Iż-61

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Iżyki fajne, fajne. Czasem wieczorami mnie kusi kolejnego kupić (dwa juz miałem). Niestety obydwa miały fabrycznie skopane magazynki. Niby wszystko działa, ale śrut z każdego gniazda gdzie indziej lata. Gdyby nie to kupiłbym kolejnego do zabawy.

3,5-5J. Więcej nie będzie chyba, że.... zrobić z niego PCP. :) Drugiego iżyka nabyłem właśnie po to. Niestety ponieważ nie wymyśliłem jak poprawić kwestię magazynka zdecydowałem się nie inwestować dalej. Koszt całości wyszedłby w okolicy 800-1000zł (karabinek, kartusz od AT44, kilka przejściówek, bez regulatora niestety - trzeba by doliczyć).

Przeróbka na PCP to byłoby coś. Za wschodnią granicą to dość popularna przeróbka. Zrobiłem sobie kiedyś wstępne szkice koncepcyjne. Niestety daras nie był zainteresowany pomocą. Nie znalazłem też speca z tokarką który za rozsądną cenę pomógł by wykonać co trzeba. Więc projekt umarł. A szkoda...

Może by tak forumowymi siłami popróbować gdyby chętny się znalazł? Ja swoja pomoc i wiedzę inż oferuję. Mnie na razie nie stać na tą zabawę bo inny projekcik kończę i pochłonął mnie całkowicie. Doktoryzuję się z Waltherów. ;)
:-D
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Ten pomysł z przeróbką na PCP może i ciekawy...ale bardziej taki romantyczny jakiś... :P
Obawiam się, że na 1K zł absolutnie by się nie skończyło przy manufakturze - a powyżej 1,2 K zł to już kupuje się "normalne PCP" (pomijam świadomie AT).
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

A cóż kolega ma do at że je tak świadomie pomija ,to nie karabinek pcp???a za 1200 złotych nowego Pcp prócz at nie da się zakupić. :P :/
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Cortez, za te pieniądze o których mówiłem to od Rosjan kupuje się gotowy pełen zestaw do przeróbki z wysyłką - zdaje się, że nawet z prostym reduktorem ciśnienia. Więc da się. Potrzeba tylko wsparcia kolegi-tokarza i trochę głowy na karku.
Lufka w iżykach dobra jest więc w zasadzie powinno wyjść małe, składne, lekkie PCP wcale nie gorsze od AT44. A i dopieszczony AT potrafi bardzo fajnie strzelać (tego akurat nie miałem i opieram się na publikowanych przez kolegów tarczkach).
Tylko ten powalony mechanizm magazynka. Moze ktoś wie i się podzieli jak to poprawić? Tutaj akurat poległem w boju.
:-D
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

pala30 pisze:...A cóż kolega ma do at że je tak świadomie pomija...
Nic nie mam ;) Ale jest to karabinek nowy (pomijając poprawki u dagiego).
Myślałem jednak o używkach typu AA, Logun, Falcon.

A co do Iża: jeśli są tam jakieś problemy z magazynkiem - jeszcze pół biedy. Gorzej jak tansferport, dosyłacz, uszczelnienia, etc... - to może nie być tak łatwo...

P.S. mildot, jak masz jakieś linki tuningowe - to prześlij. Nawet w języku krymskim... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Jarek, nie pamiętam abyś mi coś podsyłał, ale też nie twierdzę że tak nie było. Jak masz rysunki to podeślij z łaski swojej raz jeszcze. :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

:mrgreen: :mrgreen: No bo tak to zabrzmiało jakby ATEK nie był karabinkiem pcp.
Oczywiście to nie ta półka cenowa co AA,FX HW itd.I z pudła mój był cieniutki ale ......jeden gość go doprowadził do używalności. :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Wtedy wysłałem tylko pytanie (2013-03-12 ) czy byłbyś zainteresowany popracowaniem nad takim projektem. Na PW.

Do etapu zwymiarowanych rysunków nie doszedłem. Mam/miałem (jeśli nie wsiąkły w papierach) tylko szkice koncepcyjne.

Jeśli ktoś tutaj będzie zainteresowany możemy nad tym popracować. Ja teraz jak napisałem nie dam rady z czasem i finansowo robić równolegle drugiej zabawki.
No i ta sprawa magazynka. Dopóki się nie dowiem jak to ogarnąć to reszta nie ma sensu. MP60 jest niestety u nas niedostępny. Ale nawet jakby był to bez magazynka nie byłoby już to samo. :)

Gdyyśmy wspólnie wymyślili takiego "kita" do przerabiania to mogłaby być dość ciekawa i popularna zabawka. I nawet przystępna cenowo. :)

Tu są dokładniejsze filmiki jak to wygląda "od środka":
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nSH0Jmt_4tE[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f0J7Ip7ovyY[/youtube]
:-D
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Dobra...ale czy są jeszcze jakieś skupienia (oprócz wiadra), jak wygląda Vo z regulatorem, no i charakterystyka (ilość strzałów z ładowania). :roll:

Bo może i warto....(tyle, że z innym łożem).

Tylko w mojej strefie zainteresowania byłyby:

- chyba jednak inna lufa - wolałbym LW i podobne (albo super dopracowana Iża)
- kartusz z manometrem
- regulator
- osłona lufy z mikrotłumikiem
- dopracowanie spustu
- inne łoże - raczej drewniane
- inna szyna na montaż (niski, średni)

No to podsumujmy.... :shock:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Cortez, podsumowując to brakuje w zasadzie bloku. Ale z takimi założeniami to kup Pan sobie AAS400 lub stawaj w kolejce po Diablika. :) To nie projekt dla Ciebie i nie do wygrywania w HFT...
:-D
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

mildot pisze:Cortez, podsumowując to brakuje w zasadzie bloku. Ale z takimi założeniami to kup Pan sobie AAS400 lub stawaj w kolejce po Diablika. :) To nie projekt dla Ciebie i nie do wygrywania w HFT...
Taaa, Święte słowa ... ale ja się pokuszę o wycenę dla Piotra :P
Lufa LW - 500
Kartusz z manometrem od AT - 300
Regulator minimum - 300
Łoże minimum - 500
IŻ ( też chyba potrzebny ) - 400
pomijając inne duperele, wychodzi 2000 ... trochę sporo, jak na ... no właśnie, na co ??? Z IŻa to w tym projekcie, za dużo już nie zostanie :/
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Jarek znalazłem to PW i co dziwne nawet Ci na nie nie odpowiedziałem, co mi się nie zdarza. No ale się zdarzyło więc przepraszam. Mam na ukończeniu nowe PCP do frezowania w czymś bardziej twardym niźli drewno, więc możemy pomyśleć. :D
guntuning.com
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Więc po co tyle kasy wydawać a do tego jeszcze ładnych parę godzin pracy i dopasowywania tego wszystkiego.Za 2 klocki to już fajne Pcp jest.
No chyba tylko tak dla sprawdzenia co można z tego zrobić i że się da.
Dla mnie nie ma to najmniejszego sensu.
Iż ma mieć 5J i ma być taki jak jest !!Taki jest najfajniejszy. :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
mironTG
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1041
Rejestracja: 2013-07-22, 21:48
Lokalizacja: Zebrzydowice

Post autor: mironTG »

I ja tak myślę, przeca i z malucha można zrobić monstrum na drodze tylko po co jak można za te pieniążki kupić calkiem mocne kółka. Ale jak ktoś ma czas, kasiorkę i robi to na pokaz to tylko jego sprawa. A co do Iżyka to ma być właśnie taki a nie inny no może lekko poprawiony.
Strzelam bo lubię :-) AR 50 PCP.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )