LIDER S-9

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Przemek pisze:Generalnie szukam kabury to tego nowego nabytku. Na alle.... wysłałem kilka maili, zadzwoniłem do kilku osób i niestety nie mają takowych. Ani do HW 40 ,45 .
Dziwne troszeczkę bo to bardzo popularne modele, w czym tkwi haczyk?
Bo do wiatrówek nie bedących replikami , trudno dobrać coś odpowiedniego , co nie znaczy że to niemożliwe. Trzeba przegladać oferty pod kątem wymiarów pistoletu.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Przemek pisze:Generalnie szukam kabury to tego nowego nabytku. Na alle.... wysłałem kilka maili, zadzwoniłem do kilku osób i niestety nie mają takowych. Ani do HW 40 ,45 .
Dziwne troszeczkę bo to bardzo popularne modele, w czym tkwi haczyk?
Myślę, że taka kaburka ułatwiła by znacznie sprawę.Strzelasz do tarczy idziesz sprawdzić wynik wkładasz sprzęt do kabury. Masz dwie ręce wolne i nie trzeba cudować.
Może ktoś ma jakąś używaną i chce odsprzedać?Albo może ktoś wie gdzie mogę taką nabyć?
Moim zdaniem kabury produkowane są do sprzętów strzelających z magazynka, mogących oddać więcej niż jeden strzał - strzelanie dynamiczne (dobywanie broni, szybkie strzelanie, itp) . Bardzo ciężko będzie dopasować coś odpowiedniego.
Producent wychodzi z założenia że jeśli strzelasz z jednostki jednostrzałowej to masz do dyspozycji miejsce na którym musisz położyć śrut i na tym samym miejscu możesz położyć pistolet (nie będziesz z nim biegał i się przemieszczał podczas strzelania jak jest to możliwe chociażby w pistoletach na BBs). W przypadku strzelanie z magazynka śrut masz na kilka lub kilkanaście strzałów i tu kabura jest wymagana.

Jakiś czas temu widziałem do sprzedania pistolet LOV 21 z obciętymi skrzydełkami zbijaka tylko po to by pasował do kabury. Ktoś wolał utrudnić sobie ładowanie pistoletu kosztem przenoszenia w kaburze.


Jeśli chodzi o oringi to możesz zakupić np. tutaj
www.grafi.net.pl

gość nie jeździ na pocztę 100 km i nie pakuje w pozłacany karton – dlatego przesyłka nie kosztuje 40,00 złotych jak u innych tylko kosztuje 5,00 złotych i jest ekspresowa (musisz zaznaczyć by wysyłka była w kopercie listem nawet zwykłym).


Lub tutaj - duży wybór oringów

http://www.oring.pl/katalog.html


Można też w ten sposób
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Obrazek

Mam do odstąpienia takie dwie - w każdej mieści się swobodnie Crosman 2240
Przemek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-18, 22:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Przemek »

Witam miki , ile chciałbyś za tą bardziej brązową kaburę?
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

40 zł plus PP
Przemek
Posty: 6
Rejestracja: 2011-09-18, 22:23
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Przemek »

Doczekałem się , przyszedł Lider S-9... generalnie już po pierwszym złożeniu pistoletu , zamknięciu "klapy" słychać było delikatny syk powietrza. Hmm , oddałem kilka strzałów, z czego miałem wrażenie, że każdy kolejny jest słabszy... po kilkunastu strzałach śrut nie opuścił lufy. Wysłałem z powrotem pistolecik. Troszkę szkoda bo się napaliłem na strzelanie...
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Przemek pisze:Doczekałem się , przyszedł Lider S-9... generalnie już po pierwszym złożeniu pistoletu , zamknięciu "klapy" słychać było delikatny syk powietrza. Hmm , oddałem kilka strzałów, z czego miałem wrażenie, że każdy kolejny jest słabszy... po kilkunastu strzałach śrut nie opuścił lufy. Wysłałem z powrotem pistolecik. Troszkę szkoda bo się napaliłem na strzelanie...
Moim skromnym zdaniem przyczyną takiego efektu jest nadmierna konserwacja pistoletu.
Smary jeśli są na uszczelkach w nadmiarze będą powodować nieszczelność.
Gdybyś Przemku rozłożył pistolecik i go dobrze wymył i delikatnie przesmarował to byłoby wszystko OK ! tak na 90% to właśnie o to chodzi.

Miałem podobny przypadek z "Marksmanem" i też go odesłałem do sprzedawcy, tylko w moim przypadku jak rozpakowałem tego "Marksmana" to ucieszyłem się że jest uszkodzony !!! To co zobaczyłem to totalna niedoróbka i najgorszy chłam jaki kiedykolwiek trzymałem w ręce.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Przemek pisze:Doczekałem się , przyszedł Lider S-9... generalnie już po pierwszym złożeniu pistoletu , zamknięciu "klapy" słychać było delikatny syk powietrza. Hmm , oddałem kilka strzałów, z czego miałem wrażenie, że każdy kolejny jest słabszy... po kilkunastu strzałach śrut nie opuścił lufy. Wysłałem z powrotem pistolecik. Troszkę szkoda bo się napaliłem na strzelanie...
I tu właśnie , wychodzi całe zło kupowania na odległość :/ Wszelkie sprzęty , mające jakieś tam mechaniczne działanie , warto kupować po pomacaniu. Podobna sytuacja w przypadku Adama (AdamWawa) :( , ale też po wymianie wydaje się być zadowolonym użytkownikiem ;) Konkluzja ; ... chińskie nie musi być złe , tylko trzeba we własnym zakresie przeprowadzić kontrolę jakości. Przy takiej kwocie zakupu warto ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Hiszpan63 pisze:Konkluzja ; ... chińskie nie musi być złe , tylko trzeba we własnym zakresie przeprowadzić kontrolę jakości
Tak, tak, tak :! Popieram :! Sharp to też chińszczyzna :!
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Przemek pisze:Generalnie szukam kabury to tego nowego nabytku. Na alle.... wysłałem kilka maili, zadzwoniłem do kilku osób i niestety nie mają takowych. Ani do HW 40 ,45 .
Dziwne troszeczkę bo to bardzo popularne modele, w czym tkwi haczyk?
Myślę, że taka kaburka ułatwiła by znacznie sprawę.Strzelasz do tarczy idziesz sprawdzić wynik wkładasz sprzęt do kabury. Masz dwie ręce wolne i nie trzeba cudować.
Może ktoś ma jakąś używaną i chce odsprzedać?Albo może ktoś wie gdzie mogę taką nabyć?
Ja do crosa 2240 używałem skórzanej kabury od PM wz.63 RAK. Aby pistol z lupką walthera wchodził, wyciąłem wzdłuż grzbietu szczelinę, nic się nie rozłazi. Znależć można na alle/kolekcje/militarne/umundurowanie i wyposażenie. Obrazek

A ostatnio używam tego:
Obrazek Obrazek

http://www.hanet.com.pl/pokrowiec-na-br ... -case.html
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Wklejam tarcze strzelone LIDEREM S-9 ... :D ... miały być do Ppn6 , ale z racji niemożliwości stałego kontaktu z tym pistoletem niechaj zasilą ten temat . Przy okazji , dzisiaj na Bemowie "pokazywałem" Adamowi (AdamWawa) możliwości jego LIDERA w terenie i ... z 6m da sie strzelać z otwartych w jedna dziurkę .. :P

Obrazek Obrazek ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Hiszpan63 pisze:Przy okazji , dzisiaj na Bemowie "pokazywałem" Adamowi (AdamWawa) możliwości jego LIDERA w terenie i ... z 6m da sie strzelać z otwartych w jedna dziurkę .. :P
Oj da się, da. Liderek córki i dzięki pokazowi strzeleckiemu Przemka, moja córa ma nowego Idola :mrgreen:
pmarek3
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 469
Rejestracja: 2010-11-07, 21:12
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: pmarek3 »

Czy to chodzi o tą tarczę z boku na prawej stronie? Dziwnym trafem pomyślałem o Tobie.(byłem dzisiaj na chwilę o 16,ognisko jeszcze trochę dymiło :cry:
Marek
BSA Supersport Zoraki HP01 i inne
AA PS SpetzUltra
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

pmarek3 pisze:Czy to chodzi o tą tarczę z boku na prawej stronie?
.... :mrgreen: ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

pmarek3 pisze:Czy to chodzi o tą tarczę z boku na prawej stronie? Dziwnym trafem pomyślałem o Tobie.(byłem dzisiaj na chwilę o 16,ognisko jeszcze trochę dymiło :cry:
Żeby było ciekawiej to z tego co pamiętam pierwszą 10 Przemek strzelił tak po prostu... doszedł ... zapytał się jak jest ustawiona szczerbinka ... wycelował... i ... idealny środek, a potem to już nudno, bo następny strzał- kopia poprzedniego :( Mówię Wam Nie Kupujcie Lidera (jeśli strzelacie jak Przemek), po paru strzałach oddawanie następnych to nuda :(