Sprężyna gazowa do starego Hatsana

Moderator: Hiszpan63

młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Sprężyna gazowa do starego Hatsana

Post autor: młotek »

Przeglądając wczoraj śruty i części na alledrogo zauważyłem coś nowego.
Do starszych modeli Hatsana oferują teraz sprężyny gazowe.
Cena jeszcze do przełknięcia, więc szybko zacząłem szukać w necie jakichś opinii.
Oczywiście okazało się, że sprawa wcale nie jest już taka nowa (ze względu na różne inne zainteresowania nie mam czasu, jak niektórzy, na śledzenie wszystkich wypowiedzi na wszystkich wiatrówkowych forach).
Dość łatwo znalazłem więc u tawerniaków nawet test tego wynalazku.
Okazało się, że to żadna rewelacja.
Niby żadna strata, śnieg za oknem, więc ze strzelania i tak nici.

Przy okazji przeglądania wyników tego testu zauważyłem jednak dwa bardzo niepokojące fakty:
1- Przedstawione tam tarczki wyglądają identycznie jak moje przed przeróbką spustu. W opisie pada natomiast stwierdzenie, że to max możliwości tego sprzętu. Tymczasem o takim ułożeniu przestrzelin pisałem swego czasu na beżowym i zostałem tam wyśmiany. Mimo to przerobiłem spust po swojemu i teraz nie mam prawie żadnych odchyłek na boki. Czyli jednak można osiągnąć znacznie lepszy rezultat (o ok. połowę).
2- Na zamieszczonych tam fotkach pokazane są dwie sylwetki testujących te sprzęty. Obaj trzymają karabinki dokładnie w taki sam sposób, jak ja (górna krawędź kolby nieco nad barkiem). Tymczasem mnie za takie trzymanie wręcz zlinczowano na beżowym.

Smutne.

Zaraz jednak poprawił mi się humor.
Przeglądając ogłoszenia z wiatrówkami trafiłem na ciekawą ofertę.
Ktoś miał do opchnięcia jakieś markowe PCP.
Cały zestaw za mniej niż 3tys. więc zajrzałem w opis (jak by nie było jakieś 2tys w kieszeni).
Cytuję – „z 55m trafia w 50gr”.
No przepraszam bardzo, na kiego grzyba mam wywalać niecałe 3 koła na coś, co trafia jak mój (3x tańszy) ponoć kiepski Hatsan?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

młotek pisze:W opisie pada natomiast stwierdzenie, że to max możliwości tego sprzętu. Tymczasem o takim ułożeniu przestrzelin pisałem swego czasu na beżowym i zostałem tam wyśmiany. Mimo to przerobiłem spust po swojemu i teraz nie mam prawie żadnych odchyłek na boki. Czyli jednak można osiągnąć znacznie lepszy rezultat (o ok. połowę).
.. tyle , że my strzelaliśmy bez podparcia , natomiast Ty strzelasz z podparciem (tak opisywałeś ) :P
młotek pisze: Na zamieszczonych tam fotkach pokazane są dwie sylwetki testujących te sprzęty. Obaj trzymają karabinki dokładnie w taki sam sposób, jak ja (górna krawędź kolby nieco nad barkiem). Tymczasem mnie za takie trzymanie wręcz zlinczowano na beżowym.
To dosyć powszechny sposób trzymania (podpierania) karabinka , a wogóle sposób jego trzymania jest na tyle indywidualny , że takie niuanse ważne są raczej tylko dla samego strzelającego .

... czy aby na pewno za to Cię wyśmiano ??? ... ;roll:
Cytuję – „z 55m trafia w 50gr”.
No przepraszam bardzo, na kiego grzyba mam wywalać niecałe 3 koła na coś, co trafia jak mój (3x tańszy) ponoć kiepski Hatsan?
Prawdę mówiąc , to jak zobaczę takiego Hatsana (pudełkowego)ze skupieniem testowym 50gr na 55m , to z przyjemnością zrobię gratisowy tuning celem polepszenia kultury pracy karabinu ... :P

A póki co , to dużo o tym piszesz , ale nigdzie , nikomu tego nie zaprezentowałeś . Pokaż możliwości swojego karabinu szerszej rzeszy strzelców , to nikt z żadnego powodu wyśmiewał Cię nie będzie .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
-piotrek-
Posty: 37
Rejestracja: 2012-11-04, 20:31
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: -piotrek- »

młotek pisze:z 55m trafia w 50gr”.
No przepraszam bardzo, na kiego grzyba mam wywalać niecałe 3 koła na coś, co trafia jak mój (3x tańszy) ponoć kiepski Hatsan?
ja w to wierze :) ale raczej to jest jedno trafienie na paczkę śrutu :)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Myślę że wielu z nas tutaj miało hatsana jako pierwszy sprzęt i nikogo przekonywać nie trzeba że powtarzalne trafienie w monetę 50 gr na 50 metrze jest nie możliwe. Z reszta przeżyliśmy już kubetę która na 100 metrach trafia w pudełko po śrucie a na zawodach zdarzało jej się nie trafić figurki na 25 m. Mieliśmy lova co był tak samo celny jak steyery i walthery to i hatsana przeżyjemy ;)
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

No faktycznie....po kiego grzyba wywalać parę koła na jakieś tam PCPy, itp, itd - skoro wystarczy w Harnasiu spust poprawić i wio!!! :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

proponuje test 50/50/50 :D

50 groszy / 50 metrów / 50 pestek - na 1 tarczy A4 , jakby komuś troche posiało :D

oczywiście z różnych sprzętów, co Wy na to?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Takich tarczek 14x14 na 50m po 10 strzałów - to jest pełno. 50 pestek to sporo jak na jedną dziurę....szkoda śrutu. :mrgreen:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Hiszpan63 pisze: ... czy aby na pewno za to Cię wyśmiano ??? ... ;roll:

Prawdę mówiąc , to jak zobaczę takiego Hatsana (pudełkowego)ze skupieniem testowym 50gr na 55m , to z przyjemnością zrobię gratisowy tuning celem polepszenia kultury pracy karabinu ... :P
1- O ile umiem czytać w tym języku, to właśnie za to. Co nie oznacza, że tylko za to. Były i inne akcje stałych bywalców natychmiast interweniujących kiedy pojawi się temat tanich Hatsanów. W tym jednak przypadku, widząc wspomniane fotki zrozumiałem jak wiele "życzliwości i troski o dobro sprawy" było zawarte we wszystkich tamtych wypowiedziach.


2- Zaraz, zaraz, coś przekręcasz. Mój sprzęcik nie jest pudełkowy. Nie był co prawda tuningowany według uznanych reguł, jednak nie jest pudełkowy. Twoja obietnica nic więc nie znaczy. A nawet jeśli, to nie zależy mi na tym. 50gr z 50-60m to moje maksymalne możliwości bez względu na to jakim bym sprzętem nie strzelał.
Ważniejsze dla mnie byłoby zapewnienie z Twojej strony, że kiedy przekonasz się, że piszę prawdę, to zrewidujesz swoje stanowisko i w ramach tuningu takich modeli Hatsana zaoferujesz tuning spustu według mojego pomysłu.
Co cię nie zabije to cię wzmocni
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No proszę, ciekawe wyzwanie...Łódż niedaleko, zapraszamy ;)
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Cortez pisze:No faktycznie....po kiego grzyba wywalać parę koła na jakieś tam PCPy, itp, itd - skoro wystarczy w Harnasiu spust poprawić i wio!!! :mrgreen:

Kolega to już pokazał swoją wiarygodność dokładając do pieca na beżowym (w opisywanej tu w innym temacie kwestii mojej postawy przy strzelaniu).

No cóż prawda ma to do siebie, że zawsze wyjdzie na jaw.
Co cię nie zabije to cię wzmocni
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

młotek pisze: jednak nie jest pudełkowy.
... no fakt ... oring na korku i przekonstruowany spust jest ingerencją w budowę wiatrówki ... :!
młotek pisze:Twoja obietnica nic więc nie znaczy.
... moje obietnice zawsze coś znaczą :! W tym przypadku wystarczy mi prezentacja Twojego Hatsana ;)
młotek pisze:50gr z 50-60m to moje maksymalne możliwości bez względu na to jakim bym sprzętem nie strzelał.
... nie opowiadaj , tylko zaprezentuj . I nie musisz przyjeżdżać do Warszawy . Wystarczy wiarygodne przedstawienie w obecności Kolegów z Łodzi . Są na tyle wiarygodni bym nie musiał podważać ich oceny . I tyle ... póki co twierdzę , że mówisz/piszesz nieprawdopodobne opowieści i już . Strzelam już tak długo i z różnych sprzętów , że wiem na co stać Hatsana . Zatem do dzieła :! pokaż to tak przy wszystkich jak ja pokazywałem na Bemowie ... na spokojnie , bez ciśnienia w dowolnym terminie .

... odszczekam i przeproszę , wyrażę podziw i zamerdam ogonem ... póki co , ściemniasz ....

... Twój Hatsan , optyka PP i 55m ze skupieniem 50g. ... czekam na decyzję ... :!
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

młotek pisze:...Kolega to już pokazał swoją wiarygodność dokładając do pieca na beżowym...
Oooo, nie raz.- ale co to ma do mojej wiarygodności? Ja strzelam z innego sprzętu i regularnie przedstawiam swoje tarczki...czasami strzelam z Kolegami albo na zawodach. Ale nie dorabiam p...ie uszu.
młotek pisze:...No cóż prawda ma to do siebie, że zawsze wyjdzie na jaw.
Właśnie ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

Hiszpan63 pisze:
... odszczekam i przeproszę , wyrażę podziw i zamerdam ogonem ... póki co , ściemniasz ....

... Twój Hatsan , optyka PP i 55m ze skupieniem 50g. ... czekam na decyzję ... :!

1- Skąd tyle jakichś dziwnych emocji? Nigdy nie chodziło mi o uznanie w czyichś oczach, a tylko o dobro tych mniej zamożnych posiadaczy tańszych wiatrówek. Mam więc nadzieję, że jeśli przekonasz się co do słuszności poprawienia fabrycznego spustu, to skoro dostaniesz to ode mnie za darmo, to również innym będziesz dawać to darmo. Dla wprawnych rączek to raptem 20min pracy, a ilość zamówień na taki kompleksowy tuning pewnie Ci wzrośnie więc i tak nic nie stracisz.
2- Moje podejście do tematu "poprawienie (mała przeróbka) fabrycznego spustu" oparte jest na logicznych podstawach i w zasadzie dla kogoś, kto choć w minimalnym stopniu kuma sprawy mechaniczne ta poprawka jest tak oczywista, że nie wymaga sprawdzania aby wiedzieć, że musi byś dobra. Sprawdzenia wymaga tylko po to, aby określić w jak dużym stopniu. Dlaczego więc tak uznani rusznikarze tego nie widzą?
3- Już kilka miesięcy temu obiecywałem (nie raz), że w tym sezonie przyjadę na kilka zawodów (lecz nie jako uczestnik). Co więc ma oznaczać takie wyzywanie na pojedynek? Chcesz coś sugerować? Boisz się czegoś?
4- Biorąc pod uwagę co powyższe (i wszystko co było na beżowym), to odnoszę wrażenie, że tu nie chodzi o to, że taka poprawka spustu nie jest wręcz oczywista. To wszystko wygląda tak jakby wam zależało na tym, aby nikt nie uwierzył w to, że tani sprzęt może być tak celny (właściciele nawet tych tuningowanych egzemplarzy twierdzili, że głównym powodem dla którego zmienili ten model na coś droższego, to był właśnie spust). Dziwne. Boicie się o sprzedaż droższych modeli?
5- Lubię dłubać i szukać nietypowych rozwiązań, można powiedzieć, że to jedno z moich hobby. Sprawia mi to taką samą satysfakcję jak strzelanie, łucznictwo, fotografika, żeglarstwo, akwarystyka, modelarstwo czy turystyka rowerowa. Dlatego nie oddałem swojej pukawki do tuningu (a nie z biedy) i dlatego wybrałem jeden z tańszych modeli. Kiedy kupiłem ten zestaw, to z 25m z trudem trafiałem w cel o średnicy kilkunastu cm. Dzięki uporowi i temu, że własnoręcznie testowałem różne "zmienne" dzisiaj z 50m trafiam w cel o średnicy kilkunastu milimetrów (dzięki temu trochę zrozumiałem czego potrzebuje moja wiatrówka). Oczywiście dla profesjonalistów to żaden wynik. Mnie jednak napawa dumą. Nie jestem jakimś snajperskim guru i skoro ja tak potrafię, to znaczy, że każdy amator tak może. Dlaczego jednak tak nie jest? Wydaje mi się, że sporą zasługę mają w tym ci, którzy organizują na forach takie polowania z nagonką. Skoro używają tam fałszywych argumentów, to jest to zwykła nachalna kryptoreklama a nie merytoryczne rady, co niestety znowu skłania do wniosku, że tak naprawdę, to chodzi o kasę.
Nadal mam nadzieję, że jestem jednak w błędzie.
Co cię nie zabije to cię wzmocni
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Długo jeszcze będziesz nas traktował jak idiotów bez znajomości tematu?

PS. Na beżowym kariery nie zrobiłeś na tych tuningach spustu (co się nawet fizjologom nie śniły) i tu też nie zrobisz...
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
młotek
Posty: 192
Rejestracja: 2013-02-05, 19:06
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: młotek »

JesperKyd pisze:Długo jeszcze będziesz nas traktował jak idiotów bez znajomości tematu?
A ja myślałem, że robienie z kogoś idioty polega na bezczelnym posługiwaniu się kłamstwem.
No popatrz, człowiek uczy się całe życie.

Nadal mam jednak nadzieję, że np. kolega Hiszpan63 konkretnie określi sensowne warunki takiego testu i jeśli zostaną spełnione, to w ramach oferowanego tuningu zacznie oferować również przeróbkę spustu.

Jak to możliwe, że do tej pory wszyscy wieszają na mnie psy, ale od konkretnych publicznych deklaracji wszyscy się wymigują.
To kto tu jest niewiarygodny?
Co cię nie zabije to cię wzmocni