SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Pytania dotyczące Ligi...
Pytania dotyczące Ligi...
Autor Wiadomość
mirek123 

Wysłany: 2015-03-08, 21:11   

No bo nie czytasz komunikatów :P .
W tym temacie od 2 strony jest dyskusja czemu , po co i dlaczego tak a nie inaczej ;)

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=8310

mironTG 
Wesoły dziadek :)

Wysłany: 2015-03-09, 16:43   

W moim i nie tylko w moim przypadku strzelanie ile się chce kończyło by się samymi 10,9 a nie o to tu chodzi. Opisujemy tarczki, strzelamy do woli testowych tarczek, jesteś pewien że karabinek i Ty jesteście gotowi do strzelania ligi strzelasz opisane tarczki i te opisane strzelone wstawiamy do oceny. TO STRZELANIE NA ZAUFANIE TAKIE DŻENTELMEŃSKIE W MELONIKU. :mrgreen:

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )

adaś 
Zygmunt

Wysłany: 2015-03-09, 17:24   

O to wlasnie mi chodzi, skoro dzentelmenskie to po co te tarcze. Ale rozumiem ze takie zesady sa i koniec ,a ja nie zmieniac ani macic , tak tylko pytalem z ciekawości !

mironTG 
Wesoły dziadek :)

Wysłany: 2015-03-09, 18:15   

To proste jak drucior...... chcemy wiedzieć co potrafimy, ja nie mam z kim współzawodniczyć wiec dla mnie to sprawdzian realnych wyników kolegów z forum.

( Celuj w księżyc- jeśli nie trafisz, trafisz między gwiazdy )

Grey 

Wysłany: 2017-10-10, 18:37   

Dwa szybkie pytania w KPN10 w regulaminie nie znalazłem nic na temat dozwolone lub zakazane -kurtki strzeleckie ,rękawice itp
W regulaminie KPN40 stroje strzeleckie dozwolone ale co to jest substytut stroju strzeleckiego :/
Miały być dwa pytania ale sie znalazło jeszcze jedno :mrgreen: przed strzelaniem wrzucamy foty pustych tarcz które mamy zamiar strzelać ? a jak tarcze są numerowane to nie wystarczą nr tarcz.

Rlyeh 

Wysłany: 2017-10-10, 20:19   

1) Kpn10 można strzelać w ubiorze strzeleckim.
2) Kpn40 lepiej strzelać w ubiorze strzeleckim.
Ubiór strzelecki to ubiór spełniający i mieszczący się w normach określonych przez ISSF (grubość materiału, giętkość itp.). Substytut ubioru to np. puchowa kurtka lub cztery swetry, czy co tam jeszcze można wymyślić.... takie rzeczy nie są dozwolone.
3) Tak, przed strzelaniem foty pustych tarcz, do których będziemy siekać. Jak są numerowane, to też.

ps.: obecnie tarcze oceniamy w całkowitych, nie dziesiętnych (bo zauważyłem, że być może nie wszędzie to wyraźnie napisałem). Kiedyś próbowaliśmy z dziesiętnymi, ale nie ma to większego sensu.

kobraalien 
przyszły snajper

Wysłany: 2017-10-10, 22:00   TARCZE - drukowane, kupowane VS kupowane specjalne

witajcie
Czemu np: w kpn40 i ppn40 można (o ile się nie mylę) drukować samemu tarcze, później do nich strzelać w lidze, a! w innych muszą być sklepowe, na specjalnym papierze itd?? :chgw:
Czyż nie chodzi o czytelność przestrzelin (tu też śrut gra rolę) oraz o wymiary??
Czy nie można strzelać konkursowo do dobrych kilka razy tańszych?? (to nie olimpiada :P )
pozdrawiam
:snipe:

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo

Rlyeh 

Wysłany: 2017-10-11, 16:51   

W ppn10, kpn40, kpn10 i ppn40 tarcze "sklepowe". Chodzi właśnie o zachowane wymiary oraz jakość przestrzelin.
Nie ma tak samo dobrych kilka razy tańszych (jakby były, nikt by do krugerów nie strzelał).
Garta nie znam, nie testowałem, nie miałem w rękach więc nie wiem, na ile spełnia jakiekolwiek normy. Tak jak pisałem, spróbujemy z nim w następnej edycji, bo niby dlaczego nie.

marassobi 

Wysłany: 2017-10-11, 20:14   

Dorzucę do pieca :)
Producentów tarcz o odpowiedniej gramaturze jest sporo. Mogą być tańsze, droższe ale jeśli zachowają gramaturę /gęstość, nawet zbliżoną, to dlaczego ich nie używać. Można się pokusić nawet o druk na używanych niewykorzystanych w pełni np TS4 (dużych pistoletowych) choć o drukarkę może być ciężko. No i trzeba ciąć na kawałki a i drukować na odwrocie.
Podsumowując. Moim zdaniem nie muszą być firmy x czy y. Byle dziurki równo cięte śrutem były. Więc mogą być tanie jak barszcz a i dostępne za darmo dobrej jakości.
Jeśli ktoś potrzebuje a nie potrafi sobie sam poradzić mogę odsprzedać (tanio) lub ofiarować kilka (naście, dziesiąt, set) sztuk w dobrej jakości. Niestety tylko karabinowe.

kobraalien 
przyszły snajper

Wysłany: 2017-10-11, 21:47   

W ppn40 i kpn40 przecież mogą być drukowane. Czy już nie, bo nie ogarniam...

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo

kejkej 
Karol

Wysłany: 2017-10-11, 23:25   

Wg regulaminu kpn40 i ppn40 mogą być drukowane, ale nie mogą być drukowane, bo to błąd w regulaminie. :mrgreen:
Edyta: Mogą być drukowane, na papierze tarczowym zgodnie z normami ISSF.
Ostatnio zmieniony przez kejkej 2017-10-12, 03:02, w całości zmieniany 1 raz  

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2017-10-11, 23:34   

Myślisz, że w Krugerze siedzą Chińczycy i małymi żółtymi rękami malują tarcze? :^)

marassobi 

Wysłany: 2017-10-12, 08:38   

Ziemniakiem stempluja

kobraalien 
przyszły snajper

Wysłany: 2017-10-12, 20:50   

... dla Was to śmieszne, a ja nie mam tarcz do niczego no może mam do ppn6...
chyba, że wystartuje w ppn10 z tarczami nie Krugera:
Wykonane zgodnie z normami ISSF.

Mój arsenał:
CP-1M
Hamerli AirMagnum 850
AirMaster PUNCHER
Artemi PR900W
- wszystko 4,5mm Diabolo

Ślubek 
Rafał

Wysłany: 2017-10-12, 23:13   

Wymóg papieru tarczowego wynika z konieczności jednolitej oceny przestrzelin. Papier kiepskiej jakości to porozrywane przestrzeliny i konieczność oceny specjalnymi wzornikami, co w zawodach korespondencyjnych jest niemożliwe.

Jeśli masz tarcze drukowane na papierze tarczowym, z rozmiarami pól zgodnymi z ISSF, to nie muszą być Kruegera.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Pytania dotyczące Ligi...