SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Pytania dotyczące Ligi...
Pytania dotyczące Ligi...
Autor Wiadomość
manosduros 
Rafał

Wysłany: 2012-06-26, 18:30   Pytania dotyczące Ligi...

Z góry przepraszam, jeśli odpowiedzi na moje pytania można znaleźć w regulaminie Ligi lub też w innym miejscu na Forum. Zarejestrowałem się niedawno i choć wiele tu czytam, nie wszystko, nie zawsze jest dla mnie zrozumiałe (ale pracuję nad tym:-))
Do rzeczy:
1. Jakie są kryteria pistoletu w Kategorii Ppn6 (chodzi mi o techniczne wymagania sprzętu)?
2. Czy do uczestnictwa z Lidze może przystąpić każdy, niezależnie np. od stażu na niniejszym Forum?
3. Czy można przystąpić do kolejki w dowolnym momencie jej trwania, czy trzeba zacząć od początku kolejki?

Z góry podziękował za odpowiedzi.

P.S. Wprawdzie do tej pory zacięcia w rywalizacji nie miałem (w przeciwieństwie do gromadzenia wiatropędnych zabawek tudzież używania ich w inny sposób), ale... podoba mi się tu (SKS), pomysł z Ligą też mi się podoba, na początek spróbowałbym swoich sił w kategorii Ppn6, Kpn10, a dalej... czas pokaże...

AdamWawa 

Wysłany: 2012-06-26, 19:45   

Możesz strzelać każdym pistoletem PCP, sprężyna, CO2, PCA z otwartych, nie ma limitu stażu, możesz obojętnie kiedy przystąpić, ale czym więcej strzelasz tym większy wybór w tarczach- liczy się 5 najlepszych kolejek. Liga letnia niebawem się zacznie, to w temacie będzie dokładny regulamin.

manosduros 
Rafał

Wysłany: 2012-06-26, 20:43   

Dzięki za konkretną odpowiedź, zacznę więc od letniego sezonu, w każdym razie postaram się.

Kiku 
Michał

Wysłany: 2012-10-12, 11:20   

Witam.

Mam zamiar wziąć udział w jesiennej edycji ligi w kategorii ppn6.

Gdzie mam się zapisać?

Rlyeh 

Wysłany: 2012-10-12, 13:27   

W ciągu weekendu powstaną podfora konkurencji,w których można będzie zakładać swoje tematy na tarcze - to jest równocześnie zapisanie się.

crash85 

Wysłany: 2012-10-16, 18:34   

Mam pytania w kwestiach formalnych:
1. czy całe zawody czyli 7 kolejek mam strzelać zawsze takim samym śrutem?
2. czy można wystartować 2 razy innym sprzętem?
3. czy crosman 1377 z kolba zostanie potraktowany jako "karabinek"?
4. można używać zestawu tarcz: na kartce A4 czyli 10szt lub 14x14 czyli 4sztuk, osoby strzelające do tych 14x14 mają większe możliwosci wybrania lepszej serii osiągniętych wyników,zakładam że będę strzelał do tych na A4 to teraz mam pytanie,przedstawić mam najwyżej strzeloną i punktowaną A4 czy wybrać 10 małych tarczek do pokazania bo nie ukrywam że mam zamiar codziennie dyszke strzałów oddać :D

Rlyeh 

Wysłany: 2012-10-16, 18:51   

1. Śrut wg uznania.
2. http://puchar.nasze-wiatrowki.pl/?page_id=8
3. Karabinek.
4. Jeśli strzelasz do tarcz na A4, robisz zdjęcie/skan całej kartki - odwieczna tradycja.

crash85 

Wysłany: 2012-10-16, 18:55   

moje przypuszczenia zostały potwierdzone,od jutra działam :D powodzenia wszystkim życze i co najważniejsze dobrej zabawy :D

TommyT 

Wysłany: 2012-10-23, 07:24   

Witam,
dopiszę się pytań. Dwa podstawowe które mnei nurtują.
1) Odległość - mierzymy od stopy czy najdalej wysuniętej części ciała? Wg. regulaminu wydawało by mi się, że od najdalej wysuniętej części ciała, ale w jednym z tematów tutaj wyczytałem co innego....?
2) Tarcze - strzelając 2 serie po 5 - serie maja być strzelone jedna za drugą, czy mogę wybrać np. jedną 5tkę z wtorku a drugą z środy?

forestkorsze 
Marcin

Wysłany: 2012-10-23, 17:48   

Masz tydzień , żeby strzelić tarczki. Możesz nastrzelać ich i ze sto , a później wybrać te naj-naj.

Odległość od tarczy do spustu.

Rlyeh 

Wysłany: 2012-10-23, 19:36   

http://puchar.nasze-wiatrowki.pl/?page_id=141
Co do pytania "jakie tarcze" - wg uznania. Chociaż nie wiem czy jest miarodajne wybieranie najlepszych tarcz, podczas gdy w serii 10 strzałowej taki wynik jest jeszcze nie do osiągnięcia. Kwestia podejścia. Jeśli traktuje się ligę korespondencyjną jako "zawody na odległość", to wiadomo że na zawodach tak się nie robi.

TommyT 

Wysłany: 2012-10-25, 11:44   

To może niech to zostanie jasno określone. Czy 2 tarcze po 5 strzałów to ma być seria, czy nie.
Jak na razie wybór dwóch kompletów po 5 jest baardzo komfortowym podejściem.
To akurat nie powinno być sprawą 'dowolną' bo istotnie wpływa na wynik (dużo bardziej moim zdaniem niż odległość do tarczy stopa-spust czy wysokość na jakiej wisi tarcza).

Rlyeh 

Wysłany: 2012-10-25, 17:58   

To jest naprawdę kwestia podejścia* i tego, jak kto definiuje fair play. Jak ktoś nie definiuje, to z jakimikolwiek zasadami a i tak zrobi po swojemu.
Do tej pory zresztą nie było problemu i nie sądzę, żeby się pojawił.
* http://puchar.nasze-wiatrowki.pl/?page_id=103
* http://puchar.nasze-wiatrowki.pl/?page_id=76

Ceer 

Wysłany: 2012-10-25, 19:13   

Ja, powiem szczerze jestem nieco rozdarty ;) Zdecydowanie wolałbym strzelać 10 shotow z rzędu. Skoro jednak jest dowolność i zasady pozwalają na składanie najlepszych tarcz, to 10 z rzędu stawiało by mnie od razu na straconej pozycji. A gdzieś tam duch rywalizacji jest :D
Krótko mówiąc, jeśliby mIało być ustalone, że zasady wymagaja 10 z rzędu to ja jestem na tak. Człowiek miałby bardziej realny obraz swoich możliwości.

Hiszpan63 
PRZEMEK

Wysłany: 2012-10-25, 19:21   

To jest konkurencja Ppn10 lub Ppn6 lub Kpn10 , 25 , 50 ... i należy oddać 10 strzałów :! ... nie 5 , a potem 3 i 2 , tylko 10 :! A to , co kto zaprezentuje późnie , jest właśnie tą zasada fair play.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Nasze Sprawy » Liga SKS » Pytania dotyczące Ligi...