optyka do HW50

Moderator: Hiszpan63

javiki
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 624
Rejestracja: 2016-01-22, 11:06
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: javiki »

O jakości optyki -nie będę się wypowiadał-nic nie wiem ( choć zgodnie z obecnym kierunkiem-powinienem zostać ekspertem i decydować-bo w końcu jak byłem mały to lornetkę trzymałem w łapkach -no i optyka to moja nowa pasja :) )
za to z tym wpływem na wzrok...to WIELKA przesada.
Pracuję przy komputerze-po 12-14 godz dziennie -licząc też zabawę-od minimum 20 lat. 25 lat temu wykryto u mnie wadę wzroku- -0,5 na jedno oko, na drugie -0,25. Lekarz okulista zrobił mi okulary 2x -0,5. i ostrzegł że jeśli nie bedę nosił okularów to za 10 lat będe miał -10.... minęło 20 lat ciągłej zabawy z kompem, czytania książek po nocach- i nadal jak zakładam tamte okulary-to te -0,25 za dużo-mi przeszkadza i nadal ich nie noszę :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

javiki pisze:z tym wpływem na wzrok...to WIELKA przesada.......
To się pomądrzyłeś :/ ... kilka soczewek , zwężone pole widzenia , wysilenie oka by dopasować obraz powiększony , a często właśnie zniekształcony powoduje wpierw czasowe , a później trwałe pogorszenie widzenia . Za mało jeszcze pykasz z optyką .

Ale oczywiście ... Twoje oczy , Twój wybór. Nie pisz tylko , ze to nie ma znaczenia , bo ma . Nie ma znaczenia dla Ciebie i z tym się absolutnie zgadzam .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

javiki pisze: Pracuję przy komputerze-po 12-14 godz dziennie -licząc też zabawę-od minimum 20 lat. 25 lat temu wykryto u mnie wadę wzroku- -0,5 na jedno oko, na drugie -0,25. Lekarz okulista zrobił mi okulary 2x -0,5. i ostrzegł że jeśli nie bedę nosił okularów to za 10 lat będe miał -10.... minęło 20 lat ciągłej zabawy z kompem, czytania książek po nocach- i nadal jak zakładam tamte okulary-to te -0,25 za dużo-mi przeszkadza i nadal ich nie noszę :)
I oby Ci tak zostało.
Ja też tak miałem aż jakieś trzy lata temu jak się posypało tak teraz już trzeci raz przez 3 miesiące 3 razy dziennie 3 różne siuśki muszę zakraplać :(
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra