Iż-61

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Gajowy
Posty: 431
Rejestracja: 2012-07-14, 20:10
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Gajowy »

pala30 pisze: Iż ma mieć 5J i ma być taki jak jest !!Taki jest najfajniejszy. :mrgreen: :mrgreen:
Sfiente słowa Mosci Dobrodzieju... Sfiente słowa!!!!

Ps. ...bo tak posty przez chwilkę przestały traktować o Iżyku.
"Myślenie nie jest trudne, trzeba się tylko do niego przyzwyczaić!"
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

mildot pisze:...Cortez... To nie projekt dla Ciebie i nie do wygrywania w HFT...
A kto mówi o HFT??? :shock: Przecież zawody mam od lat z czego strzelać. :P
Chodziło mi raczej o swawolę kombinacji z Iżem. Ale to faktycznie mało opłacalne. Niech ma te 3,5 - 5 J max i sprawia frajdę strzelającym. Z Malucha nie zrobi się Porsche.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Gratki Panowie. Projekt zamknięty. Jeszcze nikt nie spróbował się nim zająć, ale już wiadomo, że się nie opłaca, że Porsche się z tego nie zrobi, że za drogo.... I dlatego w naszym pięknym kraju nie ma nowoczesnego przemysłu, nie opłaca się produkować wiatrówek, trawa jest mniej zielona a niebo czesto szare. ;)

A u ruskich się da, działa i są zadowoleni. :)
:-D
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Bo u ruskich połowa rzeczy ,komponentów potrzebnych do wykonania przeróbek jest wyniesiona z państwowych zakładów pracy ,połowa robiona na zakładowych tokarka itd.A druga połowa tego co potrzeba kupiona na złomie albo wyniesiona ze złomu za flaszkę.Dlatego się opłaca a jak pod czaszką po przebudzeniu 2 promile to i wszystko pasuje ,podoba się i celnie strzela
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

mildot pisze: Jeszcze nikt nie spróbował się nim zająć, ale już wiadomo, że się nie opłaca,
...a kto komu zabroni,jeśli masz chęci i Cię to kręci to rób Pan,jestem za :mrgreen:
Tylko zawsze wszystko kręci się wokół sprzętu (tokarka itp.) jak i finansów.
Następną rzeczą jest to czy taki na maxa przerobiony np.Iżyk powinien nosić taką samą nazwę jak oryginał ? ( bo to ani do tego nie podobne,energetycznie inszy :D o cenie końcowej nie wspomnę).Ale ogólnie jestem za tworzeniem takich prototypów,przeca z czegoś cosik się bierze. :mrgreen:
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

mildot pisze:Gratki Panowie. Projekt zamknięty. Jeszcze nikt nie spróbował się nim zająć, ale już wiadomo, że się nie opłaca, że Porsche się z tego nie zrobi, że za drogo.... I dlatego w naszym pięknym kraju nie ma nowoczesnego przemysłu, nie opłaca się produkować wiatrówek, trawa jest mniej zielona a niebo czesto szare. ;)

A u ruskich się da, działa i są zadowoleni. :)
Zaraz, zaraz, ja tylko podliczyłem oczekiwania Piotra, myślę, że jeśli projekt ( kartusz + zestaw tuningowy ) zmieści się w 600 - 700, to jest nad czym pomyśleć. Dostajemy karabinek PCP za 1000, z magazynkiem i dość dobrą lufą. S400 wszak regulatora też nie posiada, a nikt z tego powodu rąk nie załamuje.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

To tak jakby chcieć z tx lub 97k lub prosporta zrobić pcp.
Pomysł troszkę dziwny moim zdanie.
Każdy z tych karabinków jak i iż ma swój urok i służy do strzelania bardziej lub mnie celnego :mrgreen:
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

No właśnie. :P Powyższe posty pisałem z przekąsem - coby trochę uzmysłowić kolegom sens takich nowotworów wiatrówkowych.

Poza tym uważam, że jakiekolwiek przeróbki Iża są profanacją. Jest - jaki jest i albo go akceptujemy i lubimy, albo szukamy taniego PCP.

P.S. Nie wiem, co robią w Rosji i na Krymie - jeśli chodzi o możliwości i pomysłowość, to są niesamowici.
Ale pamiętajmy: Rosja to nie technologia i zaplecze. Rosja to stan umysłu! :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

...Piotrze więc profanacją według Ciebie jest przeróbka każdego innego strzeladła nie tylko Iża... :P
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Nie! Jest wiele sprzętów do przeróbek, ale jakoś tak Iż mi nie podchodzi - zwłaszcza na PCP. :roll:

Może dlatego, że wychowałem się na Łuczniku 87 i na Iżu 38......
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Tak na mój czerep to przerabianie nie ma sensu ale poprawa jest całkiem wskazana, po co przerabiać kombinować jak koledzy czasem się przezbrajają i mają w swoim arsenale perełki już dopracowane. Ale to tylko moje zdanie.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )
Awatar użytkownika
Gajowy
Posty: 431
Rejestracja: 2012-07-14, 20:10
Lokalizacja: z lasu

Post autor: Gajowy »

OT:
mironTG pisze:Tak na mój czerep to przerabianie nie ma sensu .
Tak wielu z nas sądzi, a moim dowodem na udowodnienie taj tezy.. (może trochę z innej parafi ;) ) jest- Anna Grądzka ;)
"Myślenie nie jest trudne, trzeba się tylko do niego przyzwyczaić!"
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2875
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Jest jakimś pomysłem przerabianie karabinka CO2 na PCP , ale przerabianie sprężynówki na PCP to już aberracja umysłowa . Każdy system karabinka czy pistoletu ma swoją urodę i nie ma sensu picowanie "czarnej dziewczyny " na " białą blondaskę " . Trzeba się cieszyć i jedną i drugą . Dla warszawiaków / z okolicami / udostępniam tokarkę , wiertarko-frezarkę / oczywiście z moją pomocą /i możliwość przestrzelania sprzętu do 30 m .
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Że się komuś pomysł nie podoba to rozumiem.

Że gada by gadać to jeszcze ogarnę.

Ale z aberacją to już przepałowałeś Filo. Więc mam do Ciebie kilka pytań:
- Czy wiesz co ten termin oznacza czy tylko tak Ci się bez sensu plącze po języku?
- Co wiesz o znanych przeróbkach iżyka na PCP?
- Co wogóle wiesz o PCP?
- Dlaczego uważasz, że to aberacja?
- Uzasadnij, że nie istniał przypadek kiedy ma to sens?

Mam nadzieje,że jesteś w stanie rzeczowo i merytorycznie odpowiedzieć na wszystkie pytania.
:-D
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

Gajowy- Anne przerobili i ani to chłop ani baba i do tego brzydkie. Ja tam wolę podrasować to co mam i mieć z tego zadowolenie. Z gaz rurki też można strzelać, jednak to nie karabinek. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )