Walther CP 2

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Walther CP 2

Post autor: TomekM »

Witam, pozwolę sobie przedstawić kolegom mojego nowego - starego pistola na CO2 Walthera CP 2 . Konstrukcja dość wiekowa acz jak na moją umiejętność strzelania bardzo fajna.
Kilka danych technicznych :
długość całkowita 380 mm,
długość lufy 220 mm,
długość linii celowniczej 330 mm,
wysokość 150 mm,
waga 1180-1200 gram,
Ilość strzałów z naboju o pojemności 0,072 L około 350.
Wygląda tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Generalnie wiatróweczka bardzo fajna na początek strzelania, spust bardzo precyzyjny i szybki , porównując do Tau 7 którego miałem na parę dni celem testów to jak dla mnie CP 2 jest conajmniej o klasę wyżej. Testów celności jeszcze nie popełniłem ale się postaram.Dla chcących zobaczyć więcej zdjęć AndrzejK opisał i obfotografował Walthera i FWB 2 który nie zagrzał u mnie miejsca na Dzikim zachodzie : http://dzikizachod.fieldtarget.net/view ... 6dd604ed39
Tomek.
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Jak dla mnie to całkiem zawodowo ten pistol wygląda, mam nadzieję że strzela tak samo.
Jaka firma go popełniła? Bo coś nie mogę się niczego sensownego doszukać na necie (albo patrzę nie tam gdzie trzeba).
Edit: ha, już widzę, Walthera zrobił... Walther ;)
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

Bo to "zawodowy " pistol tylko że ma około 20 lat :) a strzela tak jak mu właściciel pozwala, ja na razie próbuję zmieścić się w czarnym ppn na 10 metrów :mrgreen: :oops:.Z pistola jednorącz strzelam dopiero drugi tydzień może będzie lepiej ( jak na razie to z margolina i cz75b szło mi dużo lepiej oburącz)
Tomek.
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Tomek wrzuć jakieś tarcze, jestem ciekawy czy będę mógł Ci dorównać.
guntuning.com
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

O jakim dorównywaniu Prezes raczy mówić :mrgreen: , chyba odwrotnie, jak pisałem dopiero od 2 tygodni strzelam jednorącz a takie strzelanie obnaża moje braki w szczególności pracę na spuście :oops: , generalnie tarcz dziś nie mam ale jak mam dobry dzień to idzie ustrzelić na tarczy ppn/10m 44do46/50pkt :oops: .Na razie trenuję ostro , w planach zmiana języka spustowego i zakup drugiego pistola.
Tomek.
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Nee strzelałem jeszcze 10 metrów nie mam warunków, jak będzie cieplej to sprawdzę. Myślę że 50pkt na 10 metrów to nie jest zły wynik.
guntuning.com
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

Źle napisałem :oops: , myślałem o tym że najlepsze tarcze które udało mi się strzelić to od 44 do 46 punktów na 50 możliwych :P :mrgreen: ( ale tylko kilka na kilkadziesiąt strzelanych :cry: )choć forma powoli zwyżkuje :)
Tomek.
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Bardzo fajny pistolet. Gratulacje.

Jeśli zaś chodzi o trafianie to pewnie nic nowego nikt tu nie wymyśli, albo trzeba trenować albo się nie przejmować za bardzo wynikami (ja mam to drugie)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Gratulacje :D Wygląda rasowo-zawodniczo.
Czyli zanosi się na to, że w Lidze będzie duża różnorodność sprzętowa.
Mnie chodzi po głowie jakieś zawodnicze PCA z dawnych lat.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
TomekM
Posty: 57
Rejestracja: 2007-11-06, 06:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekM »

SlaweQ pisze:Gratulacje :D Wygląda rasowo-zawodniczo.
Właśnie że wygląda paskudnie z tym sześciokątem z przodu kartusza :evil: , myślę o skróceniu kartusza o ok 3 cm o zakończeniu korkiem, tylko pytanie do bardziej doświadczonych kolegów ; czy robić korek wkręcany i uszczelniany oringiem tak jak to jest w przypadku pcp ( nie wiem jaki wpływ będzie miało oziębienie podczas napełniania na oring), czy zrobić korek stalowy i obspawać go migomatem.
Tomek.

[ Dodano: 2008-03-14, 11:25 ]
Walthera ciąg dalszy - dziś został publicznie obnażony z szat :lol:
Obrazek
Obrazek
Wyciągany w całości moduł spustu :
Obrazek
i śrubka regulacji zbijaka
Obrazek
Całkiem przyjemne strzeladełko ;)
Tomek.
Diana 54 , Diana 75 , Diana 24 ,Colt 1911 , Walther CP2
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Kurcze, odjąć kartusz i strasznie mało tego pistoletu wychodzi ;)
Natomiast co do czoła kartusza, to się z Tobą nie zgadzam, uważam, że takie zakończenie dodaje pistoletowi uroku. Coś jak z dźwignią w FWB 10x. Niby brzydkie, ale na tyle charakterystyczne, że szkoda zmieniać... no, ale Twój pistolet, Ty z niego strzelasz więc ważne, żeby się Tobie podobał,
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Alan
Posty: 16
Rejestracja: 2010-10-23, 00:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Alan »

SlaweQ szepnął słówko, żebym jako użytkownik tego pistoletu coś o nim napisał ;)
bardzo chętnie, będą to moje spostrzeżenia bardzo świeże. oddałem z tego pistoletu dopiero około 200-300 (dwustu-trzystu) strzałów.
jak pierwszy raz wziąłem go do ręki to pomyśłałem sobie "co za wielka i ciężka krowa, jak to utrzymać" ale po regulacji, półki i spustu i potrzymaniu go dłużej okazało się że jest bardzo wygodny :mrgreen: i już mi tak nie ciąży w ręce.
dlaczego wybrałem ten pistolet? brak pomysłu na inne hehe. No i do tego wizualnie mi się podoba. w CO2 nie ma dużego wyboru, tym bardziej jeśli coś ma być z kartuszem wystarczającym na większą ilość strzałów niż bombiczka, na powietrze brak mamony, a wajhą nie chciało by mi się machac co strzał jak np w fwb 65.
aktualnie jestem bardzo zadowolony.
co prawda już miałem przygodę z uszczelką nr. 48 (bardzo powoli uchodziło CO2) ale na szybko wsadziłem jakąś inną i na razie jest ok.
jeśli chodzi o kartusze to naładowałem ok 40 gr gazu (instrukcja podaje 53). Nie chciało mi się bawić w jakieś czarowanie żeby weszo więcej. dokładość wagi to 5gr.
jak mi się przypomni więcej to dam znać :P
a tak przy okazji Tomek lub inni, wiecje jak regulować prędkość wylotową? w miarę możliwości proszę o foto.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Dzięki za chęci :D

Tomek założyciel tego tematu już wieki nie zaglądał na Forum :|
Więc tylko jeśli będziesz chciał możesz się dzielić swoimi spostrzeżeniami.
Wstaw również fotki pistola, bo niby takie same, ale każdy coś w sobie innego ma.

Co do podniesienia prędkości, to ja tylko na CO2 miałem z pistoli TAU-a.
Tam prędkość regulowało się naprężeniem sprężynki zbijaka.
Ewentualnie można było dać słabszą sprężynkę pod iglicą zaworka.

Jak jest w Waltherze, nie wiem, może Seweryn coś podpowie, ma Pardiniego.
Wiem że to inne konstrukcje.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Bardzo podobne. Trzeba odkręcić rękojeść i będzie taka samotłumacząca się śruba regulacji napięcia zbijaka. Ostatnia fota trzy posty powyżej.
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Bardzo sympatyczna konstrukcja. Miałem takiego w serwisie, dorabiałem przejściówkę do tankowania tych kartuszy.