LIDER S-9

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

AdamWawa pisze: Liderek córki i .....
Adam ; ... przyprowadzaj córkę najczęściej jak się da .. :D ... obiecuję na miarę moich możliwości indywidualny trening dla Twojej córki (oczywiście jeśli tylko zechce) ;) ... a za dwa , trzy miesiące chłopaczki będą klękać przed nią ... :roll:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

pmarek3 pisze:Czy to chodzi o tą tarczę z boku na prawej stronie? Dziwnym trafem pomyślałem o Tobie.(byłem dzisiaj na chwilę o 16,ognisko jeszcze trochę dymiło :cry:
Żeby było ciekawiej to z tego co pamiętam pierwszą 10 Przemek strzelił tak po prostu... doszedł ... zapytał się jak jest ustawiona szczerbinka ... wycelował... i ... idealny środek, a potem to już nudno, bo następny strzał- kopia poprzedniego :( Mówię Wam Nie Kupujcie Lidera (jeśli strzelacie jak Przemek), po paru strzałach oddawanie następnych to nuda :(
No i po tym co napisałeś córa już się nie może niedzieli doczekać ( niestety dopiero za dwa tygodnie :( )
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

AdamWawa pisze:No i po tym co napisałeś córa już się nie może niedzieli doczekać
... do usług panience .. Obrazek ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

Przemku jak Ci ten Lider dalej działa? Ostatnio znów pojawiły się na rynku i zastanawiam się nad kupnem, a co powiecie o pistolecie Webley Nemesis?
Lepszy nowy Lider S-9 czy używka Webley Nemesis?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

crash85 pisze:Przemku jak Ci ten Lider dalej działa?
... mnie już nie :lol: ... ale egzemplarz jak najbardziej nadal sprawny , w innych rączkach ;)
crash85 pisze:Lepszy nowy Lider S-9 czy używka Webley Nemesis?
... miał Webleya Kolega z innego forum i bardzo chwalił za dobry spust i prostotę eksploatacji . Dzisiaj , po posiadaniu już wielu sprzętów pewnie bym łyknął Webleya , ponieważ nie miałem na własność .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
crash85
Posty: 207
Rejestracja: 2011-03-27, 11:59
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

hmm,potrzebuje coś do utylizacji śrutu, puszkobicia, i czasem w jakaś tarczkę pyknąć i chyba łyknę właśnie Webleya , z dwoma lufkami 4,5 i 5,5.
a ten kolega miał 4,5 czy 5,5?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

crash85 pisze:a ten kolega miał 4,5 czy 5,5?
... 5,5 mm ..
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Temat o Liderze, więc dodam swoje 3 gr. mój działa od ponad roku bez zarzutu ( przebieg +/- 5000 szt./ śr. ) .
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Waldo
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-07, 18:49
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Waldo »

To i ja dołożę cegiełkę do tematu :D
Mój Liderek popsuł się po... 50 strzałach :( Wpierw strzelał coraz słabiej, punkt trafienia schodził z każdym strzałem coraz niżej a potem usłyszałem tylko "pyk" przy ściągnięciu spustu. W cylindrze było powietrze pod ciśnieniem ( pistolet po odwiedzeniu "kurka" praktycznie sam się otwierał :shock: ) lecz rzeczone ciśnienie za nic nie chciało wyjść przez lufę :evil: . Pistolet za pośrednictwem sklepu w którym został zakupiony wysłano do serwisu Koltera. Naprawa trwała 2 dni, pistol wrócił z adnotacją w karcie gwarancyjnej: "wymiana uszczelki zaworu" i... przetrawił już całą paczkę Econa bez żadnych niepokojących objawów; po prostu strzela i dobrze mu to nawet wychodzi 8-)
AGS PCR 1 + Vorex Crossfire II, Lider S9, Łucznik 87
speede
Posty: 4
Rejestracja: 2013-06-03, 18:20
Lokalizacja: pod Częstochową

Post autor: speede »

Po dwukrotnym przeczytaniu wątku i ja nabyłem ten pistolecik, z myślą o synu (Desert Eagle miał dla niego za twardy spust, a Gamo za bardzo kopał), który chce strzelać ze mną. Idąc za radą Hiszpana63, zakupu dokonałem w pobliskim sklepie (Kolter) i opłaciło się - pierwsza sztuka nie trzymała powietrza. Drugi strzela jak trzeba, ale co około 15-20 strzałów wysuwa się w bok oś zamka, ta pod lufą. Moje pytania są następujące:
Czy "ten typ tak ma" i nie przejmować się, tylko poprawiać jak wylezie?
Reklamować?
Próbować samemu coś z tym zrobić (tylko co)?
Był Desert Eagle Compact
Był Gamo P-25
Jest Hatsan 90 QT SAS Vortex + Kandar 3-9x50
Jest Lider S-9 (trochę dla synka)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ten typ tak ma , podobne objawy występowały w Marksmanie 2004 i sporadycznie (wręcz jednostkowo) w HW40 . Dorób sobie nowy , grubszy trzpień i dopasuj do pistoletu . Rekalamacja skończy się podobnie lub nabyciem egzemplarza z luźną ośką w innym miejscu . Szkoda zachodu przy drobnym mankamencie ... ;)

... mozesz również rozklepać lub zalepić otwór poxipolem z obu stron , to nie będzie wyłaził ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
speede
Posty: 4
Rejestracja: 2013-06-03, 18:20
Lokalizacja: pod Częstochową

Post autor: speede »

Dziękuję za odpowiedź, z rozklepaniem mogę mieć kłopot, więc wypróbuję klej.
Był Desert Eagle Compact
Był Gamo P-25
Jest Hatsan 90 QT SAS Vortex + Kandar 3-9x50
Jest Lider S-9 (trochę dla synka)
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Odgrzebię nieco temat bo mam zamiar zakupić w niedalekiej przyszłości owy pistolet. W Liderze S-9 wygląda na to, że małe chińskie rączki coś sknociły przy kopiowaniu pierwowzoru i szczerbinka jest odwrócona! Dlatego moje pytanie brzmi: odwracał ją już ktoś?

Do porównania:
HW40: http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=59&id=58
Marksman: http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=59&id=121
Lider S-9: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=84730
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Wszystko jest dokładnie w ten sam sposób . Nie wiem jakie różnice zuważyłeś ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
blucas
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 765
Rejestracja: 2013-03-28, 11:37
Lokalizacja: Pcim / Myślenice

Post autor: blucas »

Grossus, chodzi Ci o to że skos samej szczerbinki jest od strony oka a nie od lufy? bo tylko to udało mi się wypatrzyć.
C.3576, Ka.CaP-1 - jeszcze się robi