optyka do HW50

Moderator: Hiszpan63

katerhasser
Posty: 14
Rejestracja: 2013-06-20, 15:17
Lokalizacja: Warszawa

optyka do HW50

Post autor: katerhasser »

Szanowni Koledzy,

po sezonie zabawy z otwartymi postanowiłem przejść na lupę.
Poświęciwszy wiele godzin na czytanie tego forum i rozważywszy wasze doświadczenia i porady, postanowiłem wejść w temat przez otwarte drzwi i nabyć DOC 3-9x40.
Pewien sklep oferuje tę lupę ze średnim montażem jednoczęściowym leapers z serii AccuShot, typ RGPM2PA-25M4.
Komplet za 419 zł., czyli przy standardowej cenie DOC'a montaż kosztuje 70 zł.

Czy to sensowny montaż czy lepszy byłby inny, może dwuczęściowy, a może niski? HW50 jest w standardzie z otwartymi i bakę ma niską.
Awatar użytkownika
darcun16
Posty: 26
Rejestracja: 2013-07-01, 17:46
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: darcun16 »

Mi się wydaję że to dobry montaż. Niski nie wejdzie bo duży tubs lunety, a jeśli chodzi o dwuczęściowy masz trochę większe pole manewru (bliżej lub dalej od oka). Mój DOC siedzi na sportsmatch e59 i nie narzeka :D
Slavia 634+DOC 3-9x40 MilDot
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Re: optyka do HW50

Post autor: SlaweQ »

katerhasser pisze: ...
Czy to sensowny montaż czy lepszy byłby inny, może dwuczęściowy, a może niski? HW50 jest w standardzie z otwartymi i bakę ma niską.
Bardzo dobrze, że to zauważyłeś.

HW50 to takie troszkę większe HW30, z tak samo ledwo zarysowaną baką policzkową.
Osada skrojona do strzelania z otwartych i jak założysz lupkę na średnim montażu,
to możesz odczuwać dyskomfort celowania.

Jeśli lupka to proponowałbym coś z obiektywem około 30 i na niskim montażu.
Sprawdzony to SM LT031C (choć brak na stanie).
Do tego upolowałbym Weavera RV7 (albo dał ogłoszenie 'Kupię').
Ściągasz muszkę, szczerbinkę i masz fajny zestaw, do tego wizualnie cieszący oko :)

Koszty tylko trochę większe niż wspomniałeś w swoim poście.
Idzie okres jesienno/zimowy strzelania co raz mniej i można zapolować na coś ciekawego na giełdzie.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Odnowie temat :D
Mam , raczej miałem ;) na HW50s PP3-12x42AO z montażem też PP .
Ostatnio zauważyłem że krzyż lekko ok 5 st pochylił sie ...myślałem że krzywo zamontowałem.
Jednak po ostatnim strzelaniu miałem kilka dni przerwy ,przed wczoraj wyciągam z szafy i pokrowca karabinek mierzę a tam krzyż św Andrzeja ;) .
Oczywiście zadzwoniłem do zielonegosklepu i odesłałem do naprawy , ale dziwna sprawa bo przy pakowaniu krzyż wrócił na swoją pozycje !
Ciekawi mnie co mogło być powodem usterki>
Jako tako HW50s nie jest zrywny na dodatek jest po tuningu u Hogana , luneta zadbana nie uderzona, na solidnym jednoczęściowym montażu.
Mam nadzieje ze uznają gwarancję i obawę czy to sie nie powtórzy , czy HW50s ok 15 J może rozwalać lunety?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

zbisz41 pisze:czy HW50s ok 15 J może rozwalać lunety?
... może . Tak HW50 może rozwalać lunety , jak teoretycznie pancerna optyka może się rozlecieć , bo tak i już .

Opinia o 'pancerności" takiej czy innej optyki wynika z %-towości jej usterek w trakcie lat użytkowania i ilości sprzedaży oraz wykorzystania na takich , a nie innych karabinkach .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Nie wiem co kolega pisze , nie rozumiem z tego nic .
Moja optyka ma pól roku , była chwile na HW97KT i teraz jakis miesiąc na HW50.
Kupiłem bo przede wszystkim była tania i miała w miare dobre opinie...więcej pozytywów niż negatywów ;)
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

zbisz41 pisze: Kupiłem bo przede wszystkim była tania i miała w miare dobre opinie...więcej pozytywów niż negatywów ;)
To, że coś jest „tanie i ma dobre opinie” to poza jak to mówią „wewnętrzną sprzecznością” chyba najgorsza możliwa rekomendacja :mrgreen: , praktyka wskazuje dość jednoznacznie na zdecydowany brak równości między pojęciami dobre i tanie. 
A moim zdaniem sprawa jest wbrew pozorom dość prosta.
Każdy powinien określić na co go stać i w założonym budżecie kupić najlepsze co się da do celu jakiemu ma służyć na podstawie dostępnych danych i opinii oraz doświadczenia swojego i innych użytkowników.
W moim przypadku miałem DOC’a a po jakimś czasie stwierdziłem, że zabawa mnie wciąga i warto wydać więcej żeby frajda była większa, no i teraz mam DOT’a a jak będę miał więcej kasy i uznam że sprawi mi to jeszcze większą przyjemność to kupię sobie coś jeszcze lepszego aż do granicy przy której stwierdzę, że na więcej mnie nie stać i tyle.
To samo dotyczy karabinków, mam slavię i ponieważ było fajnie to dokupiłem hw97 a w tak zwanych międzybiegach jeszcze i zorakiego, bo była kasa i przekonanie że będzie fajna zabawa.
Reasumując mój wniosek jest taki:
Kupuj zawsze najlepsze na jakie Cię stać, bo jak nawet się rozleci a wszystko ma prawo się popsuć (w szczególności to tanie i „dobre”) – no to co ? przecież Cię stać ! :mrgreen: 
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

zbisz41 pisze:Nie wiem co kolega pisze
... prawdę ... :P
zbisz41 pisze: nie rozumiem z tego nic .
... to , po co pytasz o oczywistości ??

Mozesz miec karabinek po czarach wszystkich świętych na tym padole , a i tak jak trafisz na słabszy egzemplarz optyki , to po prostu się rozleci . Rozpadają się celowniki za 1000-1500 zł ... ba za trzykrotność tych pieniędzy .. Bo celowniki optyczne nie były wymyślone do wiatrówek i nikt nie produkuje takowych . Są po prostu lepsze i gorsze , a właściwie wytrzymałe i mniej wytrzymałe ... w każdym przedziale cenowym ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

No i ok :D
Teraz musiałbym się zastanowić czy można jakoś zabezpieczyć lunetę?
Oczywiscie wiem że jest coś takiego jak montaż typu dampa ...a czy jest jeszcze coś innego? (pomijam fakt ze dampa 300 pln a luneta 200 ;) )
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...no i montaże PP sie nadają...
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2871
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Hiszpan63 pisze: Bo celowniki optyczne nie były wymyślone do wiatrówek i nikt nie produkuje takowych .
I dlatego lepiej poddać testowi 10 tańszych za 200 zł , niż jedną za 2000 zł .
Cayin
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 217
Rejestracja: 2015-06-19, 19:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cayin »

Filo pisze: lepiej poddać testowi 10 tańszych za 200 zł , niż jedną za 2000 zł .
Eeee taaam, lupka służy do celowania a nie do testowania :mrgreen: ... a zresztą ... każdy ... kraje jak mu ... staje :mrgreen:
hw97k+ DOT 4-16 AO
Zoraki hp-01 ultra
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Filo pisze: I dlatego lepiej poddać testowi 10 tańszych za 200 zł , niż jedną za 2000
...no, teraz to pojechałeś... :shock:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Cayin pisze: lupka służy do celowania
.. właśnie .
Filo pisze: lepiej poddać testowi 10 tańszych za 200 zł , niż jedną za 2000 zł .
... a potem mieć 10x gorszy wzrok i same kłopoty :P ... w 90% celowników za 200 zł jest tak podła optyka , ze nawey nie próbuję przez to spoglądać . Rybie jaja , refleksy , mleczenie ... wszyscy to bagatelizuja ... ale do czasu . Zawsze potem można dołożyć 1000 zł na optyka i super okulary . Wydatek do przełknięcia , bo przecież chodzi o nasze zdrowie ... :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zbisz41
Posty: 1061
Rejestracja: 2015-11-20, 12:52
Lokalizacja: Stare Tarnowice

Post autor: zbisz41 »

Hiszpan63 pisze:bo przecież chodzi o nasze zdrowie ...
no ba ...przecież zdrowie najważniejsze ....te psychiczne też ;)