TX 200 mk3

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

mój TX miał 4m/s.
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Wiem, że na początek trzeba sprzęt rozgrzać - iloma strzałami?
Ile strzałów trzeba oddać, aby określić stabilność prędkości?
Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

sprężynę mierzyłem po około 10 strzałach.
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Weź tylko do pomiarów dobry śrut.
Ja trafiłem ostatnio Exacta 4,52 który dawał rozrzut 7m/s :shock:, bo raz wchodził ciasno raz luźno do lufy.
Kupiłem H&N FTT 4,51 i mam dV=3m/s

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

mam exacta 4.51, 4.52 i h&n finale match 4.5

[ Dodano: 2008-08-17, 03:14 ]
SlaweQ pisze:Musisz ja obejrzeć dokładnie w myśl zasady, że jak nie porysowana i nie pobijana to właściciel o nią dbał.
Jest trochę porysowana i poobijana - właściciel o nią nie dbał za bardzo.
SlaweQ pisze:Druga sprawa to równomierny sposób naciągania.
MkIII ma długa dźwignie naciągu i cały cykl powinien się odbywać równomiernym, jednostajnym ruchem (bez szarpnięć, czy przyśpieszeń ruchu ręki pod koniec naciągania).
Wszystkie zabezpieczenia muszą ładnie klikać podczas naciągania, jak również odbezpieczanie ich nie powinno się odbywać na siłę.
Tu się wszystko zgadza.
SlaweQ pisze:Jeśli język spustowy nie ma luzów na boki, to jest duże prawdopodobieństwo, że mechanizm spustowy był już poprawiany.
Spust delikatnie, ale to delikatnie giba się na boki.

Różne myśli chodziły mi po głowie, ale pierwsze wrażenie było takie, że jest odrobinkę zaniedbana i może być zajechana. Było tak do momentu, kiedy gibnąłem spustem do tyłu. Ależ miłe odczucia. Strzalik króciutki, jakiś taki soczysty, stanowcze, aczkolwiek nie nachalne puknięcie w bark. Już byłem prawie pewien, że ją biorę.
Para buch, chrono w ruch. Napiszę tak: prędkość ustawiona jest bardzo optymistycznie, chyba pod sprężyną siedzą wszystkie podkładki. Muszę poszukać, jak się ją rozbiera i zrobić porządek, bo latać po urzędach się nie opłaca.
Właściciel mówił, że wystrzelił z niej całe trzy paczki śrutu i pół czwartej, którą dał mi w prezencie - H&N FTT.
Sprzęt ma również oczko - Hawke Eclipse 3-10x40, a całość można włożyć do pokrowca (zęby rekina).
Taki miły chłopak, co miałem robić? Włożyłem towar do bagażnika i pojechałem do domu.
Cóż, należę do AA.

[ Dodano: 2008-08-17, 05:09 ]
Pomyłeczka Hawke Eclipse 3-10x44