ruchomy zamek zasilany CO2 w PPsz

Moderator: Hiszpan63

zimn
Posty: 1
Rejestracja: 2013-04-28, 19:24
Lokalizacja: szczecin

ruchomy zamek zasilany CO2 w PPsz

Post autor: zimn »

witam

jestem w trakcie przerabiania pepeszy na prezent dla kuzyna. (pepesza jest kupiona legalnie w Polsce i ma papiery potwierdzające pozbawienie cech użytkowych)
pisałem już na kilku forach ale na razie nie trafiłem na nikogo kto mógł by mi wskazać kierunek

przebudowa polega zamocowaniu wewnątrz "broni" systemu gazowego poruszającego zamkiem. zasada jest taka ze kurek otwiera zawór który kieruje co2 do rury gazów powrotnych co powoduje odskoczenie zamka.

kilka części było pobranych z dawcy C11

wykonałem już magazynek z gniazdem dla kapsuły co2, przyłącze ukryte w gnieździe magazynka doprowadzające gaz do wewnątrz komory nabojowej.

mam teraz problem ponieważ muszę wykonać zaworek który zmieści się w lufie (kaliber 7,62 mm). zaworek chciałem wykonać z 2 elementów obudowa i wewnątrz stożek z oringiem, jak wciśniemy stożek zawór jest otwarty.

przyjąłem ze średnica wewnętrzna obudowy zaworu to 2,5 - 3 mm, co przy założeniu ze lufa me wewnątrz luzu na 7,6mm daje nam grubość ścianki 2,3mm. odjąć gwint to da jakieś 1,8 - 2mm grubości ścianki

z jakiego materiału wykonać taki zaworek? mam dużo aluminum (pa13) i mosiądzu. czy te materiały wytrzymają i będą bezpieczne?


[edit]

znalazłem takie wzory

Naprężenia
Wzdłużne - Sigma2 = pd/4g
Obwodowe - Sigma1= pd/2g
p - cisnienie, d srednica średnia, g grubość scianki. A zredukowane to bedzie pierwiastek z Sigma1^2+Sigma2^2-Sigma1*Sigma2

ale coś mi się nie zgadza bo za duże mi wychodzą wartości (wyszło mi ze taki zaworek robiony z pa 13 wytrzyma spokojnie ponad 500 bar)