Niwelator Świądu

Moderator: Hiszpan63

XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Niwelator Świądu

Post autor: XKaroll »

Miał ktoś z was okazje użycia tego : http://www.militaria.pl/highlander/piez ... _p6351.xml :?

Czy to w ogóle działa ?

Zastanawiam się nad kupnem ponieważ komary strasznie mnie lubią a różnego rodzaju spray'e nie wystarczają :evil:
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

XKaroll pisze:Zastanawiam się nad kupnem ponieważ komary strasznie mnie lubią a różnego rodzaju spray'e nie wystarczają
... wypożycz sobie Starszego Pana :lol: ... przy nim jest święty spokój z robalami :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Hiszpan63 pisze:... wypożycz sobie Starszego Pana ... przy nim jest święty spokój z robalami
Wyższy stopniem jesteś :( Nawet Ci naubliżać nie mogę :oops:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Zapamiętam na przyszłość :P Jednak aktualnie bardziej potrzebuje opinii o tym sprzęcie ;)
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Przetrzyj sobie ukąszenie spirytusem salicylowym z apteki za 2zł., taniej będziesz miał ;)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Starszy_Pan pisze:Wyższy stopniem jesteś :(
... a musisz wypominać ?? :/ ... mnie wystarczy , że wiesz czego by nie było , gdyby się daszek nad głową nie otworzył ... :roll:

XKaroll pisze:Jednak aktualnie bardziej potrzebuje opinii o tym sprzęcie
... mało prawdopodobne , by się ktoś objawił z doświadczeniami . Drogie , nie wiadomo jak reaguje ciało , a w dobie wszechobecnych uczuleniowców i alergików , to żaden "tramwajoseksualny" sobie cery psuł nie będzie celem doświadczeń . Pozostała rzesza używa sprawdzonych preparatów lub ...
tomtay pisze:Przetrzyj sobie ukąszenie spirytusem salicylowym z apteki za 2zł.
... i chwacit ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Nie próbowałem tego wynalazku. Piezoelektryk..... trochę mi przypomina stary rybacki (może wędkarski?) sposób - zbliżasz żar (kawałek drewna, papieros...) do ukąszenia tak ,żeby było na granicy bólu, ale jeszcze nie oparzyć się. Na bąble po komarach działa, testowałem na sobie.
Mniej hardkorowy sposób to olejek drzewa herbacianego, dostępny w aptekach za kilka plnów. Mnie pomaga, skuteczniej niż preparaty antyhistaminowe. Skutek nie jest natychmiastowy, ale po godzinie, dwóch.
edyta:
.... jestem dobrym testerem bo mam uczulenie na meszki - puchnie pół ręki, albo nogi, na dokładkę po sterydach przeciwzapalnych puchnę jeszcze bardziej, kiedyś nie dałem rady założyć sandała na rzepy.
Ostatnio zmieniony 2013-06-21, 10:14 przez witeg, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Ja używam:
Obrazek
i wbrew temu co insynuuje Hiszpan owady tak bardzo do mnie nie lecą ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

tomtay pisze:Przetrzyj sobie ukąszenie spirytusem salicylowym z apteki za 2zł.
Hiszpan63 pisze: ... i chwacit ... ;)
No to idę do apteki , oby działało :> Przy okazji trochę kasy zaoszczędze :D
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Panowie...wanilia :! Działa - sprawdzone.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Xanth
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 38
Rejestracja: 2012-09-17, 22:33
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Xanth »

Zamiast preparatów opartych na DEET polecam ikarydynę (pikarydyna z hamerykancka) lub syfex o oznaczeniu IR3535. Ten ostatni to jeden z nowszych związków chemicznych. Wszystkie maja zbliżony czas działania. Ja dorwałem Autan tropical w lidlu za 12 zyli , to samo w aptece 21 zyli. W wędkarskich można sie rózniez popytać. DEET ma jadna wadę niektóre tworzywa w kontkacie z nim , że tak powiem rozpuszczaja sie.

Co do wanilii to może i działa ale raczej oryginalna wanilia niz jej sprzedażowy substytut (etylowanilina). Podobno witamina B6 również ale to raczej na ludzi niż komarzyce.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Aromat waniliowy działał na meszki, na komary nie, przynajmniej te które chciały mnie użreć.
Aparacik z tematu ma być środkiem po, a nie przed i z przynoszących ulgę sposobów najskuteczniejsze są te dwa które wymieniłem.
Spirytus salicylowy odkazi, przez chwilę może przyniesie ulgę (parując chłodzi i nieco znieczula) natomiast zaraz swędzi tak samo.
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Re: Niwelator Świądu

Post autor: Negza »

XKaroll pisze: Czy to w ogóle działa ?
Moim zdaniem to nie będzie działać. Rytmiczne impulsy elektryczne mogą spowodować „znieczulenie” - zmianę odczuć pochodzących z jakiegoś miejsca, ale z doświadczenia zawodowego wiem, że muszą mieć odpowiednie parametry, muszą trwać przez kilkanaście minut i nie zawsze uzyskuje się zadowalający efekt (to duże uproszczenie tematu). Tak działa np. TENS – taki aparacik stosowany do leczenia bólu. Wątpię, żeby kilkukrotne pobudzenie prądem dało podobny efekt, albo zmieniło jakoś właściwości jadu. To jest raczej hybryda - placebo / maszynka do wyciągania pieniędzy, coś jak cudowne środki wzmagające męską moc w lędźwiach z reklam telewizyjnych :mrgreen:
Tę wędkarską metodę opisana przez Witka stosuje znajomy i twierdzi że to działa. Używa takiego "neutralizatora ukaszeń" na baterie z metalowym „grzybkiem”, który się rozgrzewa.
W kontekście komarzych ukąszeń, osobiście nie mam doświadczeń z żadną z tych metod.
Wiatrówki różne
Awatar użytkownika
Rzułf
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 371
Rejestracja: 2013-02-17, 01:44
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Rzułf »

Podobno trza się wrotyczem nacierać to nie będą żreć: http://youtu.be/sfVIuDpUEaQ (filmik po naszemu , tylko tytuł po anglijskamu).
[center]
:mrgreen: TX 200 Mk3 + Bushnell Legend 5-15x40 AO :mrgreen:

:mrgreen: Silny jak lis, sprytny jak tur, szybki jak żółw :mrgreen:

Sygnatóra zastempcza.[/center]
Awatar użytkownika
Kiersnowski Art
Posty: 476
Rejestracja: 2012-03-17, 18:49
Lokalizacja: Błonie, obecnie

Post autor: Kiersnowski Art »

Xanth pisze:Zamiast preparatów opartych na DEET polecam ikarydynę (pikarydyna z hamerykancka) lub syfex o oznaczeniu IR3535. Ten ostatni to jeden z nowszych związków chemicznych. Wszystkie maja zbliżony czas działania. Ja dorwałem Autan tropical w lidlu za 12 zyli , to samo w aptece 21 zyli. W wędkarskich można sie rózniez popytać. DEET ma jadna wadę niektóre tworzywa w kontkacie z nim , że tak powiem rozpuszczaja sie.

Co do wanilii to może i działa ale raczej oryginalna wanilia niz jej sprzedażowy substytut (etylowanilina). Podobno witamina B6 również ale to raczej na ludzi niż komarzyce.
Akurat Autan Tropical jest na Deet 25% zawartości, czyli minimalna skuteczna dawka środka. Repelenty na 1r 3535 też widziałem, jak skończy mi się zapas Ultrathon-u to potestuję.
Koniec żartów Panowie. Zaczęły się schody
Slavia 631 + Blog 3,5-10X40 SFE
Remington NMA1858 .44