LIDER S-9

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCA

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

blucas pisze:Grossus, chodzi Ci o to że skos samej szczerbinki jest od strony oka a nie od lufy? bo tylko to udało mi się wypatrzyć.
Dokładnie tak!
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

To nikt nie walczył z obracaniem szczerbinki?
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
Waldo
Posty: 4
Rejestracja: 2013-04-07, 18:49
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post autor: Waldo »

Ja walczyłem i wywalczyłem :D
Ten skos od strony oka dawał straszne refleksy świetlne, więc postanowiłem odwrócić szczerbinkę. Trzeba zdjąć seger z lewej strony, wyjąć szczerbinkę, obrócić, podpiłować od dołu coby łeb śruby regulacji lewo-prawo się zmieścił ( inaczej przy montażu nie zapniesz segera ) i zamontować. Teraz skos jest od strony muszki i nie odbija światła; zresztą teraz mi to "zwisa" bo założyłem kolimator ;)
AGS PCR 1 + Vorex Crossfire II, Lider S9, Łucznik 87
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

A ja pacze, pacze i nie widzę. Na wszystkich trzech wygląda tak samo, patrząc od strony oka - lekki ząbkowany skos, pionowo w górę, potem lekko w dół. Chyba że masz u siebie odwrotnie jak na zdjęciach.
Co do refleksów, to nie prościej troszkę zmatowić papierem ściernym? Tak tylko sobie głośno myślę...
Akhad
Posty: 9
Rejestracja: 2013-10-17, 15:35
Lokalizacja: opolskie

Post autor: Akhad »

Wybaczcie za ten wykop, ale mam pytanie związane z tą wiatrówką, a nie chcę specjalnie zakładać nowego wątku.

Jak wygląda trwałość, i awaryjność tego pistoletu? Czy zamawianie go przez internet to faktycznie proszenie się o kłopoty? Szukam jakiegoś budżetowego strzelania - do grilla, i do ciut bardziej ambitnego strzelania. Póki co wpadły mi w oko dwa pistolety - Lider S-9 oraz Crosman 3576. Chcę pistolet mniej podatny na awarie, stąd ten post :)

Z góry dzięki.
eeepiotr
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 687
Rejestracja: 2013-10-01, 20:06
Lokalizacja: Teraz 700m od Opola

Lider

Post autor: eeepiotr »

Cześć
Posiadałem praktycznie te dwa pistolety i jak na początek to świetny wybór przede wszystkim tani jeśli Ci jednak się nie spodoba mała strata przy odsprzedaży.
Crosman ma przewagę grilową jest szybkostrzelny i jako tako celny ale ma wadę musisz zawsze mieć zapas kapsuł 12gCo2( szybkostrzelność wiąże się z szybkim zużyciem kapsuł).
Kupując musisz dopytać się o lufę ponieważ na rynku są lufy nie gwintowane osobiście nie polecam.
Lider ,ma bliźniaka Marksman 2004 ja miałem tego bliźniaka ,jest zdecydowanie celniejszy od Crosmana i raz pompujesz i jeden strzał. W wprawnej ręce wynik na tarczy pistoletowej powyżej 90 pt to żadne zaskoczenie. Co kilka tyś strzałów wymiana uszczelek ( prozaicznie prosta) koszt uszczelek od 5-10 PLN .Gdybym mógł to wskazał bym na Lidera i to z drugiej ręki poszukaj na alle... lub tabl.... oraz na forach.
ProSport , PP20