SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Pytania dotyczące Ligi...
Pytania dotyczące Ligi...
Autor Wiadomość
marassobi 

Wysłany: 2017-10-13, 12:49   

Kolego kobraalien nie śmiejemy się tylko wspominamy że tarcze mogą być z różnego materiału . Byle ładne dziurki cięte były.

kobraalien 
przyszły snajper

Wysłany: 2017-10-15, 18:49   

Spoko spoko ;)
Swoją drogą to jakoś dziwnie się dzieje... :P
Faktycznie, strzelając w domu do tarcz nie typu "Kruger" itp. zauważyłem, że moje przestrzeliny są jakieś kiepskie, często z tyłu warstwa papieru jest oderwana a otworki nie zawsze równe - dotyczy to zarówno grubych jak i cieniuteńkich tarcz.
:? To wina papieru czy jeszcze czegoś innego?? :?
Strzelając kiedyś do tarcz na dworze, z karabinka, jak było ciepło, nie zauważyłem takiego objawu albo nie zwracałem tak uwagi...

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo

Rlyeh 

Wysłany: 2017-10-15, 23:57   

Znaczy wiesz. To, że tarcza jest niemiecka, z najbardziej szlachetnego papieru, namaszczonego przez issfowskich duchownych, to jeszcze nic nie znaczy. Strzelałem kiedyś do przemokniętych Krugerów (albo nie przemokniętych, tylko wilgotnych - leżały gdzieś na parapecie przez wakacje), i jakość przestrzelin była zwyczajnie jakbym do zwykłej tektury strzelał, rwane i nieokrągłe. Z drugiej strony, wyczytałem kiedyś na airguns.pl, że można samemu spreparować taki dość kruchy papier adekwatny do zastosowania. Przepis jest prosty: drukujemy tarczę na zwykłej kartce czegośtam, i wrzucamy to w piekarnik do wygrzania. No więc ja też tak uczyniłem. Smród konkretny, kartę wyjąłem lekko brązową, jest git. Strzelam - jest git. Strzelam dalej, git. Wziąłem następną, strzelam - pół środka obleciało po pierwszym razie. Stwierdziłem wtedy, że p...lę taką robotę, stać mnie, nikt mi nie każe po dwa strzały do tarczy w domu oddawać.
Poza tym, dużo robi też V0 śrutu. Większość obecnych karabinków matchowych to 7,5 J max (bo tyle niemiecki przepis stanowi, że to nie broń). Spoko. Jednak jak się strzela z jakiegoś PCA co ma 3 J albo coś podobnego, no różnie bywa. Śrut zwyczajnie może nie mieć na tyle energii, żeby wyrwać tę dziurkę jak trzeba.

javiki 
Tomek

Wysłany: 2017-10-17, 10:37   

Ja tam doświadczenia nie mam za wiele -ale 1,5-2J na 10m w warunkach zamkniętych, śrut płaski matchowy-przy dobrym papierze robi dziurki jak dziurkacz :) Natomiast lekko wilgotny papier -i mamy nie wiadomo co. Lov21 na otwartym terenie, śrut JSB Match -10m i miałem przerwania a nie dziurki. Wada był zawigły papier-który leżał w aucie.
Innym razem wiał wiatr -i dziurki znów nie idealne.
Miałem przez chwile w domu CP1 znajomego- u niego tez robiło dziwne przerwania. Poprawa korony i było ok.

kobraalien 
przyszły snajper

Wysłany: 2017-10-17, 17:12   

Jak tak patrzę na przestrzeliny kolegów w tej samej konkurencji, to moje przestrzeliny są super.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo

Grey 

Wysłany: 2017-10-22, 17:49   

Cały cykl ligi strzelamy z tego samego śrutu ,czy można w trakcie zawodów zmienić ?

Rlyeh 

Wysłany: 2017-10-22, 19:35   

Można zmieniać.

Bart S 
Damian

Wysłany: 2017-10-25, 15:18   

Czy we wszystkich konkurencjach (zarówno "forumowych" jak i oficjalnych) odległość od tarczy mierzy się od tarczy do spustu (przy konkurencji pistolet)?

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2017-10-25, 15:28   

Nie. Odległość mierzy się (poziomo) od tarczy do linii na podłodze. Tej linii nie wolno przekraczać. Jeśli masz długie ręce (wymiary pistoletu/karabinu są ograniczone, więc długa lufa odpada) masz łatwiej ;^)

Tomasz_XX 
Tomasz

Wysłany: 2017-10-25, 23:14   

A ja zadam pytanie, którego chyba jeszcze nie było. Na jakiej wysokości wg. przepisów sportowych powinna być tarcza w Kpn 10 i Ppn 10. Swoje wieszam na wysokości barku.

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2017-10-25, 23:28   

1,4 m +-5 cm

Zobacz http://puchar.nasze-wiatrowki.pl/?page_id=141 lub p. 6.3.9 w przepisach przepisach technicznych ISSF

PS. Odległość do linii ognia zdefiniowana jest w p. 6.3.8 tamże.

Tomasz_XX 
Tomasz

Wysłany: 2017-10-26, 06:33   

Dzięki Rafał, przy okazji doczytałem o paru ciekawych regulacjach np. o stanowisku typu prycza... ;)

Bart S 
Damian

Wysłany: 2017-10-26, 12:51   

Ślubek napisał/a:
Nie. Odległość mierzy się (poziomo) od tarczy do linii na podłodze. Tej linii nie wolno przekraczać. Jeśli masz długie ręce (wymiary pistoletu/karabinu są ograniczone, więc długa lufa odpada) masz łatwiej ;^)

Rozumiem. Różne źródła różnie podają...
W podanym przez Ciebie pierwszym linku widnieje zapis:
Odległość do celu powinna wyznaczać linia strzału, której nie można przekroczyć stopą bądź inną częścią ciała.

Czyli w pistolecie najdalej wysuniętą częścią ciała będzie właśnie palec na spuście...

Dopiero przepisy ISSF mówią o nie przekraczaniu nogą linii ognia... I tu jest konkret. I tego jak rozumiem się trzymamy?

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2017-10-26, 13:22   

Nieprecyzyjne tłumaczenie

W oryginale: http://www.issf-sports.org/theissf/rules.ashx jest:
Cytat:
The athlete’s foot or, in the prone position the athlete’s elbow may not be placed on
or in front of the firing line.

Zatem stopa sportowca, lub (w pozycji leżącej) jego łokieć nie może być ustawiona na linii lub przed linią strzału.

BTW, zmieniła się numeracja przepisów - w nowych, z 2017 roku, ten punkt ma numer 6.4.5.4

Bart S 
Damian

Wysłany: 2017-10-26, 15:50   

Ślubek napisał/a:
Nieprecyzyjne tłumaczenie

W oryginale: http://www.issf-sports.org/theissf/rules.ashx jest:
Cytat:
The athlete’s foot or, in the prone position the athlete’s elbow may not be placed on
or in front of the firing line.

Zatem stopa sportowca, lub (w pozycji leżącej) jego łokieć nie może być ustawiona na linii lub przed linią strzału.

BTW, zmieniła się numeracja przepisów - w nowych, z 2017 roku, ten punkt ma numer 6.4.5.4

OK. Czyli długie ręce górą :D

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Pytania dotyczące Ligi...