HW 70 Medalist :-)

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

jacekkarolak
Posty: 8
Rejestracja: 2009-11-12, 00:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jacekkarolak »

No i jeszcze trzeba rozkręcić rękojeść.

Jacek
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

jacekkarolak pisze:Masz rację, pora na nowe zdjęcia.
O to mi chodziło ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
jacekkarolak
Posty: 8
Rejestracja: 2009-11-12, 00:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jacekkarolak »

Zgodnie z życzeniem, przedstawiam fotkę tego co udało mi się zrobić. Z lewej strony jest magiczny kawałek duralowego kątownika. Dzięki niemu dało sie wykręcić uparty korek. Widać że nie zdjąłem uszczelki tłoka. Wygląda na przynitowaną. Sprężyna i prowadnica sprężyny są połączone bardzo mocno, swego rodzaju, skówką z tłoczonej blachy. Nie mocowałem sie żeby nie uszkodzić. To jednak cienka blaszka.

Obrazek

Mam nadzieję, że teraz wszystko jest już widoczne. Zabieram się za lakierowanie. Zobaczę co wyjdzie.

Jacek
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

jacekkarolak pisze: Sprężyna i prowadnica sprężyny są połączone bardzo mocno, swego rodzaju, skówką z tłoczonej blachy.
... na szczęście nie masz racji , bo to nie połączenie a swego rodzaju kapsel w którym normalna prowadnica powinna się kręcić wraz ze sprężyną . W powyższym egzemplarzu po prostu się to zakleszczyło .

.. kupa lat minęła i nic się nie zmieniło ... HW70 nadal jest egzotykiem i niechętnie kupowanym pistoletem (chyba w ogóle nie kupowanym :mrgreen: ) . Trudny do okiełznania , zbyt energetyczny i kopie . Do tego kłopotliwy w rozbiórce (to akurat bzdet :lol: )

Kupiłem i ja . Poszukując sprężynowca w niezbyt wielkich gabarytach miałem do wyboru ledwie dwa ... Webleya Tempesta i właśnie HW70. Webley odpadł w przedbiegach . Znajomy przyniósł pokazać , opowiedział swoje pierepały z egzemplarzem , dał postrzelać i tak się wyleczyłem wręcz nabierając obrzydzenia .

Pół roku później , czyli chwilę temu pojawił się na beżowym Hw70 , prawie nówka w dobrej cenie . Kupiłem robiąc sobie prezent na Dzień Dziecka :mrgreen: ... już wygrzebałem co miałem grzebnąć . Egzemplarz strzelał 4,7 J , kopał jak muł i hałasował jak większość Hw bez ingerencji . Obecnie wykastrowany do 3,2 J na expressie (112-113 m/s) z nową prowadnicą zrobił się zdecydowanie przyjazny . Test terenowy będzie za tydzień w Bieszczadach .


Obrazek

Obrazek


I przygotowany do transportu w terenie wyludnionym :mrgreen: ... a o tym już kiedy indziej ..

Obrazek
Obrazek
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Hiszpan63 pisze: Test terenowy będzie za tydzień w Bieszczadach .
... i był , tyle że nie w Bieszczadach a w Magurskim Parku :D

Obrazek

Coś o możliwościach ... Fabryka podaje CTC na poziomie 0,33 cala na 10m . Jak najbardziej możliwe , a można zjechać do 6-7 mm. Nie strzelałem do tarczy , tylko w terenie .


Obrazek

Obrazek

Wszelkiej maści szyszki były osiągalne bez problemu z 35 kroków (około 30 m ) płynąca po rzece stara butelka pet obrywała na sporo większym dystansie .

Po powrocie rozbiórka , sprawdzenie mechanizmów i dodanie jednej podkładki celem zwiększenia napięcia wstępnego . Obecnie ma 3,7 J (126m/s) na exact RS 0,475g. Pozbyłem się także szczerbinki montując szynę i kolimator . Z samą lufą także zamierzam coś zrobić . Może płaszcz ??

Obrazek

Obrazek
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Post autor: madraks »

Przemek,co to za lupa siedzi na hw70?
Czy to coś w rodzaju 4.5x20 z krótkim okiem?
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

madraks pisze:Przemek,co to za lupa siedzi na hw70?
A mnie to na kolimator wygląda ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Hiszpan63 pisze:...Pozbyłem się także szczerbinki montując szynę i kolimator
:roll:
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Post autor: madraks »

:oops:
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tak właśnie jest . To kolimator . Chiński Hawke , który przeżył już chyba wszystko na co można go było posadzić i ciągle działa . Dobry egzemplarz. Ostatnio tylko na HW70.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)