pisze:Z takimi zyczeniami to mozesz do sw Mikolaja pisac.
To nie życzenia tylko przestrzeganie regulaminu,który akceptowałeś rejestrując się tutaj,a który obowiązuje wszystkich użytkowników.

Regulamin.
"Pisać każdy może:

1. Pisz zgodnie z zasadami języka polskiego: ortografią, gramatyką i stylistyką. W razie potrzeby można posłużyć się modułem sprawdzania pisowni w Wordzie, Firefoxie, a nawet na forum.
2. Staraj się by Twoje posty były czytelne i przejrzyste.
3. Używaj polskich znaków diakrytycznych."
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
mosi
Posty: 14
Rejestracja: 2014-04-19, 00:24
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mosi »

Proszę jak szybko życzenia się spełniają ;) Pozdrawiam :)