(Tasco) 4 x 20

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

(Tasco) 4 x 20

Post autor: Rlyeh »

Wraz z wiatrówką przyszła gratisowa (bo sprzedawana w zestawie, a płacimy za wiatrówkę), wartości 12,30 PLN netto lunetka 4 x 20. U niektórych sprzedawców do nabycia za np. 34,99 PLN...
Model będący w moim posiadaniu - szczerze mówiąc nie wiadomo co to jest. Przejrzałem pobieżnie Internet i wyszło na to, że tak, to jest chińskie Tasco 4 x 20 - tyle że bez napisu. No nawet tego nie dali. Prawdopodobnie jest to bardziej 22 niż 20, ale na niektórych stronach widnieje opis o tym, że jest to niejako 28 mm. Nie wiem, może są jeszcze jakieś inne modele tego szajsu.

Obrazek Obrazek Obrazek

Całość wykonana z jakiegoś aluminium lub twardszej blachy. Jeden profil. Całkiem solidne - próbowałem zgiąć, nie wyszło (a przynajmniej tak mi się wydaje, oczywiście nie użyłem całej siły). Tubus o średnicy jakichś 20 mm.

Plastikowe elementy:
- zakrywki na szkła,
- część okularu z oznaczeniami (wykręcana),
- dystans,
- zakrywki wieżyczek,
- obudowa wiezyczek.

Co do soczewek nie jestem pewny. Sztandarowy obrazek tej lunetki, który chyba wszyscy kojarzymy z netu, raczy nas niebieskim kolorem szkieł. W rzeczywistości nie są one aż tak niebieskie.

Obrazek Obrazek

Wieżyczki regulowane monetą... chyba.

Obrazek Obrazek

1 grosz miał problemy - wcięcia w pokrętle nie są zbyt równe. Klik - brak. Krzyż celowniczy - taki jak widać:

Obrazek Obrazek Obrazek

Pokrętła chodzą z oporem. O powtarzalności w związku z tym nie rozmawiajmy, bo nie ma się do czego odnosić w trakcie regulacji i strzelania.


Obraz. Ciężka sprawa, bo ciężko cokolwiek zobaczyć. Można powiedzieć, że używanie tego przyrządu optycznego byłoby dobrym treningiem powtarzalności pozycji. Nie, szkoda oczu, lepiej strzelać z otwartych. Poniżej parę fotek, ostatnia to referencyjne zdjęcie 4x z aparatu.
Wszystkie zdjęcia są w dość dużej rozdzielczości.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek


Ja dostałem to gratis do sprzętu. Jeśli komuś przyjdzie kiedykolwiek ochota na kupno czegoś takiego - niech wypije szklankę wody. Zamiast.
Awatar użytkownika
pj26
Posty: 99
Rejestracja: 2007-10-05, 17:29
Lokalizacja: Osieck

Post autor: pj26 »

Też dostałem gratis takie coś(gamo 4x20). kompletnie do niczego się nie nadaje. Naprawdę. Swego czasu na H20 kupiłem Gamo 3-7x20 i co ciekawe był sporo lepiej wykonany od tego czegoś. kolega strzela z niego do dziś. Oczywiście wspomniane gamo 3-7x20 to też parodia lunety ale dało się z tego strzelać i trafiać.
The South will rise again!
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Właśnie coś takiego sprzedałem na naszej aukcji za 9 zł chyba, a dodam że rozsypała się na Iżu i musiałem ją podkleić.
guntuning.com
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Seweryn widok z twojego okna to już znam tak dobrze jak bym tam mieszkał :mrgreen: .
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Mam taki wynalazek i z dumą leży na mojej chineczce. Wytrzymał na razie dwa lata i o dziwo zero jakoś trzyma. Obraz tragiczny, ale do karabinka pasuje :mrgreen: . Dostałem ją jako gratis. Na opakowaniu widniał napis "Tasco" a w pudełku lunetka Gamo.
Obrazek
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Obraz - żyleta!
zwłaszcza przy brzegach piękny, wręcz artystyczny :D
Co do soczewek nie jestem pewny.
pewnie też plastikowe :D
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

Witam

Miałem kiedyś tasco 3-7x20 i wytrzymało na harnasiu około 80 śrucin,obraz dobry,krzyż celowniczy duplex też nie był zły ale mogło być troszke trwalej wykonane :lol: .
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

Pierwsza luneta, którą kupiłem na H70 to było Gamo 3-7x28. Sięgnąłem od razu na górną półkę, żeby nie tracić zbyt wiele ;) Wytrzymała ok 100 śrutów, zapłaciłem ok 40 pln, odsprzedałem na all za 20 pln. Dla mnie to był czysty zysk, że w ogóle ktoś za to cokolwiek zapłacił :lol:
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
NEWBY
Posty: 85
Rejestracja: 2007-11-08, 10:47
Lokalizacja: Nysa

Post autor: NEWBY »

Ja swojego Tasco nie sprzedałem :( ,ale zrobiłem test wytrzymałościowy(na śrut)i wypadło nawet nieżle :lol: ,tubus troszke się zniekształcił ale dalej miało kształt podobny do koła :lol: .
hatsan70s+Alchemik+tłumiczek+PP 6x40
Awatar użytkownika
freeman1982
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-07, 23:50
Lokalizacja: okolice Czę100chowy

Post autor: freeman1982 »

Ja tak trochę z innej beczki nie bardzo wiedziałem gdzie zapytać o tą firme "RM" miał ktoś z tym do czynienia np: LUNETA 10-40X50 AO SPORT na aledrogo za 210zł ?
Slavia 634 po Tuningu(Hogan) +Point Precision 3-12x42AO Flip Open
Awatar użytkownika
stiven22
Posty: 209
Rejestracja: 2011-01-06, 13:09
Lokalizacja: Wilkowuje

Post autor: stiven22 »

Witam kolegów przepraszam za odświeżanie starych tematów ale jestem nowym urzytkownikiem tego forum,

Ja również jestem w posiadaniu lunety tasco 10-40x50AOE i z jej pomocą skutecznie strzelam od trzech lat jest naprawdę całkiem niezła trzyma zero ma niezłego zuma co pozwala na niezłe przybliżenie na wet na 200m, choć nigdy nie będę strzelał na takie dystanse ze sprężynówki.
Ma też jedną wadę nie można z niej strzelać na odległość poniżej 12m bo nie można dostroić ostrości ale powyżej tej granicy obraz jest super.
Jestem bardzo zadowolony
Pewnie niektórzy powiedzą po co ci taka lupka przy zwykłej Chince ja powiem że mam zamiar przejść na PCP i lupkie sobie zostawię.
Air Arms s410f 4,5 mm +BKL 237 + Hawke varmint II 4-16x44 AO Mil Dot
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

stiven22 pisze:Witam kolegów przepraszam za odświeżanie starych tematów
- nie ma problemu, chętnie podyskutujemy dalej,
stiven22 pisze:jestem nowym urzytkownikiem tego forum
- przydałoby się przywitać np. TUTAJ
Awatar użytkownika
stiven22
Posty: 209
Rejestracja: 2011-01-06, 13:09
Lokalizacja: Wilkowuje

Post autor: stiven22 »

Już wszystko uregulowane.
Air Arms s410f 4,5 mm +BKL 237 + Hawke varmint II 4-16x44 AO Mil Dot
Awatar użytkownika
Arnie
Posty: 250
Rejestracja: 2009-01-06, 17:02
Lokalizacja: Warszawa-Włochy

Post autor: Arnie »

stiven22 pisze:ale powyżej tej granicy obraz jest super.
A przez ile celownikow patrzyłeś, masz jakies porównanie. nie zrozum mnie źle, sam kiedyś długo "jechalem" na Hawke Varmint, ale zeby ja zaraz zachwalać ;)
STRZELECKA GRUPA SIEKIERKI
Awatar użytkownika
stiven22
Posty: 209
Rejestracja: 2011-01-06, 13:09
Lokalizacja: Wilkowuje

Post autor: stiven22 »

Przed obecnym miałem tylko jeden ciężko je będzie porównać bo go nie mam, le kupiłem tamten w sklepie i dałem za niego kiedyś około 400pln nie pamiętam marki ale na pewno był 3x32 i miał dobry obraz a nawet bardzo dobry lecz z racji małej średnicy był ciemny i po zmierzchu było ciężko.

Z tym jest o wiele lepiej obraz na małych zumach czysty klarowny nie ma zniekształceń.
Jak do chinki to i tak jest on aż za mocny ale poprawia walory estetyczne, mi sie podoba to najważniejsze.

Mnie mój celownik zadowala bo spełnia swoje funkcje ale na pewno lepsze od niego celowniki w to nie wątpię i z czasem jak się przesiądę na PCP wyjdą jego wady i wtedy zmienię na lepszy.

Także kolego Arnie wiem że masz lecz mnie cieszy to co mam,

choć zawsze mogło by być lepsze wiem o tym. :mrgreen: Dobrze wiesz jakie pieniądze taki towar
Air Arms s410f 4,5 mm +BKL 237 + Hawke varmint II 4-16x44 AO Mil Dot