Celownik kolimatorowy Hawke Sport 1x30 (HK3190)

Moderator: Hiszpan63

Wolff98
Posty: 8
Rejestracja: 2012-02-04, 09:51
Lokalizacja: Gdańsk

Celownik kolimatorowy Hawke Sport 1x30 (HK3190)

Post autor: Wolff98 »

Witam
Że jestem młodym w tym sporcie to mam pytanie . Czy taki kolimatr wytrzyma na karabinku z napędem sprężynowym ?
Oglądałem go w sklepie i spodobało mi się , chciałbym spróbować . Ale . W instrukcji pisze "Kolimator ten sprawdzi się na pistoletach i karabinkach pneumatycznych zasilanych nabojem CO2, a więc praktycznie bezodrzutowych. Polecamy go także do pistoletów maszynowych AEG i strzelb ASG oraz do markerów paintballowych.
"

Czy to oznacza ,że celownik nie wytrzyma dłuższej eksploatacji ?
http://militaria-shop.pl/produkty/celow ... ,3685.html
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Ja tam się nie znam, ale zapytam ( tak z ciekawości :mrgreen: ) w jakim celu, potrzebny Tobie w karabinku kolimator? Na krutszy dystans masz otwarte- do tarczy moim zdaniem lepsze, a na dalszy dystans to luneta, bo w kolimatorze kropka znacznie zasłoni Tobie cel. Z tego co wiem, to w tańszych kolimatorach punkty / kropki są dosyć spore, co utrudnia trochę strzelanie do małych przedmiotów.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Wolff98
Posty: 8
Rejestracja: 2012-02-04, 09:51
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Wolff98 »

Strzelam przeważnie na dystansie do 20 m w puszki . taki celownik powinien mi wystarczyć . Zastąpi kiepskiej jakości otwarty celownik który mam .
Jak okaże się niezdatny to pozostanie na czas zakupu broni krótkiej .
Na razie , jak oglądałem go w sklepie wyglądał obiecująco
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tu chodzi o system regulacji w owych kolimatorach. Nie jest to jakiś pancerny system i na wiatrówce sprężynowej będzie się za każdym strzałem przestawiał . Inna sprawa , to wytrzymałość szkieł i mocowania lasera , na wstrząsy . Jak już Militaria piszą , że na karabinki i pistolety bezodrzutowe , to na sprężynę bym nie posadził ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

I tak wyszło , że drogą prezentu od mojej dziatwy :D , stałem się od wczoraj właścicielem tytułowego kolimatora :P Oczywiście kolimator z przeznaczeniem na Gamonia PR45 , jako , że lunetka Walther padła jakiś czas temu .. nooo :oops: ... mocno upadła ... :mrgreen:

Dzisiaj testowałem na Bemowie ... testowaliśmy .. :P
Coż rzec ... lekki , 3 stopnie intensywności podswietlenia kropki.
Regulacja punktu celowania niestety bez wyraźnych klików .
Ciut przyciemnia obraz ,ale .... pozwala na spokojne strzelanie do kapsli i szyszek na dystansie do 25m. Tyle dzisiaj ostrzelalem :P
Kropka ustawiona na 2 poziom zasłania kapsel dopiero na 25 metrze.
Jak na chińszczyznę i za nienajwiększe pieniążki jest ok. Jak z wytrzymałością , okaże się po kolejnych tysiącach na Gamoniu ...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I w sumie ważny szczegół : ... po zamontowaniu , Gamoń z Hawkiem , bez problemu wchodzi do fabrycznego kuferka ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
mario_64
Posty: 24
Rejestracja: 2012-05-13, 20:15
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: mario_64 »

Ciekawe zestawienie.
Jednak z lunetką to chyba lepsze było strzelanie bo i obraz lekko powiększony.

Przy okazji mam pytanko bo też ostatnio nabyłem Gamo PR 45 i zamówiłem też lunetkę 2x20 tyko by to się trzymało skutecznie na lufie to należałoby podcięcie jakieś wyciąć lub wyfrezować. Jak to na Twoim gamoniu zrobiłeś, frezem maszynowo czy ręcznie jakimś ostrym nożem?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Jeden minus lunety, ciężko się strzela z jednej ręki, ja mam lupkę na Zorakim i razem zlupą zestawik waży 1,5kg, rowki mam zrobione okrągłym pilnikiem ( idealnie sie nadaje ).
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
mario_64
Posty: 24
Rejestracja: 2012-05-13, 20:15
Lokalizacja: SZCZECIN

Post autor: mario_64 »

Dzięki za podpowiedź.
Na dalsze odległości 25-30 m to raczej z dwóch łapek, z jednej to do 10-12 m - tak sądzę.
Dopiero zaczynam z przepuszczaniem śrutu przez ten rodzaj sprzętu.
A z tym pilnikiem to chyba jako skrobak i to pilnikiem o średnicy do 2 mm, bo obudowa lufy ma ponad 20 cm.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Znam nawet osobę, która sporym rozgrzanym gwoździem wypaliła rynienkę, a potem wygładzenie papierem ściernym i już :mrgreen: Pilnik może mieć troszeczkę większą średnicę niż śruba w montażu, proponuje jakimś iglakiem.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Walend
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1160
Rejestracja: 2007-10-05, 06:59
Lokalizacja: Sulejówek

Post autor: Walend »

Nie jestem pewien, ale na Przemkowym gamoniu nie było poprzecznego rowka na śrubę, a lunetka na nim siedziała ;) A wzdłużne podcięcia zostały wykonane nożem.
FWB 300 "Palemka"
FWB 600 + Burris Timberline 4.5-14x32
Remington 1858 Uberti .44
Ruger Mk2 Target .22
CZ P10C 9x19
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mario_64 pisze:ręcznie jakimś ostrym nożem?
.... ręcznie :mrgreen: .. nożem ... ;)
mario_64 pisze:Na dalsze odległości 25-30 m to raczej z dwóch łapek,
... a to życzę powodzenia ;) ... na początek mimo wszystko polecam strzelanie do max. 15m. Co najwyżej cele zmniejszać do minimum.. Tj. kapsle , korki ...
mario_64 pisze:bo obudowa lufy ma ponad 20 cm.
O ile dobrze pamiętam , to górna krawędź zamka ma szerkość 14mm. Dwa nacięcia pozwalają spkojnie zamontować lunetkę i kolimator.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Temat o kolimatorze itp. Ja mam inne pytanie związane z Gamoniem i dalszymi odległościami, ile to ustrojstwo ma J?
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

3,5 do max 4 J ... :mrgreen:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Hiszpan63 pisze:3,5 do max 4 J ... :mrgreen:
??? To na 50m opad z 50cm :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

AdamWawa pisze:??? To na 50m opad z 50cm
.. na RS-ie około 40 cm ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)