Stojaczek

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Stojaczek

Post autor: Jacentus »

Witajcie Swawolni :D
Chciałem przedstawić Wam stojak do strzelania rekreacyjnego, który wykonałem dosłownie w pół godziny. Zrobiony jest z rurek PCV. Na dłuższej rurce nawiercowe są otwory co X cm (odstęp dowolny), w które wsadzone są białe rureczki wykorzystywane do baloników dla dzieci czy też chorągiewek papierowch. Zamiast tych białych rurek można zastosować patyczki do szaszłyków, które kupicie w każdym markecie. Po przypadkowym ;) odstrzeleniu rurki czy też patyczka można wymienić na nowy bez problemu. Na moim stojaku umieściłem kostki z płyty regipsowej o wym. 3x3cm z wcześniej nawierconym otworkiem do osadzenia na rurce. Można nabijać czy też nasadzać nań chyba wszystko niewielkiej masy (nieduże jabłka,pomidory,ogórki). Bardzo dobrze się spisuje i jest bardzo lekki.

Poniżej kilka fotek stojaka.

Stojak
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Pomysłowe :)
jacentus pisze: Można nabijać czy też nasadzać nań chyba wszystko niewielkiej masy (nieduże jabłka,pomidory,ogórki).
A nie szkoda :? Nie lepiej podgrzać nad ogniskiem :? albo jako przystawka do czegoś z grila :? :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Mirek, to ujmę to inaczej: można nabić jw., jak już będziemy syci po grillowaniu :P
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Mnie się podoba.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Bardzo proste i efekt trafienia batdzo efektowny w przypadku płyty. Takie malutkie ale, jednak trzeba się przygotować i wiercić otworki, ciąć. Ale czego się nie robi żeby świetnie się bawić. Chyba bedzie plagiat, można nie??????? :-)
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Jasne że tak, plagiaty są w modzie :mrgreen:
Daystate MK3 FT-R
W_Pawel
Posty: 108
Rejestracja: 2014-10-11, 19:07
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post autor: W_Pawel »

Odgrzebię, gdyż nie ma już podglądu zdjęcia stojaka. Czy możesz ponownie wrzucić na jakiś serwer hostingowy?
GAMO PR-45, Kandar CP1, Remington Summit
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

W_Pawel pisze:Odgrzebię, gdyż nie ma już podglądu zdjęcia stojaka
Nie mam już w kompie :( ale ... :idea:
stąd możesz ściągnąć na kompa czy też "smarkfona"

https://lh3.googleusercontent.com/-ijEd ... 525202.jpg

https://lh6.googleusercontent.com/-krru ... 525201.jpg
Daystate MK3 FT-R
W_Pawel
Posty: 108
Rejestracja: 2014-10-11, 19:07
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

Post autor: W_Pawel »

Dzięki. Fajnie to wygląda.
GAMO PR-45, Kandar CP1, Remington Summit
Awatar użytkownika
Przemay
Posty: 12
Rejestracja: 2015-11-04, 21:33
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Przemay »

Fajny pomysł
Zimą bezie można pomajsterkować na zapas ;)
Przemay
Awatar użytkownika
Pan Sołtys
Posty: 80
Rejestracja: 2015-10-26, 09:15
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika

Post autor: Pan Sołtys »

A ja tam, panie, plagiatów nijakich zamiaru uprawiać nie zamiarowywywam.
Ja se, kurde kapselki na 10 m z biodra, pistolecikiem ponoć "legend"... na 100 splunięć raz se trafiam, ale ile frajdy jak w końcu trafię :lol:
Strzelam na dystansie: "jak wzrok sięga" - w moim przypadku jest to ok. 12,5 metra.
Ludzkie słowo tego nie wypowie jak się cieszę gdy czasami trafiam. :mrgreen:
I chwała Bogu, że dzięki Bogu, bo jak by tak nie daj Boże, to niech Pan Bóg broni!!!
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Pan Sołtys pisze:na 100 splunięć raz se trafiam, ale ile frajdy jak w końcu trafię
O to , to . Frajda przede wszystkim . Trafianie 100/100 może i godne podziwu , ale nudne .
Awatar użytkownika
Pan Sołtys
Posty: 80
Rejestracja: 2015-10-26, 09:15
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika

Post autor: Pan Sołtys »

No właśnie. A korzytstając z tego, ze coraz mniej sie puszczam, to i dobrze się trzymam
Strzelam na dystansie: "jak wzrok sięga" - w moim przypadku jest to ok. 12,5 metra.
Ludzkie słowo tego nie wypowie jak się cieszę gdy czasami trafiam. :mrgreen:
I chwała Bogu, że dzięki Bogu, bo jak by tak nie daj Boże, to niech Pan Bóg broni!!!
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

No właśnie. A korzytstając z tego, ze coraz mniej sie puszczam, to i dobrze się trzymam
Dobrześ to ujął Panie Sołtysie , tylko nie wiem dlaczego płakać się :cry: chce . Może jednak lepiej byłoby gorzej się trzymać a częściej się puszczać :D .
Awatar użytkownika
Pan Sołtys
Posty: 80
Rejestracja: 2015-10-26, 09:15
Lokalizacja: Lublin k/Świdnika

Post autor: Pan Sołtys »

Szanowny Filo- i inni Swawolnicy Jestem już w wieku kiedy to, panie, bardziej się chce trzymać, a puszczanie coraz chętniej się wspomina.
Ale wracając do naszego tu forum i tematów związanych z trafianiem, a przez to i ze wzrokiem, to najobiektywniej stwierdzam, że od czasu jak tylko przy strzelaniu sobie poswawolę, to krócej ubrane młódki ostro i bez okularów widzę. Poprawa wzroku jednak nie rozciąga sie na pieniądze - tych nawet w okularach co raz mniej widzę. :cry:
Strzelam na dystansie: "jak wzrok sięga" - w moim przypadku jest to ok. 12,5 metra.
Ludzkie słowo tego nie wypowie jak się cieszę gdy czasami trafiam. :mrgreen:
I chwała Bogu, że dzięki Bogu, bo jak by tak nie daj Boże, to niech Pan Bóg broni!!!