słowacki diabolo KTK 4,5mm - budżetowy,ale jak po selekcji?

Moderator: Hiszpan63

crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

słowacki diabolo KTK 4,5mm - budżetowy,ale jak po selekcji?

Post autor: crash85 »

Witam kolegów.
Zapewne wielu z was spotkało się już z wyżej wymienionym śrutem. Chciałbym aby się koledzy podzielili swoimi spostrzeżeniami na temat tego śrutu, jak prowadziliście selekcje śrutu ze względu na kaliber, na jego masę, czy myliscie go, czy traktowaliscie jakas oliwka, no i oczywiscie z jakim skutkiem na jakim dystansie i z jakiego sprzetu.

Zastanawiam się czy lepiej go przeważyć czy jakąś suwmiarką potraktować i oddzielic te "luźne - odskoczne".

Wiem że było już troche o tym na forum ale proponuje odświerzyć temat tego śrutu i zrobić taki nowy zbiorczy.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Zapewniam Cię, ze samo ważenie jakiegokolwiek śrutu i dzielenie go na poszczególne przedziały wagowe jest upierdliwa i czasochłonna rzeczą.
Praktykowałem to czas jakiś jak nie mogłem dojść do ładu z odskokami na nowym Exacie 4,53 gdy strzelałem z nim z ProSporta.
Mierzenia (łebka, fartuszka) mikromierzem, sztuka po sztuce już sobie nie wyobrażam :shock:

Na pozbycie się dziwnych strzałów z za luźnych śrutów jest inna metoda, która z powodzeniem stosowałem przy Geco i Pointedzie.
Ładując śrut do lufy wyczuwasz czy wchodzi za luźno, czy tez za ciasno, takie podejrzane odstrzeliwujesz obok celu, albo strzelasz blisko.

KTK jest budżetowym śrutem rekreacyjnym, gdzie przy takiej formie strzelania idzie go dużo.
Choćby z tego względu ważenie go i mierzenie byłoby przerostem formy nad treścią.
To ostatnie to moja subiektywna ocena inie trzeba się z nią zgadzać.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

wszystkie opinie i oceny a nawet zwykle widzimisie mile widziane :D
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Ja strzelam z KTK i do rekreacji jest super. Mam teraz to prawdziwe KTK z trójkącikiem i napisem "KTK" i po pierwsze jest go więcej w paczce i wydaje mi się, że rzadziej zdarzają się w nim luźne śruty.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Zgadzam się za Sławkiem; ładuję "jak leci" i strzelam ile wlezie :)
Jak ładuję magazynek w ertenie, to nie mogę wyczuć który luźno wchodzi (tam wszystkie luźno wchodzą), natomiast w Lightningu można to wyczuć. Muszę zastosować tę metodę ze strzelaniem "w bok", nie pomyślałem o tym.....a takie to proste :)
Śrut tani, lata nieźle i nie mam pretensji gdy mi któryś "odskoczy", w końcu.....żaden ze mnie snajper, czy matchowiec. Tylko w paczce nigdy nie ma 500 szt (pisałem już o tym, kolega policzył kilka paczek), jest tak ....od 460 w górę. Ale za 9 zł....nie wypada grymasić :)
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
benio
Posty: 114
Rejestracja: 2011-01-14, 22:04
Lokalizacja: Slask

Slowacki diabolo KTK 4,5mm-budżetowy,ale jak po selekcji

Post autor: benio »

DZIKIslupsk-ten prawdziwy KTK na allegro kupujesz u takiego dość znanego i solidnego sprzedawcy??
Nie chcę wymieniać jego nicka,bo chyba nie wolno?!
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

benio pisze:Nie chcę wymieniać jego nicka,bo chyba nie wolno?!
Wolno

Szczerze nie mam pojęcia. Kiedyś chyba Marcin polecił mi gościa z allegro raz kupiłem 10 paczek i mam.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

a mozna linka do aukcji?
http://allegro.pl/srut-diabolo-4-5-mm-s ... 86435.html
planuje zakupic taki u tego sprzedawcy
exacta tez ma w dobrej cenie
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ja tym śrutem przeprowadzam testy, do zabawy nic lepszego nie potrzeba. Ale to moje zdanie i można się z nim nie zgadzać.

Co do linków to można zamieszczać. Choć wiadomo że lepiej napisać, gdyż linki z allegro po czasie znikają.
guntuning.com
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

crash85 pisze:a mozna linka do aukcji?
http://allegro.pl/srut-di...1859186435.html
planuje zakupic taki u tego sprzedawcy
exacta tez ma w dobrej cenie
- właśnie u niego kupuję, BYWORD to pewniak, a co miłe,to nie zdziera na przesyłce pocztowej.
I właśnie u niego pojawiło się ostatnio wspomniane KTK z trójkącikiem,
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Mimo wszystko radzę kupić paczkę na spróbę że tak powiem. Mi w hatsanie powiedzmy do 25-30m latał podobnie do exacta dalej było już niestety gożej zdecydowanie. Po przesiadce na hw 97 myślałem że mi optyka padła boz 25 metrów czasem w tarczę 14x14 nie trafiałem. Na dziś dzień strzelam tylko z expresa bo stwierdzam że większą przyjemność sprawia mi strzelanie i trafianie niz samo strzelanie. Do tego kupuje exacta czy expresa naprawdę w fenomenalnych cenach i mogę sobie pozwolić na ten luxus.
Diablik + Waver v10 2-10x38
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

maximus a jakie to sa te fenomenalne ceny? i gdzie?
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Śrut to kupuje w poznaiu w v-maxie , najdziesz na allegro bez problemu. A cenę bedziesz miał taką jaką sobie wynegocjujesz że tak powiem. Nie chcę podawać konkretnych kwot bo być może są to ceny tylko dla wybranych i nie chcę chłopaków z v-maxa stawiać w niezręcznej sytuacji ale można kupić duuuuuuuużo taniej niż u najtańszego sprzedawcy na allegro. Pisz, dzwoń do nich a napewno się dogadacie. Może masz kolegów strzelających, zróbcie zamówienie grupowe a bedziecie napewno zadowoleni.
Diablik + Waver v10 2-10x38
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

oni sie v-max nazywaja i maja taki nick na allegro?a jakas www bo kiepsko szukam

Oni się 'V-max' nazywają i mają taki nick na Allegro. Jakaś www bo kiepsko szukam.



Tak to powinno wyglądać. Mam nadzieję, że kolega się poprawi :| Sławek
Ostatnio zmieniony 2011-10-11, 11:39 przez crash85, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)