SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Optyka » Opisy naszych lupek » SR6 Hawke Airmax 3-12x44
SR6 Hawke Airmax 3-12x44
Autor Wiadomość
jarn 
Administrator

Wysłany: 2008-02-22, 18:47   SR6 Hawke Airmax 3-12x44

Kupiłem tą lupkę, po małej konsultacji z dagoo. Niewątpliwie także z ciekawości na nietypowy krzyż zastosowany w tej lupce. Niestety jeszcze nie testowałem tego w terenie, ale w ZLD całkiem nieźle było. Obraz w porównaniu z PP 3-12x42 jest sporo jaśniejszy i bardziej ostry. Lupka ostrzy na powiększeniu 10x od 7 metrów. Jedyny minus to pokrętło AO dość ciężko się kręci. No i na koniec trochę fotek:
Lupka na tajfunie:

Wieże regulacyjne:

Powiększenie 3x i 12x odległość 10m:

Zdjęcia krzyża:

daras 
Piaskowy dziadek

Wysłany: 2008-02-22, 18:50   

Regulacja ostrości musi chdzić ciężko inaczej by się regulowała sama w czasie strzelania.

Irak 

Wysłany: 2008-02-23, 00:53   

Jeśli chodzi o AO to zgadzam się z Darasem to dobrze, że ciężko chodzi bo inaczej byłyby jaja.

jarn 
Administrator

Wysłany: 2008-02-23, 07:31   

W PP kręci się lżej. Jest jeszcze jeden minus skala w jardach jest jakoś przestawiona, np ostrzę obraz na 10 m , a pokrętło mam ustawione na 15Y. Ale tak ogólnie jestem zadowolony z obrazu.

ugluk 

Wysłany: 2008-02-24, 15:00   

Jako że rozglądam się za lupką dla syna, pytań kilka odnośnie ww lupki. Czy gdzieś w instrukcji dogrzebałeś się odległości pomiędzy "belkami" w MOA. Krzyż jest teoretycznie rzecz biorąc wyskalowany pod kal. 4,5 i przy innym zerze pod 5,5. Wydaje mi się to zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe. Ale kto wie. Robiłeś może test czy ma to coś wspólnego z rzeczywistością?

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2008-02-24, 15:03   

W komplecie z lupką jest rozpiska, co i jak na jakie odległości. Ładna z rysunkami ;)
Jak fotosik zadziała, to wstawię...

żyj , a nie istniej
PS+GS

ugluk 

Wysłany: 2008-02-24, 15:12   

dagoo napisał/a:
W komplecie z lupką jest rozpiska, co i jak na jakie odległości. Ładna z rysunkami ;)
Jak fotosik zadziała, to wstawię...

Był bym wdzięczny

Tylko nurtuje mnie pytanie. Jako że nie ma trajektorii uniwersalnej, producent musiał przyjąć jakieś założenie. A konkretnie jaką przyjął energię karabinka? I jaką odległość osi optycznej lunety od osi lufy? No i namawiam do zrobienia testu praktycznego.
Lubię się uczyć na cudzych błędach :mrgreen:

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2008-02-24, 15:51   

Mam wrażenie, że producent nie przyjął...Po prostu trzeba przestrzelać pod siebie, popatrzeć, poanalizować i się wie :D
Na testy musisz chwilę poczekać, przynajmniej w moim przypadku. Może Jarek wcześniej się zmobilizuje, ja czekam na bezwietrzną pogodę :P

żyj , a nie istniej
PS+GS

Irak 

Wysłany: 2008-02-24, 16:05   

Może to rozjaśni http://www.airgunbuyer.co...etexplan640.jpg

jarn 
Administrator

Wysłany: 2008-02-24, 17:31   

Dziś pod wieczór trochę ostrzelałem PETów, jasność extra gołym okiem prawie nie widać celu, a przez lunetkę można naparzać. Co do skalowania to polecam pobawić się tym programem http://www.romancart.com/...itemcode=CA4000 , myślę że rozwieje twoje wątpliwości. Większych pomiarów nie robiłem, ale pierwsza szersza kreska to mildot 3,438MOA na powiększeniu 10x.

PS Nie wiem czy w moim tekście gafy nie palnąłem

ugluk 

Wysłany: 2008-02-24, 17:45   

Ano rozjaśnia. Coś tam jednak, przyjęli. Wychodzi że zero musi być na ok 32m (35yds). Inaczej cała impreza bierze w łeb. Gorzej że wtedy trzeba strzelać na dwa zera. Albo jak ktoś lubi to i dobrze. W sumie przewyższenie niewielkie. No i przydatność siatki trzeba by empirycznie sprawdzić na bliższych dystansach.
Jeszcze jedno - wszystko ma się zgadzać na powiększeniu x12. I tu pytanie do posiadaczy, jaki dystans wtedy ostrzy, przy optymalnym ustawieniu paralaksy?
Skąd ten zalew moich pytań? Ano, patrzyłem przez tą lupkę i podobała mi się jakość obrazu (przynajmniej w porównaniu do mojego nieszczęsnego Center Pointa) . Niestety pan sympatyczny w sklepie bladego pojęcia nie miał o co chodzi z tym krzyżem.

jarn 
Administrator

Wysłany: 2008-02-24, 17:54   

Ten programik to w zasadzie taki chairgun2 dla Hawke. Wybierasz rodzaj krzyża prędkość śrutu, BC śrutu, wysokość lunetki, zoom, gdzie ma być zero i masz trajektorię gotową. Wyliczenia dla każdego dota, w pierwszym i drugim zerze. Ja się przymierzam dla exacta4,5 zero na 25-26m. A co tam wkleję screena

ugluk 

Wysłany: 2008-02-24, 18:35   

Faktycznie, ściągnąłem - chairgun2. No to mam zabawę na wieczór.

Irak 

Wysłany: 2008-02-25, 11:53   

@ugluk
Tylko pytanie czy masz wersję SR6 czy SR12, bo to mówi na jakim powiększeniu siatka jest prawdziwa.

ugluk 

Wysłany: 2008-02-25, 18:50   

Ani jedną ani drugą. Dopiero szukam dla dzieciaka czegoś na slavkę. Biorę też pod uwagę hawke z krzyżem map6. Mniej kresek, mniej się będzie plątać.
Parę dni temu przyniosłem mu ołówek 4x20. Zamontowałem. Chwilę popatrzył przez toto, potem tak dziwnie na mnie spojrzał, wzruszył ramionami i zaczął mamrotać że sam sobie na coś pozbiera z kieszonkowego.
Tak więc trochę mi wstyd....

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Optyka » Opisy naszych lupek » SR6 Hawke Airmax 3-12x44