Mój placyk boju :)

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Mireczku,chwalę,chwalę tylko że człowiek wlezie na forum,wlezie w jeden drugi temat,zapomina i tak to wyłazi.A tarczki już strzelałeś jakieś ?
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

BSA kupiłem zmieniłem lupkę i już praktycznie jej nie ma. Wg HW to słabizna ale na 50m korki robiły BUM. Na tarczki się nie połasiłem tak na 100%, może jutro coś pyknę a tak ogólnie to całkiem znośny puszko............... no nie, to bym obraził. Na 50m jutro zrobię testa na trzy śruty.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

mironTG pisze: Na 50m jutro zrobię testa na trzy śruty.
Jak najbardziej może być.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Jacentus
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1201
Rejestracja: 2013-06-16, 10:16
Lokalizacja: z Gór Sowich

Post autor: Jacentus »

Miras, no ładny masz swój placyk z bombiczkami :D. Efektowne i tanie BUUUUM znajdziesz w linku poniżej. Mam kilka fajnych przepisów ale jak zwykle nie mam kiedy się zabrać do tego.

http://forumpirotechniczne.pl/index.php :mrgreen:
Daystate MK3 FT-R
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Jacentus pisze:Efektowne i tanie BUUUUM znajdziesz w linku poniżej.
Najfajniejszym tematem wydają się być " ładunki nuklearne " . Martwię się tylko , czy Mirkowi starczy zasięgu w jego HW , żeby to bezpiecznie odpalić :> .
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Włodku ale kto powiedział że mam toto odpalać bezpośrednio??? Mogę przecież strzelić w jakiś tam przełącznik radiowy i zrobić bum strasznie daleko od siebie................ NIE W CYBULICACH NIE !!!!!!!! :mrgreen: Pozdrawiam :mrgreen:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

mironTG pisze: zrobić bum strasznie daleko od siebie................ NIE W CYBULICACH NIE !!!!!!!!
Kamień spadł mi z serca :D . Zresztą , nie zrobił byś tego we własnym interesie , bo gdzie , po drodze na północ , wypijesz kawę i porozmawiasz o dziurkowaniu ? :P
Awatar użytkownika
mc_iek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 877
Rejestracja: 2015-10-07, 09:46
Lokalizacja: Kępa Niemojewska

Post autor: mc_iek »

Wykorzystując odpustowe korki można samemu sprokurować amunicję eksplodującą. W dawnych czasach robiłem to tak:

Moczyłem korek w wodzie, po czym niewielką ilość piro wciskałem w łepek diabola. Zostawiałem śruty do wyschnięcia, po czym z ciepłej, ale nie ciekłej stearyny robiłem korki, którymi zalepiałem dupkę śrutu. Stearyna osłaniała piro przed uderzeniem ciśnienia, dzięki czemu piro nie eksplodowało w lufie. Bardzo widowiskowo strzelało się z tego wieczorową porą w twarde cele. W miejscu trafienia pojawiał się niewielki błysk. W dzień widoczny był obłoczek dymu. Oczywiście określenie "amunicja eksplodująca" jest mocno na wyrost.

P.S. Zabawa tak spreparowanym śrutem uzmysłowiła mi swego czasu, jak bardzo trzeba uważać strzelając z wiatrówki. Śrut wystrzelony z rewolweru Crosmana jeszcze na czwartym filarze Mostu Poniatowskiego zachowywał energię wystarczającą do odpalenia piro.

P.S. II. Z jednego korka wychodziło koło 5 - 8 piro-śrutów.
Gdy patrzę na niektórych ludzi stworzonych na obraz i podobieństwo boże, to cieszę się, że moimi praprzodkami były małpy...
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Post autor: benio »

mironTG -gdzie można kupić te..no zapomniałem nazwy-no wiesz te "postawki', by bombiczki wkładać,szkoda,ze je kiedyś wyrzucalem.
U Ciebie widzę wszystko zagospodarowane z pomyślunkiem ;) .
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Nito gwinty lub jak kto woli nito nakrętki.................. Przypuszczam że w każdym sklepie ze śrubskami. Weź ze sobą bombiczkę bo nie pamiętam czy to były M8 czy M10, raczej M8.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

moj placykboju

Post autor: benio »

Dziękuje,już bedę wiedział jak się poruszać.