Renowacja osady z klubu AA tj. s400

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Już jest nietaktem :>
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
Złoty
Posty: 212
Rejestracja: 2012-11-18, 16:13
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: Złoty »

No i zasadniczo chvj wielki i szelki ( sorry ale nerw mnie wziął ) -wszystkie moje podejrzenia potwierdziły się w 250%. Wyglancowałem sukę na lustro ( papier 1500 ), bejca na pędzel ( ociupinkę ), szmatka do rozcierania w gotowości .....i zasadniczo powiem tak - kolba w tej osadzie składa się z 2 rodzai drewna ( albo to drugie to jakichś miąższ albo jeszcze jakieś inne g...o ). To inne zabarwiło się natychmiast na czarno ( chłonie jak gąbka, nie ma szans coś rozetrzeć ), to właściwe ( buk ) zrobiło się za to pięknie orzechowe. Wszelkie przebarwienia za nic miały porady kolegów i zrobiły się równie czarne jak wspomniana połowa kolby - jednym słowem, w ten jakże wyszukany sposób, uzyskałem efekt dwubarwnej osady, w ciapki :mrgreen:

Cieszę się jak sk.....bo narobiłem się jak głupi, a żeby jeszcze coś z tego było narobię się drugie tyle.

Aktualnie w wyszukiwarce brylują naprzemiennie hasła - "bejca killer", "dusigrosze z AA" czy "z lakierem za Pan brat".
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Wklej fotografie jakieś...
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Złoty
Posty: 212
Rejestracja: 2012-11-18, 16:13
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: Złoty »

Nie no pliss tak się zagotowałem, że jestem już na etapie zrywania całego syfu - kupiłem lakierobejcę ( orzech i palisander a jak :)) bo nic innego nie wchodzi w rachubę - z olejem nawet barwionym będzie jeszcze gorzej.

Zresztą wrzucam 2 poglądowe

tutaj strzałkami zaznaczyłem linię demarkacyjną pomiędzy siłami dobra i zła ( osada po płukance )

Obrazek

tutaj linia się sama zaznaczyła ale strzałką pokazuję barwę jaką osiągnąłem w wyniku tej operacji :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
wroobeell
Posty: 117
Rejestracja: 2012-12-30, 14:08
Lokalizacja: ZIELONKA

Post autor: wroobeell »

Zdjęcia robiłeś mokrej osady czy już suchej,wygląda to tak jakby te miejsca były mniej chłonne.
Siejerek+Borysek Timberline
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Podejrzewam że Tomek ma rację i zdjęcia są robione na mokrej jeszcze osadzie.
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
Awatar użytkownika
wroobeell
Posty: 117
Rejestracja: 2012-12-30, 14:08
Lokalizacja: ZIELONKA

Post autor: wroobeell »

Jak wyschnie to kolor powinien się wyrównać jeśli nie chcesz czekać do jutra aż wyschnie i siedzieć w niepewności całą noc to podsusz suszarką do włosów w jednym miejscu sam jestem ciekaw czy zjaśnieje.
Siejerek+Borysek Timberline
Awatar użytkownika
Złoty
Posty: 212
Rejestracja: 2012-11-18, 16:13
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: Złoty »

Jak wyschnie i zetrę tam bejcę do końca kolor będzie zbliżony ( nawet nieco jaśniejszy ) jednak w niczym to nie zmienia faktu, że do olejowania się nie nadaje.
Awatar użytkownika
wroobeell
Posty: 117
Rejestracja: 2012-12-30, 14:08
Lokalizacja: ZIELONKA

Post autor: wroobeell »

Marku a jak tam twoja paskuda,wyładniała po nocy czy nie?
Siejerek+Borysek Timberline
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

wroobeell pisze:,wyładniała po nocy czy nie?
... po nocy , to żadna nie ładnieje ... :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
wroobeell
Posty: 117
Rejestracja: 2012-12-30, 14:08
Lokalizacja: ZIELONKA

Post autor: wroobeell »

Przemku zgadzam się z tobą a teraz zapytam o osadę w tym przypadku powinno być lepiej :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Siejerek+Borysek Timberline
Awatar użytkownika
Złoty
Posty: 212
Rejestracja: 2012-11-18, 16:13
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: Złoty »

Wypiękniała - teraz wygląda jakbym ją popiołem posypał :mrgreen: ale bejca schodzi :D
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Dziubnij do Jarka1300 i może warto podjechać pokazać, poradzić się jak coś nie idzie ...
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
Złoty
Posty: 212
Rejestracja: 2012-11-18, 16:13
Lokalizacja: z kątowni

Post autor: Złoty »

Tomku dzięki za info ale temat jest jak najbardziej do ogarnięcia ( przynajmniej tak mi się wydaje ) - zerwę bejcę ( wychodzę na prostą ), wyglansuję papierem i kładę lakierobejcę. Jakby coś nie wyszło to mam już niezbędne doświadczenie w zrywaniu lakieru :lol:

E: Aha zupełnie przypadkiem mam zayebistą bejcę orzechową do sprzedania - opakowanie lekko ruszone :mrgreen:
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

To jest modelowy przykład jak spierdolić ładną osadę. Wybacz Marek, ale spaprałeś to strasznie.
guntuning.com