Iż-61

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Iża kupiłem na zimowe strzelania, w piwnicy czy koło domu na 10-15 m jest idealny. Pistolety jakoś mi nie leżą. Nie sprzedałbym go ale chłopiec tak się zapalił że nie potrafiłem odmówić, po drugie mam FWB150 które też spełnia rolę zimowego strzeladła
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

iz61

Post autor: benio »

Ja też kupuje z myślą o strzelaniu zimą,też pistolet mi jednak nie leży.
Chcę też wnuków tym strzelectwem "zarazić" z HW nie bardzo,za ciężka mimo że trzydziestka.
Dam ją też" ukulturalnić"

Dziękuje za rady.Ja dostanę ,napiszę jak sie sprawuje.
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

Wklejam link z doborem śrutu do iżyka. Na razie nie mój - kolegi pala30.

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... start=15[i][/i]
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Post autor: madraks »

Dobierać śrut do tej bestii nie najedzonej należy objętościowo,im więcej tym lepiej.
Plujka ma atut w postaci magazynka,każdy strzał można ekspresowo poprawić,a szukać skupienia na tarczy moim zdaniem,bez sensu,czy to paczka za 40zł czy za 15zł i tak trafiam w killzone 40mm z 15czy20m.
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
strzelecwyborow
Posty: 1
Rejestracja: 2017-11-20, 15:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strzelecwyborow »

Dużo pozytywów piszecie o tym IŻ-u, ale zastanawiam się czy to dobra wiatrówka na start? Jak wiadomo od czegoś trzeba zacząć, a ta wydaje się być całkiem sensowna, w rozsądnym przedziale cenowym. Ktoś ma jakieś inne pomysły?
Awatar użytkownika
Tomasz_XX
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 457
Rejestracja: 2015-09-03, 10:04
Lokalizacja: Chotomów / Legionowo

Post autor: Tomasz_XX »

strzelecwyborow pisze:Dużo pozytywów piszecie o tym IŻ-u, ale zastanawiam się czy to dobra wiatrówka na start? Jak wiadomo od czegoś trzeba zacząć, a ta wydaje się być całkiem sensowna, w rozsądnym przedziale cenowym. Ktoś ma jakieś inne pomysły?
Dużo można pisać o wyborze pierwszej wiatrówki, ale najlepiej weź do ręki i postrzelaj. Umów się z kimś kto ma. Osobiście na początku pożyczyłem trzy z różnymi układami przyrządów celowniczych z/w na wadę wzroku i już wiem co docelowo jest dla mnie dobre. Podobnie jest z wysokością baki. Po stabilnym przyłożeniu do kości policzkowej, dla mnie otwarte przyrządy powinny być na wysokości wzroku, a jak nie to trza kombinować np. podwyższać bakę. Nie spiesz się lecz sprawdź praktycznie co ci najbardziej pasuje do twojej budowy i wzroku. A iżyka kupiłem z/w na magazynek, pasujące mi przyrządy celownicze oraz mała masę pod kątem użytkowania przez młodzież.
Tomasz
Gamo PR 45, Łucznik wz. 70, Haenel 312 "Chrom" , IŻ-61, Slavia 631 lux 77
madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Post autor: madraks »

Eee,tam,na początek Szmoc,później rozczarowanie i wtedy zakup czegoś przyjemnego i odpowiednio przygotowanego,np w wersji Ultra :)
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Iż 61

Post autor: benio »

Koledzy a jakie lupki zakładacie na Iża,jeżeli w ogóle zakładacie?
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

U mnie była delta DOE 6x32AO ....obecnie u kolegi który go ku;pił podobna chińska mała kompaktowa :mrgreen:
madraks
Posty: 88
Rejestracja: 2016-02-21, 18:37
Lokalizacja: Polska B

Post autor: madraks »

Ta też jest odpowiednia,lekka i kompaktowa.Mimo małej średnicy obiektywu daje radę w słabych warunkach oświetleniowych.
http://s.aliexpress.com/RnENFnEj
MP-61 Ultra
HW 45 Black Star .22(.177)
stek666
Posty: 128
Rejestracja: 2017-03-14, 21:41
Lokalizacja: Kowalowce

Re: Iż-61

Post autor: stek666 »

Odkopię temacik

Mam pytanie do posiadaczy mp 61 jak wygląda celność na 20 - 25 m. A dokładniej czy rozrzut mieści się w nakrętce od butelki pet? Do puszek na tym dystansie mam pistolet więc karabinek chciał bym żeby trafiał w coś mniejszego a jednocześnie żeby nadawał się dla dzieciaka.
bang bang
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Re: Iż-61

Post autor: Hiszpan63 »

Jak dobrze zrobiony , to potrafi więcej . Ale to karabinek typowo puszkowy . 25-30 m właśnie do puszki . Żeby ogarniać lepiej , trzeba sporo wysiłku i treningu . Dla dzieciaka owszem , ale zgodnie z założeniem producenta . Do 30m puszki.

... Na SB też Ci napisałem ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)