Kulochwyt z kostki brukowej

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Kulochwyt z kostki brukowej

Post autor: Ślubek »

Ponieważ w najbliższej okolicy nie mam żadnej strzelnicy, a na działce komary gryzą, urządziłem sobie w piwnicy 10 metrowy tor. W internecie można znaleźć masę tarcz do wydrukowania, jednakże większość z nich to tarcze w formacie A4, do których wypadałoby zrobić jakiś kulochwyt, coby nie niszczyć ściany. Płyta spilśniona jest fajna, tylko dość szybko się niszczy. Próbowałem tektury z pudełek po pizzy, ale ilość konfetti, która po każdym treningu wysypywała się z nich spowodowała, że zacząłem szukać innego rozwiązania.

Po budowie chodnika wokół domu zostało mi trochę kostki brukowej. Ustawiłem jak poniżej:
Obrazek
Na górze, pod kulochwytem magnetycznym, podłożyłem kawałek aluminiowego kształtownika, do którego przypinam spinaczami biurowymi tarczę. Poniżej, na płycie chodnikowej można postawić dodatkowe cele (tu wykorzystane kartusze CO2 z przykręconymi od spodu podkładkami pod papiaki. Docelowo będą łuski od .22LR :lol: ). Taka sama płyta stoi (tu niewidoczna) za kostką na ścianie.

Zalety rozwiązania:
- wszystkie peletki kończą rykoszetując w leju,
- łatwe ustawianie (można ustawiać pojedyncze kostki),
- możliwość zwiększenia chronionego obszaru - wystarczy dołożyć kolejne kostki,
- praktycznie zerowy koszt

Wadę w zasadzie widzę tylko jedną - w niepodpartej tarczy wydrukowanej na zwykłym papierze do drukarek laserowych, dziurki są trochę nienajlepiej wycinane, nawet śrutem matchowym.

PS. proszę się nie śmiać ze śladów siewnika na kaczkach. Pistolet z BlowBack na początku tak miał. :^/
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Patenty na poprawienie przestrzelin znajdzieszTutaj ;)
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

Wiem, czytałem tamten watek, ale dziękuję za podpowiedź.
Tak, czy siak, mam też kilka swoich pomysłów, ale najpierw chcę je jeszcze sprawdzić w boju.
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Ciekawy pomysł muszę tego spróbować.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

Ja jako kulochwyt stosowałem i stosuję jeszcze czasami plastykowe butelki po oleju o pojemności 3l wypełnione piaskiem. Zresztą może być dowolny inny pojemnik.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44