Tarczka blucas 10m

Szeroko i niezobowiązująco pojęte strzelectwo rekreacyjne

Moderatorzy: Hiszpan63, SlaweQ

Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Tarczka blucas 10m

Post autor: blucas »

Postanowiłem dodać jedną z bardziej "udanych" serii. :oops:
Tarczka nie jest dokładnie wyskalowana- cała tarcza ma 4.4cm (powinno być 4,55)
Karabinek: Diana 75
kaliber: 4,5
odległość: 10m
Postawa: stojąca (bez podpórki)
Ilość strzałów: po 5 na tarczkę
Moje strzały to ta seria u góry z podpisem Ł. na dole tarczki kolegi.
Obrazek

Jak widać jest co poprawiać...
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Cześć,
Pozwolę się podpiąć pod temat ;-).
Załączę swoją fotkę, jestem z niej dumny!, powstała 5 minut temu.
Dystans 10m również Diana 75, postawa stojąca.

Pozwolę sobie również zadać pytanie doświadczonemu gronu.
Jak widać środkowa tarczka jest chyba najlepsza, ustawienie się w takiej pozycji jest dla mnie najwygodniejsze, ucelowanie w te wyżej i niżej jest już walką z ustawieniem się w celu.
Jak sobie radzicie z taką z pozoru błahą różnicą w pozycji celu względem ustawienia ciała. Tutaj przez cały trening nie ruszałem się z miejsca. Może to błąd i powinienem się ustawić do każdej tarczki?

Pozdrawiam i życzę 'stosunkowo' udanego weekendu.
soda
Obrazek
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Jeśli ta wysokość jest optymalna dla Ciebie, to nie kombinuj tylko kup u Hexera tarcze krg 3015
-> http://strzelectwo.kimla.de/index.php?ppn,29
Będziesz miał pięć w rządku na tej samej wysokości :roll:

Uczę się strzelać od nowa 8-)
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Dziękuje za podpowiedź. Takie chyba zakupie.
A stare chyba potnę, znaczy powyicinam z nich pojedyncze tarczki i nakleję sobie na jakiś kartonik. Muszę zakupić też jakiś lepszy kulochwyt, w aktualnym zrobiła się już dziura na wylot ;(.

Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3688
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Post autor: Ślubek »

SlaweQ pisze:nie kombinuj tylko kup u Hexera tarcze krg 3015
A tak, z ciekawości - czy do tych tarcz jest jakiś specjalny kulochwyt? Może przejściówka do kulochwytu 14x14?

Jak się ich używa?
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Jest kaseta ( przesuwasz w niej pasek) krg 3020
Bardzo fajne jeśli jest się na strzelnicy z tarczociągiem - nie mylą się tarczki.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Cześć,
Co do zakupu w sklepie Hexera, czy ze mną coś jest nie tak?(retoryczne :-)) bo za żadne skarby nie jestem w stanie dodać nic do koszyka ;(. Chciałem Wam jeszcze raz podziękować za sam fakt istnienia, i możliwość popisania z Wami. Nie specjalnie jestem silny w kontaktach z ludźmi i internet jest swojego rodzaju wybawieniem. A jak jeszcze są ludzie którzy dzielą to samo hobby/hopla/kota ...., Wczoraj w nocy jeszcze nie mogłem zasnąć i udało mi się ustrzelać taką tarcze :

Obrazek

Z tej radości dopiero nie mogłem zasnąć ;-). Bardzo się ciesze że zmobilizowałem się i zakupiłem karabinek, mało co ostatnio daje mi tyle radości ;-)

Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

soda, testowałeś te poprawki do postawy które opisywałem w przywitalni? Jakie efekty?

Ps. Ale wybrałeś temat... wstyd mi tych tarczek bo to pierwsze jakie dodałem na tym forum :oops:
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

Cześć,
Testowałem, trochę podglądałem jeszcze jak strzelają pro, i pewnie jest to wypadkowa jakaś.
Staram się stawać równolegle do celu. Staram sie dokładnie identycznie podpierać karabinek, stopka za każdym razem tak samo ją umiejscowić. I robię test, składam się, zamykam oczy, i sprawdzam później gdzie jestem w celu, przeważnie celuje wtedy za bardzo w prawo, wtedy korekta nogami, i znów, złożenie się do strzału, zamknięte oczy itd. Jak już stoję poprawnie (syn mi odmalował mazakiem na kafelkach ślady) staram się uspokoić i strzelam. Jak mierzę i widzę że nic z tego nie będzie, za bardzo lata mi lufa a już kończy mi się bezdech, odkładam karabinek, kilka oddechów i od początku. Na początku starałem się lewy łokieć (jestem praworęczny) opierać na kości biodrowej, ale teraz już tego nie robię, jakoś udało mi się tak wypracować postawę iż udaje mi się utrzymać rękę dosłownie 2cm przed kością i udaje mi się tak celować. Zabawa jest przednia!!! Muszę tylko znów wydać trochę kasy, przestrzeliłem kulochwyt.... co za gówna sprzedają, Dianka ma 8.6J, ciekawe jakby zasunąć w taki kulochwyt z czegoś podlimitowego...
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

soda, kulochwyt zrób sobie sam, będziesz miał pewność, że szlag go nie trafi.

Ja swój zrobiłem z blachy 0,5mm. Tył kulochwytu ma trzy warstwy blachy.
Strzelane do niego było z różnych wiatrówek, także tych pod samym limitem. Nawet dla testu z 20cm. Ślady i delikatne wgnioty są, ale nie ma mowy o przebiciu, a służy mi już kilka lat.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

blucas ;-), nie widziałeś moich pierwszych... Pistoletowe i ciężko się było w czarnym zmieścić ;-)
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

forestkorsze, tak chyba zrobię, podpatrzyłem pewien pomysł na realizację. Obudowę wykonam z drewna, taką ramkę z wysoką bandą, i zaleje tył ołowiem. Aktualny nie dość że ma dziurę to jeszcze jak strzelam w tarczki po 5 na arkuszu i jak przyładuję w jakąś skrajną zaczyna mi się przesuwać po podłożu ;(
Awatar użytkownika
tkrex
Posty: 18
Rejestracja: 2012-07-20, 23:13
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: tkrex »

Możesz też zrobić albo kupić gotowy w kształcie postawionej na boku piramidki ze zbiornikiem na śrut. Taki kształt ma tą zaletę że nie rykoszetuje z niego śrut w kierunku strzelającego tylko wpada do tego zbiorniczka. No i nie przestrzelisz go raczej dzięki tym kątom padania śrutu. Strzelam czasem z pistoletu w garażu z 5m i bywało że przedtem dostawałem po d...e własnym śrutem :-).
Coś takiego jak np. tu:
http://www.artmilitarne.pl/pl/p/Kulochw ... -14x14/291
soda
Posty: 253
Rejestracja: 2015-09-07, 19:31
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: soda »

No właśnie taki załatwiłem ;(

Obrazek

Pozdrawiam
soda
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Chińska blacha z chińskich butelek PET.

Zrób sobie sam, tak jak Ci pisałem, będziesz wiedział co masz, z czego i że się nie roz...li.

Wygląd jest drugoplanowy, ma być trwałe i praktyczne, a jak się postarasz, to i wygląd będzie miało.

Różne cele i elementy pomocnicze zrobione samemu najbardziej cieszą.

Do dziś mam dzwonko-spiner, który nadal sprawuje się rewelacyjnie a zrobiłem go w 2007 r.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]