Bushnell Trophy 3-9x40

Można wstawiać tutaj opisy i zdjęcia naszych lupek. Będzie jak znalazł dla nowych użytkowników.

Moderator: Hiszpan63

bjudas
Posty: 258
Rejestracja: 2007-11-14, 17:27
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: bjudas »

No, No.. Ładniutka Harrmatka ;)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Godna uwagi loopka...moja jest w wersji MD mieszka na HW50s (by Hogan) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wierzbin
Posty: 64
Rejestracja: 2008-02-24, 22:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Można jeszcze dodać, że są 2 wersje tych lunet.
Jedne są Koreańskie - tak jak przedstawił Piotr i Cezar, są też z Filipin.
Różnią się minimalnie krzyżem. W koreańskich gruba sekcja krzyża łączy się z cienką gwałtownie (kwadratowo - jak na zdjęciach), u filipińczyków cienkie nitki przechodzą łagodnie w grube belki.
Różnica też jest w kształcie tubusa przy obiektywie - u koreańców jest dłuższy. U tych ostatnich, liczba 9 na zoom jest zaznaczona kolorem czerwonym.
Obraz minimalnie jaśniejszy u koreańczyka, praktycznie niezauważalnie.
Lunety z obu fabryk bardzo trwałe.
Dwie gasrurki i dwa szkiełka.
kzaleski
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-29, 19:58
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: kzaleski »

Witam ,panowie też mam Bushnellka 3-9x40 i po kilkuset strzałach rozsypał mi się krzyż ,czy warto bawić się w naprawę czy kupić sobie inną.Proszę o radę.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

kzaleski pisze:rozsypał mi się krzyż
A na czym że to siedział, że tak drastycznie zakończył żywot ?
W kwestii naprawy, to tylko Kaburek. Ale only po ciemku i na lekko sennie ;)
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Może to jest busznel bushnel busznil lub coś podobnego ?
AA EV2 + EB10x42
Mareczek55
Posty: 68
Rejestracja: 2008-06-01, 15:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Mareczek55 »

na moim Waltherze Trofik przeżył juz kilka tys. ( w końcu tylko PCA), ale jak pewnego razu karabinek mi upadł (a właściwie przewrócił się, oparty o drzewko), to już myślałem że padł. Na szczęście obawy okazały sie przedwczesne. Ale jednak lunetę musiałem zerować ponownie. Ale też wtedy różnie sobie myślałem o jakości tej lupki. Chyba jedynym usprawiedliwieniem byłaby spora waga Walhera. Ale musze powiedzieć, że drugi Bushnell (oryginalny, choć made in Czajna), Sportsman, zasługuje na same pochwały. Niedelikatnie traktowany przez moją latorośl nie stwarza żadnych problemów. I ma piekny obraz. Bliżej ostrzy niż Trophy.Tylko jest dłuższy od Trofika, a chciałem do małej HW kupić mniejszy celownik :-?
AA TX200 Mk3, HW30, Łucznik 87, CP 88, Łucznik 1970, C 1077
kzaleski
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-29, 19:58
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: kzaleski »

Zamontowany jest na Hatsanie 60 -5.5.Wcześniej miałem tasco3-9x40 to też mi się rozsypało całe w srodku-ale myślałem made in China to i miało prawo.Lecz teraz zastanawiam się czy,aby z moją ''strzelbą'' jest coś nie tak bo strasznie kopie.Kolega ma Hatsana 90-5.5 ale tak nie kopie a pałera ma większego od mojego.Wszystkie szyny wcinają mi się w zderzak i nawet klejenie nie pomaga ani dodatkowe dwa kły.-Może najlepiej zmienić strzelbe?
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Bardzo fajna wiatrówka, tylko trzeba nad nią popracować.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Hatsany to mordercy lunet, żadna im się nie opiera. Trzeba przy nim podłubać i go obłaskawić, wtedy robi się potulny, jak baranek.
guntuning.com
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 148
Rejestracja: 2008-08-27, 19:24
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: pg.25 »

Hatsany to mordercy lunet, żadna im się nie opiera. Trzeba przy nim podłubać i go obłaskawić, wtedy robi się potulny, jak baranek.
Święte słowa :) Ja w swoim H 75 zamontowałem zestaw od Alchemika,dużo mniejszy kop,krótszy cykl strzału,lepsza celność :D Dobrze jest też dociążyć kolbę (polimer).Powinien złagodnieć po takich zabiegach
Hatsan 75s+Alchemik+wojtanowy tłumik
sharp inova+ chiński Leupold :)
kzaleski
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-29, 19:58
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: kzaleski »

Szczerze mówiąc to jestem co raz mniej szczęśliwym posiadaczem Hatsana.Na początku byłem w szoku jak zmieniłem Slawie 631 na Hatsana .Kumpel ktoremu sprzedalem Sławkę wystrzelał z niej wiaderko śrutów i celność jest taka sama jak przed laty.Natomiast Hatsan na począdku miał rozrzut ok3-4 cm na 25m,teraz ma 10-15 cm na25m.No i strzelanie jest drozsze3-4 razy srutem 5.5mm.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Natomiast Hatsan na począdku miał rozrzut ok3-4 cm na 25m,teraz ma 10-15 cm na25m.No i strzelanie jest drozsze3-4 razy srutem 5.5mm.
Coś mi się to nie widzi. Porównujesz dwa różne gatunku śrutu, albo mając w pamięci strzelanie z innej lunety albo z otwartych?
kzaleski
Posty: 15
Rejestracja: 2008-08-29, 19:58
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: kzaleski »

No masz rację z począdku miałem śruty Gamo-hiszpanskie Pro Magnum pólokrągłe .Pużniej Polskie,Niemieckie,Tureckie i Czeskie Lecz to już nie to co Gamo.Podejrzewam ,że zwiekszając moc zpaprałem celność.A może już ręka i oko nie te-wiadomo starość
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

A nie jest to wina śrutu? Może pozostań przy jednym rodzaju/producencie?
Generalnie to, nie wiem jak w innych plujkach ale lufka mojego hw "przyzwyczaja" się do śrutu. Jak zmienie na jakiś inny to na początku tak do pół paczki skupienie zdecydowanie gorsze, później wraca do normy. Zaznaczam, że z hw strzelam tylko na odległości powyżej 20m i nie sprawdzałem tej "reguły" na mniejsze odległośći.