Co warto a czego nie warto usprawniać w Iż 61?

Tu dajemy porady i oczekujemy odpowiedzi na pytania

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Co warto a czego nie warto usprawniać w Iż 61?

Post autor: Praktiko »

Witam serdecznie ! Wiem co zaraz napiszecie : "poszukaj na forum" Szukałem ,czytałem będę realizował, tylko jedno "ale" . Co z tych pomysłów po pewnym czasie się sprawdziło, a które były zbędne lub wręcz szkodliwe dla Iża. Najlepiej niech się wypowiedzą autorzy tuningu. Jeśli jest taki temat to proszę o nakierowanie mnie. Karabinek jest tak fajny , że nawet jak nie będę miał na chleb to wolę trawę jeść niż sprzedać Iża. Nigdzie nie mogę znaleźć filmiku z demontażem Iża pomoże ktoś?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2013-08-16, 19:25 przez Praktiko, łącznie zmieniany 2 razy.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

Witaj
1 - wyrzuć to co Wam zaraz oczy popsuje czyli te pseudo lunetę (dozbieraj na min 4x32, a najlepiej 3-9x32 lub celuj w Barską 2-7x32) lub strzelaj z otwartych
2 - tylko rozbierz Iżyka, wyczyść, posmaruj i już
3 - jak za mało to zmień sprężynę na taką od Slavii (konieczna ucinka) + prowadnica i to co w pkt 2
Jak dasz za mocną sprężynę to energia nieco wzrośnie, ale będzie bardziej kopał przez co będzie niecelny. Z niego nie da się mocno, ale da się celnie.

Od razu filmik by chciał. Pokombinuj i wysil mózgownicę z demontażem IZH 61

Na beżowym też coś było sporo, ale podobno szukałeś...

PS
Stowarzyszenie chcemy założyć na beżowym no i strzelnica na Węglowej tylko za 22zł/mc.

PS2
10s szukania i jest rozbieranie iżyka
"Flaszkę" za ... przyniesiesz na rozpoczęcie Węglówki w październiku.
Diana 75 i Daisy Powerline 717
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Post autor: Praktiko »

Wielkie dzięki. Flaszkę masz zaklepaną.Mocy nie chcę za bardzo zwiększać tylko kosmetyka tzn. prowadnica i może jakiś pomysł jeszcze z forum zmałpuję, żeby tak nie zgrzytał . Oczywiście czyszczenie i smarowanie! Film chyba sam nakręcę skoro nigdzie nie ma!
Węglówka jak najbardziej TAK, a stowarzyszenie to jakie dokładnie?
Lupka syna , na taką go było stać! On wie , że to trzeba zmienić i zmieni. Widziałem wiele zdjęć z rozbiórki Iżyka , ale film to film.
Jeszcze jedna prośba może znasz kogoś kto by chrono mógł użyczyć bo z kolegą mordujemy się z Venomem i swoje dwa chciałbym sprawdzić. Druga flaszka? Może jedna większa starczy.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź .
Ostatnio zmieniony 2013-08-16, 19:20 przez Praktiko, łącznie zmieniany 2 razy.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Post autor: Praktiko »

Link nie działa :cry: Spróbuję jeszcze raz umieścić
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

[/youtube ] wyrzuć, albo daj spację przed nim i działa. Choć prawdę mówiąc mam mieszane uczucia oglądając taki pierdolnik w lesie. :-/ Nawet pomimo tego, że to dzikie wysypisko to zapewne nie wasza robota.
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Post autor: Praktiko »

witeg to wysypisko jest na prywatnym terenie na wsi, miałem zgodę, pozwolenie właściciela na taki jednorazowy pokaz . Było używane dawno temu , a teraz nie wiadomo co z tym robić.Wiem trza posprzątać tylko kto to zrobi? Butelek nie tłuczemy nigdy w lesie , w ogóle nie strzelam do szklanych butelek . To był jedyny wyjątek w celu udowodnienia , że to możliwe. Wracając do setna sprawy butelkę da się potłuc!
Ostatnio zmieniony 2013-08-28, 21:55 przez Praktiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ciągnąc offtopic - napisałem o mieszanych uczuciach bardziej z uwagi na edukacyjny, czy wizerunkowy wydźwięk filmiku, który właśnie zaprzecza temu co napisałeś powyżej, żeby nie utrwalać schematu - grupa małolatów z wiatrówkami idzie do lasu rozwalać szkło. A nagrać, że np. przy jakimś murku z rozłożoną plandeką, płachtą, po radosnej rozwałce szkło zgarniamy do wora i już.
Tłuczenie flaszek to fajna zabawa i nie ma się co wypierać, że ja to nigdy, w żadnym wypadku itd., każdy rozwalał i pewnie rozwalać będzie, tylko właśnie fajnie byłoby, żeby przy okazji pokazu, że Iż daje radę, pokazać jak to powinno się robić.
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Tak jest Witku porządek musi być,i basta. :D
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Post autor: Praktiko »

Oj Witek ty strasznie moralizujesz. Płachty nie było, murek jest nowy i zakaz dziurawienia przez śrut, na podwórku szkła nie tłukę bo wszędzie jak nie zwierzak to jakieś okienko z szybką , las jest za stodołą więc daleko żeśmy w las nie chodzili ;) Jeszcze raz Ci mówię , że szkła nie tłukę i nie dla tego , ze to nie fajne tylko z lenistwa bo potem trzeba posprzątać. Następnym razem nakręcę film edukacyjny jak tłuc szkło zgodnie z BHP i pod czujnym okiem pana gajowego. Małolatem nie jestem, a i żadnej grupy tam nie było tylko moi dwaj synowie, a najważniejszy fakt diabli wzięli . Teraz nikt nie będzie pamiętał , że Iż tłucze butelki po piwie z 10-12 m tylko , że małolaty w lesie do butelki strzelali (w domyśle śmiecili w lesie) Czuję, że długo do lasu nie pójdę , a filmy będę nagrywał rejestratorem samochodowym na pewno będą baaardzo edukacyjne.
Ostatnio zmieniony 2013-08-28, 21:55 przez Praktiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Fakt trochę się naśmieciło w temacie, ale może ktoś trzymający władzę zlituje się i przeniesie to gdzieś do Hyde Parku. ;)
Nie mam zamiaru prawić Ci morałów, spójrz jedynie na film jedynie z punktu widzenia dzieciaka bawiącego się wiatrówką, a potem przeciwnika wiatrówek.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Praktiko, ... kolorki , to zostaw kolego dla Modów :! ... natomiast w kwestii tłuczenia butelek z iż-a61 ...
Praktiko pisze:Teraz nikt nie będzie pamiętał , że Iż tłucze butelki po piwie z 10-12 m
... bo i nie każdy tłucze , nie każdy śrut się do tego nadaje , ztuningowany iż-yk ma na 10-12m wypstykiwać maleńką dziurkę na tarczy i odpowiednio poprawiony tak właśnie robi :idea:

Mało tego .... dobrze zrobiony , z właściwie osadzoną optyką , pozwala na strzelanie 20-30m do kapselków i tym samym daje niesamowitą frajdę ...

Miałem trzy ... wszystkie skrojone na 3,5 - 4 J ... to wystarczy by pstrykać z plaskacza do kapsli ... energetycznie , to przy dobrym strzale da się potłuc butelki i 0,5j z asg ... tylko po co ... :shock: ... butelka i 10 - 12m ??? ... żadne wyzwanie ... :/

Rozbierz karabinek , skróć sprężynę (jest bardzo dobra) o dwa zwoje , odwróc prowadnicę na tył karabinka (lub dorób ertalitową :idea: , prawidłowo przesmaruj i ciesz się kulturą i celnością tego sympatycznego karabinka . Końcówka lufy prosi się o skrócenie o około 3-4mm i zrobienie nowej korony . Powiększyć trzeba też otwór w plastikowej końcówce (tej nakręcanej )...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Post autor: Praktiko »

witeg film już nie istnieje w sieci wiec nie będzie już nikogo gorszył. Przyznaję rację z tymi przeciwnikami wiatrówek , znajdą byle pretekst by zabraniać i ograniczać . Mój temat był o czym innym, a wyszło że o butelce piwa. Nauka nie pójdzie w las.
Hiszpan63 napisał:
Praktiko, ... kolorki , to zostaw kolego dla Modów :!
Dzięki za pouczenie o kolorach, na pewno więcej ich nie użyję. Bardzo dziękuję za wszystkie rady na temat Iża. Kilka przeróbek już robię lub się przymierzam więc tym bardziej rady od kogoś kto miał ich trzy są bezcenne. Mocy nie zamierzałem zwiększać , a jedynie trochę go usprawnić . Jeszcze tylko dwa pytania , ile wytrzyma sprężyna i jak często ty ją wymieniałeś?
Dziękuję za pouczenia i pozdrawiam!
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Praktiko pisze: ile wytrzyma sprężyna i jak często ty ją wymieniałeś?
... odciążona , z niewdużym napięciem wstępnym działa do dzisiaj :! ... w każdym z trzech iż-y . Ostatniego sprzedałem kilka lat temu i najprawdopodobniej nadal jest sprawny . To są dobre sprężyny i wytrzymują wiele wiader śrutu .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Potwierdzam :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Praktiko
Posty: 64
Rejestracja: 2013-08-05, 09:44
Lokalizacja: k/Białystok

Post autor: Praktiko »

Cześć. Dzięki za odpowiedź w sprawie sprężyny , nie mam zapasowej i tak za w czasu pytałem. Iż rozebrany film i fotki zrobione. Wszystko umyte , tłok wypolerowany, na resztę czasu nie starczyło. Prowadnicę dorobię nową (będę się starał ), a także ciężarek bo nie centryczny. Zrobię coś na wzór pomysłu Senia( przynajmniej będę chciał). Parę niespodzianek było jak to za pierwszym razem . Zrobię ten otwór większy w końcówce plastykowej , a co do korony i obcięcia to ja tego nie potrafię. Kolega zna się na obrabiarkach i robi różniste rzeczy ale tego to jeszcze nie robił , a nie chcę abym to ja był pierwszy z moją lufą. Napiszę co dalej wyszło . Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu