Sprężyna gazowa do starego Hatsana

Moderator: Hiszpan63

cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Ty jesteś niewiarygodny.... polityk normalnie. Opisujesz, elaboraty tworzysz, a wystarczyłoby wkleić jakieś tarczki i napisać w czyim towarzystwie strzelone, kto to widział, itp. A potem dopiero zachwycać się i rozwodzić nad swoimi poprawkami.
Zrozum, że do nas przemawiają fakty a nie opisy i przemyślenia. Nie dziwię się kilku kolegom, którym widać że cierpliwość już się kończy.... przerabialiśmy już na forum różnych "miszczów" , jeden nawet qbetkę miał lepszą niż Prosport i usiłował wszystkim to udowodnić, a w zderzeniu z rzeczywistością zajął ostatnie miejsce na zawodach :) I dodać należy, że wcale nie był złym strzelcem.
Nie wieszam na Tobie psów, ale jak chcesz coś zaprezentować, to zrób to tak jak się powinno robić, a nie od dupy strony. Te zjebki na beżowym powinny Ci też dać do myślenia..... że nie ma skutku bez przyczyny. Ogarnij się trochę chłopie i zrób to co zamierzasz tak jak to się powinno zrobić. Tutaj nikt nie życzy Ci źle (mam nadzieję), więc podejdź do sprawy poważnie i nas też traktuj poważnie. Powodzenia.
orzeszki....koniecznie :)
tao_tsy
Posty: 235
Rejestracja: 2012-01-30, 11:59
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: tao_tsy »

Za dużo pisaniny i nie potrzebne złe emocje . Złap kontakt z Łódzka Grupa Strzelecka "Orzeł" . To spotkanie by było więcej warte niż 10,000 słów w tym temacie .
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

młotek pisze:Nadal mam jednak nadzieję, że np. kolega Hiszpan63 konkretnie określi sensowne warunki takiego testu
Określiłem :!
Hiszpan63 pisze:Pokaż możliwości swojego karabinu szerszej rzeszy strzelców , to nikt z żadnego powodu wyśmiewał Cię nie będzie .
Sposób w jaki to zrobisz należy do Ciebie ... ma być 55m , pp x8,5 , twój Hatsan ... i skupienie powtarzalnie w 50gr . Czyli co najmniej dwa -trzy razy pod rząd to samo ... kropka .

Deklarowałeś wizytę na zawodach . Podejdź do dowolnego sędziego , przedstaw sprawę , zaproś postronnych strzelców / obserwatorów i pokaż/zaprezentuj swoje osiągnięcia .
młotek pisze: Skąd tyle jakichś dziwnych emocji? Nigdy nie chodziło mi o uznanie w czyichś oczach, a tylko o dobro tych mniej zamożnych posiadaczy tańszych wiatrówek.
No właśnie , więc nie omamiaj przyszłych posiadaczy Hatsanów i wciskaj kitu , że po tuningu spustu "ala młotek" będą mieli rewelacyjne skupienia :! ... przewaliłem mnóstwo sprzętów , jestem wystarczająco dostatecznym strzelcem , by wiedzieć , że tak powtarzalne skupienia są z Hatsana w zasadzie niemożliwe . No ale zawsze się może wydarzyć wyjątek (dajesz nam to do zrozumienia ) , zatem skoro jestem w błędzie , to nam to udowodnij :!

Będziesz znał odległość (55m) sam możesz ją wymierzyć , pozostałe parametry są określone , więc nie widzę powodów dla których miałbyś tego nie dokonać ... powtarzalnie i bez problemu ...
młotek pisze:50gr z 50-60m to moje maksymalne możliwości bez względu na to jakim bym sprzętem nie strzelał.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 157
Rejestracja: 2012-09-13, 20:39
Lokalizacja: Zalesie

Post autor: Januszpelle »

Kolego młotek - wystarczy jak wkleisz jakąś tarczę ze swojego strzelania.
Moje dzisiejsze i pierwsze zarazem próby w tym roku na 55 metrach.
Dwa strzały zboku tarczy, coby nie psuć "całości", kilka kliknięć i sru :)
Sezon strzelecki uważam za rozpoczęty.... i tragedii nie widzę :D

Ps. Świadków nie mam. Gdybym oszukiwał straciłbym radość ze strzelania. Pozdrawiam.

Obrazek
AA FTP 900 + Big Nikko i pistolet Steyr LP-10 + Simmons 4x32
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Opis na tarczy podoba mi się:
Internetowa Dżentalmeńska Liga Wiatrówkowa ;)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Obrazek[/img]

Niestety ostatni raz strzelałem jesienią, więc fotki są stare.
Tarczka z monetą odległość 40m
Czarna tarczka obok z odległości 25m (przed przeróbką spustu).
Skupienie nie jest tu najważniejsze (choć widać poprawę).
Przed poprawieniem spustu u góry i u dołu głównego pola z trafieniami widoczne są trafienia które umieszczone są trochę z boku. Całe zaś główne pole z trafieniami jest lekko zeskosowane. To było typowe ułożenie przestrzelin przed wspomnianą poprawką.
Po poprawieniu spustu siła nacisku była już bardziej jednorodna i główne pole z przestrzelinami układa się już pionowo (sorry za dziwne określenia).

Wydaje mi się, że głównym powodem całego nieporozumienia z Wami jest fakt, że większość z was ma zazwyczaj do czynienia z nowymi karabinkami.
Po wystrzeleniu zaś paczki śrutu zniekształcenia fabrycznego spustu są już tak duże, że nie jest w stanie zapewnić jakiejkolwiek powtarzalności.

Kolego Hiszpan63 jakoś nie widzę ani warunków testu ani obietnicy, że jeśli go spełnię to zastosujesz to rozwiązanie przy tuningu następnych hatsanów.

Test jaki proponujesz nie jest bowiem testem wpływu zmodyfikowanego spustu na celność, a testem całego karabinka (więc również innych zmian których ta dyskusja nie dotyczy).
Jeśli miałoby to wyglądać tak jak określiłeś, to musiałoby oznaczać, że od tej pory cały proces tuningu robić będziesz według mojego pomysłu. To spora różnica, tym bardziej, że do tej pory nie zadeklarowałeś nawet wprowadzenia zmian w spuście.

Jak do tej pory wygląda to więc tak, że nawet jeśli spełniłbym twoje życzenie, to i tak znalazłbyś cały szereg wymówek i stanęłoby tylko na tym, że pisałem prawdę, a tuningowałbyś i tak po staremu.
Co cię nie zabije to cię wzmocni
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

młotek pisze:Wydaje mi się, że głównym powodem całego nieporozumienia z Wami jest fakt,
... że większość (jeśli nie wszyscy ) po prostu nie wierzą w Twój cudowny tuning spustu , poprawiajacy o 100% możliwości całkiem niezłego , budżetowego karabinka . I tyle ...

Deklaracja , że mam tuningować po Twojemu .. ?? :shock: ... ja twardo na ziemi jeszcze stoję ... :P ... nie odważyłbym się na taki "strzał w swoje kolano" ... :P
młotek pisze:stanęłoby tylko na tym, że pisałem prawdę
... ... na razie , to piszesz "prawdę" , w którą tylko Ty wierzysz ... :P
młotek pisze:a tuningowałbyś i tak po staremu.
... tuning Ultra , to marka :! , a nie moje widzimisie ... :P I niestety , Twoje nieudowodnione , nie poparte testami wytrzymałościowymi wypociny , nijak się mają do sprawdzonych rozwiązań .

Póki co , chwila jeszcze i temat zamykam . Kto zechce poczytać na beżowym , to poszuka w Rynsztoku . Mnie się znudziło .... a i "młodzi" niech głupot nie czytają ...
Januszpelle pisze:Moje dzisiejsze i pierwsze zarazem próby w tym roku na 55 metrach.
... sam widzisz Januszu , że przepłaciłeś za ten karabin . Pogadaj z Kolegą młotkiem na PW , to Ci ztuninguje co potrzeba .... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Przemek nie zamykaj, do działu humor raczej nie zaglądam bo moja zona mówi że znam chyba wszystkie dowcipy a tu co zajrzę to ubaw po pachy. Młotek to jakiś brat bliźniak Janusza, może ich rozdzielili w szpitalu albo co?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 157
Rejestracja: 2012-09-13, 20:39
Lokalizacja: Zalesie

Post autor: Januszpelle »

maximus pisze:Młotek to jakiś brat bliźniak Janusza, może ich rozdzielili w szpitalu albo co?


Wyjaśnisz może, dlaczego zbratałeś mnie z Kolegą młotkiem?
AA FTP 900 + Big Nikko i pistolet Steyr LP-10 + Simmons 4x32
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Januszpelle pisze:Wyjaśnisz może, dlaczego zbratałeś mnie z Kolegą młotkiem?
Janusz :! ... to nie o Ciebie chodziło :mrgreen: ... był tu taki Janusz , co to chinki do steyrów przyrównywał ... Analogia :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Januszpelle
Posty: 157
Rejestracja: 2012-09-13, 20:39
Lokalizacja: Zalesie

Post autor: Januszpelle »

Dzięki. :D W takim razie znowu mam chęć na poprawianie swoich "monet" na tarczach :D

Ps. Ale zauważ Przemku jaką mam jedną centralną dziurkę na tarczy. I dla takich właśnie dziurek ciągle ćwiczymy :D
Ostatnio zmieniony 2013-04-08, 21:26 przez Januszpelle, łącznie zmieniany 1 raz.
AA FTP 900 + Big Nikko i pistolet Steyr LP-10 + Simmons 4x32
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Czyli wychodzi, że miałem rację.
Szkoda.

Szkoda również, że uczestnicy tego podobno dżentelmeńskiego forum, którzy sami przyznali się do kłamstwa, są poważniej traktowani niż ktoś, kto jak do tej pory na kłamstwie nie został przyłapany (a wystarczyło powiedzieć - Panowie nie ma sprawy poczekamy kilka miesięcy, sprawa się wyjaśni - po czym zamknąć temat i nie dopuszczać do kolejnych oszczerstw i zaczepek).

Oczywiście danego słowa dotrzymam i pojawię się na jakiejś imprezie.
Jednak jeśli dowiem się kiedyś, że ktoś za kasę przerabia spust po mojemu, to smutna jego potargana.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...nie ten Janusz, nie Ty...
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

oj młocie, młocie.....

twój tuning spustu i twierdzenie że hary po takim zabiegu robi sie "taki celny" jest bezgranicznie naiwne,
to tak jakbyś był mechanikiem i wciskał klientom bajeczke że jak wymienią sobie kierownice na sportową to już będą mieli sportowy wózek :P

nie mów nikomu głośno o tym swoim tuningu spustu, bo jak usłyszą Cię anioły w niebie to ze śmiechu puszczą im zwieracze i może spadnie na Ciebie gó.....y deszcz :P
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Nie zauważyliście, że większość zakładanych przez młotka tematów (tu i na beżowym), ma charakter ukrytej prowokacji? Zaczyna się zwykle niewinnie, ale autor tak naprawdę wcale nie jest zainteresowany odpowiedziami i wiedzą innych - tylko lansowaniem swojej teorii za wszelką cenę... ;)
Ale najlepsza jest próba wymuszenia na Przemku "fachowego" tuningu spustu w opcji Ultra... :P
Ostatnio zmieniony 2013-04-08, 22:08 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42