Pistolet Łucznik wz.70

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Pistolet Łucznik wz.70

Post autor: crash85 »

Witam kolegów. Kilka dni temu nabyłem drogą kupna własnego łucznika :D pistolet ma już u mnie dożywocie :D strzelam głownie na dystansie piwnicznym czyli od 5 do 35 metrów ale z łucznika narazie na max 10m.

Mam problem ze szczerbinką, zauważyłem że co jakiś czas jakby mi się ukosowała,w płaszczyźnie poziomej się buja na prawo i lewo, znacie jakiś patent na jej usztywnienie bo to majtanie mnie troszkę irytuje i wyniki mnie nie zadowalają a ćwiczę dosyć intensywnie z coraz lepszymi wynikami.
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

chyba Ci nikt nie powie, bo nie wiadomo co poszło, jeśli regulacja prawo lewo to wymiana chyba, bo watpie czy to można kupić, ale piszesz że kosi, to może komuś banalnie spadła, musisz wyczuć, blacha do zmiany
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

chyba sobie poradziłem, dogielem te zawiniete blaszki z przodu które trzymają blaszkę główną a także blaszka główna ma pod szczerbinką nacięcię, rozgielem je i narazie trzyma, wchodze w fazę testów
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

To zwykła przypadłość wszystkich Łuczników . Słusznie zrobiłeś doginając blaszki , bo taka właśnie jest konstrukcja tej szczerbinki . Wszystkie tak mają w mniejszym lub większym stopniu . Nic niepokojącego ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

a czy ktoś wymieniał je na inne np. od slavi lub hw?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ja miałem od Gamo :idea: ... od HW też da radę dopasować ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zefirek
Posty: 20
Rejestracja: 2013-07-02, 11:40
Lokalizacja: Białystok

Post autor: zefirek »

Drodzy Forumowicze,

Jak sprawuje się ta uszczelka w łuczniku?

Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ta ze zdjęcia , to nie mam pojęcia , ale taka sama całkiem dobrze ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zefirek
Posty: 20
Rejestracja: 2013-07-02, 11:40
Lokalizacja: Białystok

Post autor: zefirek »

Hiszpan63 pisze:Ta ze zdjęcia , to nie mam pojęcia , ale taka sama całkiem dobrze ... ;)

:)


Niebawem zacznę rozbierać swego "dziadka" łucznika poczciwego, w celu wymiany owej uszczelki. Po wielu godzinach spędzonych przed komputerem zdecydowałem się na tego łucznika, jako pierwszą wiatrówkę, mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie. Słyszałem, że po zakupie warto go przeczyścić i odpowiednio nasmarować, więc w razie problemów zgłoszę się do Was po pomoc. ;)
zefirek
Posty: 20
Rejestracja: 2013-07-02, 11:40
Lokalizacja: Białystok

Post autor: zefirek »

"Nie ważne jak, nie ważne co, nie ważne kiedy - I tak TY jesteś winny za każdy wypadek ze swoją wiatrówką"
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

W zasadzie pistolet działa najlepiej , jak go fabryka stworzyła . Pojedyncza sprężyna wymaga dorabiania prowadnicy.


... ten drugi link jest do karabinka Łucznik ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zefirek
Posty: 20
Rejestracja: 2013-07-02, 11:40
Lokalizacja: Białystok

Post autor: zefirek »

Aha, to sprężyn nie będę wymieniać. ;)

Zobaczę w jakim stanie będzie uszczelka. Jak nie będzie nadawała się do użytku, to wymienię ją na tą z linku powyżej.

A czym najlepiej smarować łucznika?
"Nie ważne jak, nie ważne co, nie ważne kiedy - I tak TY jesteś winny za każdy wypadek ze swoją wiatrówką"
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Jest na forum mnóstwo materiału na ten temat,jest to smar molibdenowy,smar miedziowy,olej sylikonowy,olej PKB.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
zefirek
Posty: 20
Rejestracja: 2013-07-02, 11:40
Lokalizacja: Białystok

Post autor: zefirek »

Michał pisze:Jest na forum mnóstwo materiału na ten temat,jest to smar molibdenowy,smar miedziowy,olej sylikonowy,olej PKB.
Przeczytałem wszystko :)

Zaczynam kompletować smary i oleje.
Mam jeszcze prośbę, czy możecie mi napisać co, czym i jak posmarować? Myśle, że warto te wszystkie informacje zgromadzić w jednym miejscu. ;)


Do czego potrzebny jest olej sylikonowy w łuczniku? :shock:

smarowanie sprężyny - smar molibdenowy
tłok z cylindrem - smar molibdenowy (cienka warstwa)
całość - olej PKB
skórzana uszczelka lufy - olej sylikonowy?
środek lufy - ???
Ostatnio zmieniony 2013-07-03, 14:38 przez zefirek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie ważne jak, nie ważne co, nie ważne kiedy - I tak TY jesteś winny za każdy wypadek ze swoją wiatrówką"
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

No właśnie skoro czytałeś to powinieneś wiedzieć że olejem sylikonowym smarujemy uszczelki wszelakiego rodzaju,smarowanie smarem molibdenowym wszystkie nieruchome części w karabinkach i pistoletach łącznie z tłokiem (cieńka warstwa) ale z umiarem,smarem miedziowym smarujemy spust (wszystkie ruchome części) kostkę na łączeniu lufy,elementy w/w spustu.A środek lufy można smarować od czasu do czasu przecierakiem filcowym z odrobiną oleju i przestrzelić.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22